Stowarzyszenie Psychoedukacji i Terapii "Evolutio" oraz Dolnośląska Szkoła Wyższa

zapraszają na

VIII Interdyscyplinarną Konferencję Naukową

finansowaną ze środków Gminy Wrocław

Więzi, które chronią. Bezpieczne dzieciństwo

25 listopada 2022 r.
Dolnośląska Szkoła Wyższa, Aula im. Prof. Roberta Kwaśnicy

Celem konferencji jest pogłębianie, weryfikowanie i systematyzowanie wiedzy na temat przemocy, a także dyskusja dotycząca tych zagadnień.

Konferencja adresowana jest do pracowników naukowych: pedagogów, psychologów, socjologów, psychiatrów oraz do praktyków: terapeutów, nauczycieli, pracowników socjalnych, kuratorów, prawników, policjantów, lekarzy, osób pracujących w obszarze przeciwdziałania przemocy i uzależnieniom, a także do wszystkich zainteresowanych, którzy chcą wzbogacić swoją wiedzę.

Informacje oraz zapisy dostępne są na stronie Stowarzyszenia Psychoedukacji i Terapii "Evolutio".

Patronat naukowy: Dolnośląska Szkoła Wyższa

Konferencja organizowana jest w ramach realizacji zadania publicznego:

ZORGANIZOWANIE I PRZEPROWADZENIE DZIAŁAŃ W RAMACH KAMPANII SPOŁECZNEJ pn.: „WROCŁAW BEZ PRZEMOCY 2022” finansowanego przez Gminę Wrocław

9.20 - 10.00   Rejestracja Uczestników

10.00 - 10.20   Rozpoczęcie konferencji

10.20 - 11.00   Co decyduje o przyjmowaniu roli sprawcy lub ofiary przemocy? Pomiędzy jednoznacznością i niejednoznacznością pełnionych ról - Prof. zw. dr hab. Beata Pastwa-Wojciechowska, Uniwersytet Gdański

11.00 - 11.40   Przywiązanie pozabezpieczne a rozwój potraumatyczny - Prof. DSW dr hab. Alicja Senejko, Dolnośląska Szkoła Wyższa

11.40 - 12.10   Czego młodzież potrzebuje od dorosłych? Wspierające więzi w perspektywie nastolatków - Dr Julian Czurko, Fundacja "Owoc spotkania"

12.10 - 12.30   Dyskusja moderowana

12.30 - 13.10   Przerwa

13.10 - 13.40   Ofiara czy sprawca? O trudnym dorastaniu w rodzinie przemocowej - Dr Dorota Dyjako, prof. DSW, Dolnośląska Szkoła Wyższa

13.40 - 14.10   Przemocometr - użyteczne narzędzie w dialogu społecznym - Dr inż. Ewa Aplas, Międzynarodowa Organizacja Soroptimist International. Pierwszy Klub we Wrocławiu