Uczelnia powstała ponad 25 lat temu. To miejsce, w którym spotykają się ludzie, opinie i pasje. To właśnie te elementy je tworzą. Dla naszych studentów staje się ono kuźnią talentów i zainteresowań oraz początkiem ich drogi zawodowej. 

 
Uniwersytet Dolnośląski DSW to miejsce dla Ciebie, bo jesteś częścią wspólnoty, którą tworzymy. 

  

Zatrudniamy ekspertów i praktyków. Posiadamy 115-osobową grupę nauczycieli akademickich i pracowników naukowo-dydaktycznych. Nasza kadra to 7 profesorów zwyczajnych, 33 profesorów nadzwyczajnych i profesorów uczelni, 50 doktorów i 24 magistrów – naukowców i specjalistów z zakresu nauk społecznych, humanistycznych i technicznych. 

Władze uczelni

Rektor, Kanclerze i Dziekani. Jeśli spotkasz ich na korytarzu, zatrzymaj się, porozmawiaj, nie bój się zadać nurtujących Cię pytań. Jesteśmy tu dla Was. 

To właśnie władze naszej uczelni dbają o to, by uniwersytet funkcjonował prawidłowo, brał udział w prestiżowych konkursach i rankingach, miał świetne relacje z przedsiębiorcami i pracodawcami w regionie. Decydują o programach studiów i ważnych inwestycjach uczelni. 

Nasz uniwersytet konsekwentnie kreuje i doskonali przestrzeń rozwoju dla swoich studentów i absolwentów. Kierunki i specjalności, które tworzymy, dają praktyczne umiejętności i kwalifikacje cenione na rynku pracy. Współpracujemy z firmami i instytucjami związanymi z obszarami prowadzonego przez nas kształcenia. By jak najlepiej rozpocząć karierę nasi studenci odbywają atrakcyjne praktyki, w których realizacji wspierani są przez Biuro Karier i Praktyk. Przez cały okres studiów tworzymy studentom możliwości uzyskiwania dodatkowych kompetencji, uprawnień i certyfikatów. Studia to niepowtarzalny czas rozwoju osobowości, dlatego zapewniamy okazje do spotkań i dyskusji z ekspertami, uczymy łączyć pasje z celami, budujemy relacje i nieustannie inspirujemy do rozwoju własnych możliwości.

Krzysztof Kamiński

kanclerz Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW

Wykładowcy

Są partnerami, doradcami, tutorami. Często stają się dla Ciebie autorytetami, które pamiętasz całe życie. Pomocni i otwarci, z pasją dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Traktują każdego z Was jako osoby równe sobie. Doskonale wiedzą, że studenckie życie to nie tylko książki i nauka, ale też praca, przyjaciele i rodzina. Przyjmują studentów z otwartymi głowami, bazując na ich doświadczeniu, wykorzystują mocne strony i talenty w taki sposób, by jak najlepiej pokierować ścieżką edukacji i kariery. 

Z mojej perspektywy wykładowczyni Uniwersytet Dolnośląski DSW to wyjątkowe miejsce na mapie Wrocławia – istniejąca od ponad ćwierć wieku społeczność akademicka, na tyle duża, by rozwijać potencjał, ale jednocześnie wystarczająco mała, by nikt nie zniknął w tłumie. Znamy naszych studentów od samego początku, nawiązujemy relacje, które nie kończą się wraz z obroną pracy magisterskiej, mamy ogromną przyjemność widzieć, jak dojrzewają, nabierają pewności siebie płynącej z opanowania zarówno teorii, jak i praktyki, na którą kładziemy duży nacisk w całym procesie kształcenia, a wreszcie jak radzą sobie na rynku pracy. Niektórzy zostają z nami na dłużej – wielu moich studentów wybiera ścieżkę naukową, robi doktoraty, a nawet pracuje na uczelni, którą kończyli. Uniwersytet Dolnośląski DSW to również mnóstwo fantastycznych inicjatyw studenckich. Moi studenci zdobywają granty na działalność naukową czy wsparcie społeczności lokalnych, organizują pomoc dla potrzebujących, realizują się i zdobywają doświadczenie w kołach naukowych. Mam nadzieję, że dla większości z nich studia to wyjątkowa przygoda! 

 

dr Beata Rajba

wykładowczyni na kierunku psychologia w biznesie

Absolwenci

Naszych absolwentów liczymy już w dziesiątkach tysięcy. Co możemy o nich powiedzieć? To osoby odważne, ambitne i nietuzinkowe. Z własnym pomysłem na siebie i swoje życie, często też z dokładnie określoną, wybraną i wymarzoną drogą zawodową. Skąd to wiemy? Bo nas odwiedzają, lub my odwiedzamy ich w miejscu pracy podczas studenckich praktyk. Bo są naszymi wykładowcami i ekspertami. Bo utrzymujemy kontakt, zapraszamy na konferencje i wydarzenia naukowe i biznesowe. Jesteśmy z nich bardzo dumni. 

