Dolnośląska Szkoła Wyższa

serdecznie zaprasza do udziału w cyklu naukowych seminariów

 

„Poza kulturową oczywistością"

 

Celem seminarium jest podjęcie dyskusji nad zmianami zachodzącymi w edukacji, kulturze, polityce oraz mediach. Pragniemy zadać pytania o kwestie sporne, wątpliwe lub kontrowersyjne, których obecność
w dyskursie publicznym w (nie)oczywisty sposób zmienia nasze realia.

 
Inspiracją dla cyklu seminariów naukowych „Poza kulturową oczywistością” w Dolnośląskiej Szkole Wyższej jest dorobek naukowy Profesora Roberta Kwaśnicy.

 

Komitet naukowy seminarium:
Ewa Kurantowicz, Joanna Minta, Karolina Reinhard, Maria Reut, Paweł Rudnicki, Beata Sierocka, Helena Wyligała

Karolina Kuszyk
 

Jak opisać owada w bursztynie, czyli o powstawaniu Poniemieckiego


3 grudnia 2020

godz. 10:00-11:30

Spotkanie zdalne w aplikacji MS TEAMS

Zapisy pod adresem: maria.sikorska@dsw.edu.pl

 

Karolina  Kuszyk - germanistka i polonistka, absolwentka Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych, tłumaczka literatury niemieckiej i trenerka kompetencji międzykulturowych. Współpracowała z łódzkim festiwalem Puls Literatury, Internationales Poesiefestival Berlin oraz NGO Netzwerk für Osteuropa-Berichterstattung.

Regularnie współpracuje z Instytutem Goethego w Warszawie. Stypendystka DAAD i laureatka berlińskiego poetry slam w językach słowiańskich. Mieszka i pracuje w Berlinie i na Dolnym Śląsku. Za swoją debiutancką książkę "Poniemieckie" otrzymała Nagrodę im. Arthura Kronthala oraz nagrodę Legnickiej Książki Roku 2019.