Co zyskujesz, studiując zarządzanie w DSW?

 • Nauczysz się konstruktywnych technik negocjacji, pozwalających osiągać założone cele i przekonać pozostałe strony do swoich racji. 
 • Zdobędziesz wiedzę i umiejętności pozwalających planować i prowadzić przynoszące wymierne rezultaty mediacje biznesowe.
 • Nauczysz się efektywnego rozwiązywania konfliktów w zespołach, między zespołami i na różnych szczeblach hierarchii firmy, ale też przeciwdziałania ich wystąpieniu i umiejętności przeciwdziałania w razie pojawienia się punktów zapalnych.
 • Nauczysz się skutecznego wykorzystywania metod coachingowych w formie warsztatowej i pracy indywidualnej.
 • Nauczysz się zarządzania zespołami i integrowania ich, kształtowania procesów komunikacji.  
 • Zdobędziesz kompetencje potrzebne, by stać się inspirującym, charyzmatycznym leaderem, i by skutecznie dopasowywać styl przywództwa do wymogów sytuacji.  
 • Nauczysz się efektywnego motywowania pracowników i podnoszenia ich satysfakcji. 
 • Nauczysz się asertywności, pewności siebie, autoprezentacji i umiejętności perswazji 
 • Nauczysz się wdrażania w firmie dobrych praktyk w zakresie integracji zespołów, przeciwdziałania konfliktom i rozwiązywania ich, skutecznych mediacji i negocjacji biznesowych 
 • Dowiesz się o prawnych i ekonomicznych aspektach rozwiązywania konfliktów, przeciwdziałania dyskryminacji i mobbingowi w miejscu pracy 
 • Dowiesz się jak działać w obszarze biznesu w międzykulturowym otoczeniu gospodarczym, z uwzględnieniem jego specyfiki i wyzwań . 

Ciekawe informacje o kierunku:

 • Osoby prowadzące własne firmy i będące menedżerami coraz częściej chcą pracować ze specjalistami wykorzystującymi psychologię w kontaktach zawodowych czy relacjach biznesowych. Studia psychologiczne pozwalają lepiej zrozumieć ludzi i ich motywacje oraz zdobyć wiedzę na temat budowania relacji. Często także pomagają skutecznie zarządzać ludźmi dla osiągania lepszych efektów biznesowych. Pozwalają zdobyć wykształcenie w najlepiej wynagradzanych zawodach z obszaru szeroko rozumianego zarządzania. 
 • Atutem studiów psychologia w biznesie jest połączenie wiedzy teoretycznej z zakresu psychologii z umiejętnościami praktycznymi z obszarów takich jak coaching, mentoring, negocjacje czy zachowania konsumenckie. Takie połączenie kompetencji pozwoli Ci lepiej odnaleźć się zarówno w dużej korporacji, jak i jako właściciel start-upa, podejmujący działania w różnych obszarów. 
 • Psychologia wiąże się z biznesem w wielu aspektach. Wykorzystujemy ją już w momencie ubiegania się o pracę, selekcjonując pracowników lub dbając o swój wizerunek. Pozwala zaprojektować rozwój pracowników i procesy szkoleniowe oraz  skutecznie zarządzać zespołem – motywować pracowników, ustalać cele, rozwiązywać konflikty czy zarządzać komunikacją. Wreszcie, wiedza z zakresu psychologii w biznesie przekłada się na lepsze rozumienie ekonomii, marketingu i reklamy, umiejętność prowadzenia badań rynkowych i ich analizy, zarzadzania satysfakcją klienta, tworzenia strategii marketingowych, podejmowania decyzji czy przewidywania przebiegu zjawisk kluczowych dla biznesu.  

Po studiach możesz pracować jako:

 •  negocjator lub mediator sądowy
 • specjalista ds. relacji społecznych (corporate social responsibility)
 • specjalista w działach sprzedaży i handlowych
 • specjalista ds. rozwiązywania konfliktów.

Sprawdź naszą inforgrafikę

Obejrzyj film z managerką kierunku Anną Pigułą oraz wykładowczynią, psycholożką dr Beatą Rajbą, i dowiedz się, dlaczego warto wybrać Psychologię w biznesie. 

Zobacz specjalności na tym kierunku

Specjalności:
HR Business Partner z elementami coachingu
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Rekrutacja zakończona
od 440 zł 490 zł
Negocjacje i mediacje w biznesie
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Rekrutacja zakończona
od 440 zł 490 zł
Psychologia w zarządzaniu przedsiębiorstwem
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Rekrutacja zakończona
od 440 zł 490 zł
Zarządzanie doświadczeniami klientów
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Rekrutacja zakończona
od 440 zł 490 zł

Wykładowcy

Anna Piguła

Specjalistka ds. kryzysu i rozwoju, Interwentka Kryzysowa Centrum Praw Kobiet, Coach kryzysowa, Coach ICF, Trenerka rozwoju osobistego, Trenerka Hollaback, Trenerka Instytutu Pozytywnej Terapii Kryzysu, Doradczyni zawodowa, wykładowczyni akademicka, od 20 lat współpracuję z organizacjami...

dr Beata Rajba

Psycholog, filolog, terapeuta EMDR, od lat czynnie związana z wiodącymi agencjami reklamowymi, zajmowała się kolejno copywritingiem, grafiką i webdesignem, badaniami marketingowymi, wreszcie projektowaniem kampanii reklamowych. Brała udział w projektowaniu i przygotowaniu kilkudziesięciu...

Anna Królikowska

Psycholożka, terapeutka EMDR, biegła sądowa z zakresu psychologii, prowadzi szkolenia w obszarze psychologii sądowej i śledczej. Wykładowczyni akademicka w Dolnośląskiej Szkole Wyższej, dla której jednym z priorytetów jest rozbudzanie pasji w swoich studentach.

Małgorzata Warzycha

Praktyczka zarządzania, doświadczona menadżerka HR, trenerka biznesu, coach. Certyfikowana mediatorka sądowa i pozasądowa, wpisana na listę stałych mediatorów przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu i w Świdnicy. Z wykształcenia socjolożka. Bogate doświadczenie zdobyła pracując w...

Poznaj innych wykładowców
Pobierz stronę do PDF