Nasza uczelnia ma już ponad 25 lata! Jej historia zaczęła się 1997 roku. Założycielami byli członkowie regionalnego, wrocławskiego oddziału Towarzystwa Wiedzy Powszechnej. Uczelnia ich marzeń była inna niż te, które znali. Otwarta, pozwalająca na realizowanie pasji naukowych, tworząca wspólnotę wykładowców i studentów, przyjazna i z ambicjami.

 

Zobacz jak się zmienialiśmy ---> 

 

W następnych latach marzenia zmienili w prężnie rozwijający się ośrodek edukacyjny, który ma stałe i ważne miejsce na Dolnym Śląsku. W kwietniu 2023 roku, dzięki uzyskaniu wysokich wyników w ewaluacji działalności naukowej, staliśmy się Uniwersytetem Dolnośląskim DSW we Wrocławiu. Nieprzerwanie, rokrocznie od 18 lat, zajmujemy pierwsze miejsce wśród uczelni niepublicznych na Dolnym Śląsku w rankingu publikowanym przez „Perspektywy”.


 
Poznaj więcej naszych osiągnięć.

Na przestrzeni lat rozwijaliśmy i udoskonalaliśmy ofertę. Możemy się pochwalić się licznymi nagrodami i prestiżowymi certyfikatami, które są naszym wyróżnikiem.


Podczas pierwszej rekrutacji przyjęliśmy nieco ponad 300 studentów. Dziś absolwentów możemy liczyć  w tysiącach! Ze wszystkich jesteśmy równie dumni. Nie tylko doskonale radzą sobie na rynku pracy, w zmieniających się realiach, trudnych zawodach i wymagających sytuacjach. Przede wszystkim jednak są to osoby skupione na drugim człowieku, otwarte i kreatywne.

Co oferujemy?

Oferujemy studia I stopnia, II stopnia, podyplomowe, kursy oraz szkolenia otwarte i zamknięte.
Na niektórych kierunkach prowadzimy kształcenie realizowane w formie studiów dualnych.
Organizujemy wydarzenia naukowe i konferencje
Mamy uprawnienia do nadawania stopnia doktora i doktora habilitowanego w aż 8 dyscyplinach.
Nasza kadra to nauczyciele akademiccy i pracownicy administracyjni.
Aktywnie uczestniczymy w życiu naukowym szkoły, miasta i całego regionu.
Współpracujemy z organami administracji publicznej, podmiotami gospodarczymi i biznesowymi.
Współpracujemy z dużymi ośrodkami edukacyjnymi w ramach realizacji projektów badawczych i rozwojowych.
Działalność uniwersytetu wykracza daleko poza jego mury, a wykładowcy aktywnie uczestniczą w życiu edukacyjnym Wrocławia.
Zapraszamy nauczycieli do udziału w cyklu otwartych spotkań.
W Biurze Karier i Praktyk znajdziesz oferty pracy, staży, praktyk czy wolontariatu.