Studia to niesamowity okres. To czas, w którym uczysz się rzeczy, które naprawdę Cię interesują i które sam wybrałeś. To także moment, w  którym nabierasz pewności siebie, rozwijasz skrzydła i stajesz się dojrzałą osobą.


To  w trakcie studiów zrobisz plany na przyszłość, poznasz ludzi, którzy staną się Twoimi przyjaciółmi na całe życie, zobaczysz nowe miejsca i zrozumiesz na co Cię stać.


Mamy nadzieję, że ten ważny czas spędzisz w Uniwersytecie Dolnośląskim DSW, a uczelnia stanie się miejscem,  którego szukałeś.

Co dostajesz jako student?

Bardzo szeroką ofertę studiów – możesz wybrać wśród kierunków humanistycznych, technicznych i inżynierskich. Kształcimy  profesjonalnych psychologów i pedagagów, pracowników socjalnych, informatyków, dziennikarzy, wydawców, blogerów, rzeczników prasowych, kreatorów wizerunku, twórców gier i animacji, specjalistów ds. marketingu, bezpieczeństwa, administracji w instytucjach publicznych oraz sektorze biznesowym, ekspertów od dyplomacji i stosunków międzynarodowych, profesjonalnych pracowników służb mundurowych, cywilnych oraz jednostek odpowiadających za bezpieczeństwo, geodetów oraz specjalistów w zakresie projektowania i samodzielnego tworzenia planów przestrzennych i map.

 

Nie tylko więc masz szansę studiować wymarzony kierunek, ale także poznać wiele ciekawych osób o różnorodnych zainteresowaniach i uczyć się w inspirującym i stymulującym środowisku.

Osoby pracujące w Biurze Karier pomagają Ci odnaleźć się na rynku pracy i zaliczyć praktyki studenckie. Ich specjalnością jest doradztwo indywidualne (np. określanie predyspozycji i zainteresowań zawodowych, sporządzanie dokumentów aplikacyjnych – CV, LM), poradnictwo internetowe i grupowe (np. warsztaty aktywnego i skutecznego poszukiwania pracy, autoprezentacji) oraz pośredniczenie w kontaktach z pracodawcami (promowanie studentów i absolwentów DSW, organizowanie spotkań z pracodawcami, Targów Pracy, wizyt studyjnych, pozyskiwanie konkretnych ofert pracy, stażu, praktyk, wolontariatu itp.)

Nie musisz przyjeżdżać na uczelnię tylko po to, by poznać plan najbliższego zjazdu, sprawdzić dyżury wykładowców czy bieżące komunikaty. Dzięki systemowi USOS-web, w którym znajdziesz aktualności i ogłoszenia, masz stały kontakt z uczelnią niezależnie od tego, w jakiej części świata się znajdujesz.

W uczelnianym bufecie zjesz domowy, ciepły i niedrogi posiłek. Skorzystasz też ze wszystkich udogodnień, które pomogą Ci w nauce.

 

Pamiętaj, że do Twojej dyspozycji oddajemy bibliotekę, wydawnictwo, galerie wystawiennicze, teatr, Pracownię Kształcenia Językowego i Koła Naukowe.  Możesz też korzystać z pracowni komputerowych, studia nagrań czy laboratoriów. Pamiętaj też o możliwościach nauki zagranicą – na pytania odpowiedzą pracownicy Biura Międzynarodowej Wymiany Akademickiej.

Wykładowcy to nauczyciele akademiccy z wieloletnim stażem i praktyką zawodową. To specjaliści w swoich obszarach działania. Ponieważ aktywnie uczestniczą w życiu naukowym zarówno szkoły jak i całego regionu, trzymają rękę na pulsie i znają najnowsze rozwiązania. Nie tylko nauczą Cię przedmiotu, ale także wskażą kierunek rozwoju, pomogą rozwinąć talent i wybrać zawodową ścieżkę. Na uczelni bardzo ważne są dobre relacje. Są one istotne dla całej akademickiej wspólnoty.

 

To właśnie wykładowcy są pierwszą linią do ich tworzenia, starają się więc by były dobre, partnerskie i pełne zrozumienia.

Dwa razy do roku organizujemy sesje zdjęciowe, w których udział biorą nasi studenci. To nie tylko okazja do poznania nowych osób i integracji, ale też fajna przygoda i pamiątka w postaci zdjęć. Na materiałach, które powstają w celu promocji szkoły występują tylko sylwetki naszych studentów. To po prostu najciekawsi i najbardziej kolorowi ludzie!

 

Aby wziąć udział w sesji śledź uważnie aktualności w mediach społecznościowych!

Elzbieta Kegel - opinia

Dzięki Uniwersytetowi Dolnośląskiemu DSW odkryłam co chcę robić w życiu. Może brzmi to nieprawdopodobnie, ale naprawdę tak jest! Długo poszukiwałam i zastanawiałam się jaką drogą podążyć, próbowałam i uczyłam się różnych rzeczy. W końcu wybrałam dziennikarstwo i komunikację społeczną. Dla mnie to było objawienie. W czasie studiów miałam zajęcia z praktykami - dziennikarzami i reporterami. Dzięki nim zainteresowałam się fotografią i z tym obszarem chcę się związać na dłużej. Myślę, że nie podjęłabym takiej decyzji, gdyby nie ogromna motywacja i odwaga, jaką zyskałam w ciągu tych kilku lat na uczelni. Po prostu uwierzyłam w siebie.

 

Przez 2 lata pełniłam funkcję przewodniczącej Samorządu Studenckiego, uczestniczyłam w zjazdach Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej oraz Forum Uczelni Niepublicznych i nawiązałam kontakt z różnymi organizacjami i ludźmi z całej Polski. Praca w Samorządzie była bardzo rozwijająca - nauczyłam się organizować wydarzenia, komunikować z ludźmi, nawiązywać relacje. To była też szkoła dyplomacji i zarządzania. Mam nadzieję, że wszystkie te cechy i umiejętności przydadzą się w mojej obecnej i przyszłej pracy.

Elżbieta Kegel

absolwentka Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW