Studia hybrydowe – co to oznacza w praktyce?

Studia hybrydowe to propozycja dla osób, które pragną wyjść poza standardowe ramy studiowania. Jeżeli zależy Ci na pogodzeniu wielu aktywności i chcesz zmniejszyć liczbę dojazdów na uczelnię – to studia właśnie dla Ciebie. Wybierz je, jeśli praca, angażująca pasja czy inne obowiązki nie pozwalają Ci na regularne pojawianie się na uczelni.

 

Wśród oferowanych na naszej uczelni specjalności studiów I i II stopnia są do wyboru także takie, które można studiować w formie hybrydowej. Kontakt z wykładowcami i studentami możesz mieć przez internet. Możesz też ich poznać osobiście, biorąc udział w zajęciach stacjonarnych.

Organizacja studiów:

 • Zajęcia odbywają się częściowo w formie online na platformie MS Teams lub stacjonarnie w salach.
 • Przedmioty w formie online są realizowane w ramach osobnych zespołów na MS Teams, gdzie wykładowca umieszcza materiały z zajęć i zadania.
 • W trakcie zajęć wykorzystujemy także inne technologie, dzięki którym zajęcia są ciekawe, interaktywne, a studenci mają dostęp do laboratoriów komputerowych.
 • Możesz konsultować się z wykładowcą poprzez komunikator, e-mail lub forum dyskusyjne.
 • Masz ograniczoną liczbę dojazdów na uczelnię, oszczędzasz czas i pieniądze.

Studia hybrydowe - co zyskujesz?

 • Możesz studiować z dowolnego miejsca na świecie, wystarczy Ci dobre połączenie internetowe. 
 • Forma hybrydowa sprawia, że będziesz mógł spotkać się osobiście ze swoimi wykładowcami podczas zjazdów w siedzibie Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW.
 • Dzięki MS Teams masz dostęp do potrzebnych materiałów i spotykasz się online z kolegami i wykładowcami.
 • Internetowa platforma Moodle zapewnia Ci dostęp 24 h na dobę, 7 dni w tygodniu do wykładów, materiałów edukacyjnych i ćwiczeń opracowanych przez nasz zespół wykładowców – praktyków. Za jej pośrednictwem możesz też skontaktować się z wykładowcami.

Chcesz poznać ofertę studiów hybrydowych?

Studia online

Jeśli zdecydujesz się na studia podyplomowe w naszej ofercie, oprócz studiów hybrydowych, są dostępne studia online.

 

Nową wiedzę i umiejętności możesz zdobywać:

 • Na zajęciach realizowanych za pomocą platformy MS Teams. Z wykładowcami i uczestnikami studiów podyplomowych z grupy kontaktujesz się przez internet, w czasie rzeczywistym (synchronicznie). Zajęcia odbywają się zgodnie z ustalonym harmonogramem, a Ty uczestniczysz w nich, łącząc się z miejsca, w którym obecnie przebywasz.
 • Dzięki materiałom zamieszczanym na platformie Moodle, z których korzystasz samodzielnie w dogodnym dla Ciebie czasie (asynchronicznie). 

 

studia online: podyplomowe 

Studiuję dziennikarstwo i komunikację społeczną. Wszystkie zajęcia praktyczne odbywają się stacjonarnie na terenie uczelni, natomiast wykłady są prowadzone online. Dzięki studiom hybrydowym mogę łatwo połączyć pracę ze studiowaniem. Dlatego mam czas na rozwijanie swojej pasji, jaką jest śpiewanie. Cieszę się, że wykłady są prowadzone online, bo dzięki temu mogę w nich uczestniczyć z dowolnego miejsca na świecie, co jest bardzo wygodne. 

Agnieszka Godula

studentka