Barbara Strabel-Horbacz

Od zawsze interesowało mnie badanie trendów i foresight, kultura i marketing. Często ze zwykłej obserwacji –  gestów, zachowań, języka czy ubioru, po prostu stylu bycia – jestem w stanie coś zapamiętać i wyciągnąć wnioski. Moją pasją jest szeroko pojęty design – od ubrań i mebli, aż po materiały reklamowe, czyli po prostu wszystko, co widać, a co musi być przez kogoś wymyślone, zaprojektowane. Studiując, połączyłam swoje zamiłowanie do kreowania ze sporą dawką praktyki. Wiele zajęć odbywało się w sposób warsztatowy, a na zaliczenie realizowaliśmy ciekawe projekty. Podczas dwóch lat genialnych studiów zrealizowałam wiele takich prac i eventów, poznałam mnóstwo niesamowitych osób, także wykładowców, a dzięki ich otwartości i zaangażowaniu czułam się częścią akademickiej społeczności. Po studiach kontynuowałam swoją przygodę z marketingiem jako koordynatorka ds. mediów społecznościowych w muzycznej i kameralnej księgarni „Niskie Łąki” we Wrocławiu. Obecnie jestem asystentką projektanta jednej z największych polskich marek modowych, czuję się absolutnie spełniona.

 

Barbara Strabel-Horbacz

Absolwentka Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW

Studenci

Kreatywni, pełni energii, ambitni i wciąż pełni nowych pomysłów. Bez studentów nie byłoby wspólnoty, którą tworzymy. Zarażają świeżą energią i entuzjazmem - każdy student to inna, ciekawa historia, potencjał do odkrycia i osoba, od której można się czegoś nauczyć! To dla nich, a właściwie dzięki nim, wykładowcy nieustannie poszukują i uczą się jakościowych rozwiązań, wymyślają nowe sposoby nauczania, piszą książki i dzielą się doświadczeniem. Zaangażowanie studentów, ich porażki, sukcesy i pasje, każdego roku z nową siłą, tworzą nieprawdopodobną atmosferę i energię uczelni.

Zawodowo zajmuję się marketingiem i projektowaniem graficznym. Są to dziedziny bardzo dynamiczne i podatne na zmiany, wymagają ciągłego doskonalenia i aktualizacji wiedzy. Chcąc być ciągle na bieżąco, wybrałam studia podyplomowe, ponieważ pozwala mi to na uzyskanie wiedzy od praktyków i ekspertów w swojej dziedzinie. Dodatkowo chciałabym zrozumieć, w jaki sposób ludzie podejmują różne czynności w internecie i co wpływa na ich decyzje np. zakupowe. Taką wiedzę mogę uzyskać na kierunku UX design - projektowanie doświadczeń użytkownika. 

Wobec studiów podyplomowych mam szczególne wymagania. Przede wszystkim mają dać mi możliwość zdobycia wyspecjalizowanej wiedzy w skondensowany sposób. Ważne jest także dla mnie zachowanie balansu między życiem zawodowym, osobistym i edukacyjnym, dlatego wybrałam podyplomowe studia online na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW.

 

Sylwia Szymczyna

uczestniczka studiów podyplomowych Projektant UX - User Experience Design

Pracownicy

Tak, tak, w naszej szkole pracują także mistrzowie drugiego planu. Pracownicy administracji, czyli bohaterowie, którzy nie noszą peleryn. Bez nich nie istniałoby Biuro Karier, Biuro Rekrutacji i dziekanat. 

  

Dbają o to, by codzienne obowiązki i czynności studentów nie wpływały niekorzystnie na komfort przebywania w szkole, jakość nauczania, tylko by stały się czymś naturalnym, co się po prostu wydarza. Dzięki nim uczelnia bierze udział w targach edukacyjnych, niezmiennie powiększa swój księgozbiór, komputery i sprzęty w laboratoriach działają poprawnie.

dr. Magdalena Karciarz

Podejmując decyzję o zmianie pracy zadaję sobie pytanie: czy gdybym mogła stworzyć takie miejsce od początku to, czy tak by właśnie wyglądało? Jeśli nie to, co bym zmieniła? Jeśli wszystko – szukam dalej.

 

Uniwersytet Dolnośląski DSW to miejsce, które od początku pociągało mnie alternatywnym podejściem do edukacji, chciałam zobaczyć „jak działa od środka”. Przekonałam się, że wiele mogę się nauczyć ale też sporo do siebie dać. Przede wszystkim jest to miejsce ciągłego odkrywania. Odkrywania perspektywy dydaktyka, pracownika administracyjnego oraz studenta. To całościowe doświadczenie pozwala mi stwierdzić, że lata związane z uczelnią (a minęło ich już 16), to lata pełne inspirujących ludzi, nauki oraz rozwoju nowych umiejętności.


Moja edukacja związana jest ściśle z książką i informacją. Prowadząc zajęcia z zakresu źródeł informacji, pracując w Bibliotece, a obecnie prowadząc Wydawnictwo Naukowe DSW, poznaję oblicza własności intelektualnej, terapeutyczną rolę książki. Uczę się, jak ciekawym tworzywem jest słowo. Prowadzenie Wydawnictwa to nie tylko fascynujący autorzy i ich dzieła ale również konkretna lekcja ekonomii i zarządzania.


Nie bez znaczenia jest dla mnie również to, że Uniwersytet Dolnośląski DSW wspiera mnie jako rodzica. Elastyczny czas pracy pozwala łączyć rolę mamy, dydaktyka i dyrektora Wydawnictwa.

dr Magdalena Karciarz

Dyrektor Wydawnictwa Naukowego DSW