Technologia stała się nieodłącznym elementem nowoczesnego procesu edukacji. Spotkania online z wykładowcą, quizy, testy, zaawansowane platformy internetowe, materiały wideo oraz prezentacje wykładowców to standard na uczelni, która podąża z duchem czasu i dba o jakość kształcenia.

 

Nowoczesne narzędzia, których używamy w Uniwersytecie Dolnośląskim DSW pozwolą Ci się efektywnie rozwijać w kierunkach, które dla siebie wybrałeś. Dyskusje, analiza case studies, ćwiczenia, warsztaty, symulacje – takie interakcje online sprzyjają nauce skutecznej wirtualnej współpracy. Jednocześnie, dzięki temu będziesz lepiej poruszać się po świecie nowinek technologicznych.
 

Transformacja technologiczna i cyfrowa, która w ostatnim roku mocno przyspieszyła, sprawiła, że położyliśmy jeszcze mocniejszy nacisk na rozwój tzw. kompetencji przyszłości u naszych studentów.

 

Zdobycie umiejętności precyzyjnej komunikacji na odległość czy też integracji w zespołach rozproszonych przyda Ci się nie tylko podczas studiów, ale również w przyszłej pracy.

82,9 % studentów studiów wyższych w Uniwersytecie Dolnośląskim DSW było bardzo zadowolonych i zadowolonych z wprowadzonych rozwiązań

Kształcenie w formie zdalnej

Zobacz, z jakich rozwiązań technologicznych korzystają nasi studenci:

Darmowe licencje pakietu Microsoft Office 365 dla studentów Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW.  

 

Uniwersytet Dolnośląski DSW dołączył do programu „Uczelnia w Chmurze Microsoft”, co oznacza, że stawia na cyfrową transformację i inwestuje w nowoczesną infrastrukturę informatyczną.  

 

Usługa Office 365 obejmuje popularne aplikacje, takie jak Outlook, Word, PowerPoint, Excel i OneNote, dzięki którym wykładowcy i studenci mogą ze sobą współpracować, komunikować się bez zakłóceń i tworzyć wspólne projekty w czasie rzeczywistym.

 

Co najmniej *60% studentów, wykładowców i pracowników uczelni wyższych w swojej codziennej pracy korzysta z usług MS Office 365.  


* www.microsoft.com/pl-pl/education/higher-education/uczelniawchmurze  


 

Studenci studiów wyższych Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW dostają licencję A3, która obejmuje popularne aplikacje, m.in.: Outlook, Teams, Word, PowerPoint, Excel i OneNote, SharePoint, Sway, Forms, dzięki którym wykładowcy i studenci mogą ze sobą współpracować, komunikować się bez zakłóceń i tworzyć wspólne projekty w czasie rzeczywistym.

Korzyści dla Ciebie:

 • skrzynka pocztowa o pojemności 50 GB
 • Microsoft Teams, w którym zintegrowane są konwersacje, połączenia, zawartość i aplikacje potrzebne w instytucji edukacyjnej  do lepszej współpracy i zaangażowania.
 • organizowanie informacji dzięki notesowi cyfrowemu w aplikacji OneNote.
   

MS Teams

Jeśli przyjdzie Ci realizować zajęcia w formule zdalnej, na zajęciach w czasie rzeczywistym z wykładowcą i kolegami spotkasz się w aplikacji MS Teams. Otrzymasz do niej dostęp w ramach licencji MS 365.

 

Ta świetna platforma cyfrowa jest produktem Microsoft. To właśnie w niej w jednym miejscu zintegrowane są konwersacje, połączenia, treści, dokumenty i aplikacje potrzebne każdemu wykładowcy i każdej uczelni do lepszej współpracy z uczniami i studentami i do zwiększania ich zaangażowania.

 

MS Teams jest jedną z najlepiej ocenianych platform do komunikacji zdalnej na świecie.  

 

Korzyści dla Ciebie:

 • oprócz uczestniczenia w zajęciach online, masz możliwość pracy nad projektem w podgrupach – do tego idealnie nadaje się funkcja pokoi
 • możesz tworzyć indywidualne notatki i zgłaszać się gdy chcesz coś powiedzieć („ręka w górę”)
 •   masz możliwość całkowitej integracji z Office 365, który dostajesz od uczelni
 • uczestniczysz w zajęciach, stworzonych na dłuższy czas np. semestr. To daje poczucie stabilności i jedną, jasno określoną grupę projektową przydatną np. przy projektach grupowych, których skład nie powinien się zmieniać.
 •  do kontaktu z prowadzącym używasz czatu oraz systemu pytań i odpowiedzi
 • • zarówno Ty, jak Twoi koledzy i wykładowca macie wspólną przestrzeń do zamieszczania plików.
   

Moodle

Z platformy korzysta *kilkaset milionów użytkowników z 243 krajów świata. W Polsce platforma wykorzystywana jest przez największe uczelnie publiczne i niepubliczne, w tym także przez Uniwersytet Dolnośląski DSW.

Korzyści dla Ciebie:

 • w jednym miejscu znajdziesz materiały do zajęć
 • uporządkujesz swój proces kształcenia – każdy przedmiot ma swoje osobne miejsce na platformie
 • wzbogacisz swoją ścieżkę edukacji o projekty grupowe, quizy i ciekawe zadania
 • z wykładowcą i kolegami skomunikujesz się poprzez forum dyskusyjne, pocztę elektroniczną lub komunikator
 • znajdziesz informacje, czego dokładnie się nauczysz i w jaki sposób przyda Ci się to w pracy zawodowej
 • uczysz się w fotelu, w lesie i nad jeziorem, wtedy, kiedy chcesz – potrzebny jest Ci tylko dostęp do internetu.

* www.stats.moodle.org