Co zyskujesz, studiując zarządzanie na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW?

 • Zdobędziesz unikalne i poszukiwane przez pracodawców połączenie umiejętności twardych z miękkimi kompetencjami.
 • Przygotujesz się do pełnienia różnorodnych ról zawodowych, wymagających posługiwania się wiedzą psychologiczną w różnych kontekstach biznesowych.
 • Wzmocnisz pewność siebie i zdobędziesz gruntowne przygotowanie do pełnienia roli nowoczesnego specjalisty oraz kadry menadżerskiej średniego szczebla w firmach rodzinnych, korporacjach, w różnorodnych branżach, jak w mediach, reklamie, badaniach rynku i opinii, zarządzaniu zasobami ludzkimi czy instytucjach finansowych. 
 • Będziesz wiedział jak założyć i skutecznie prowadzić własny biznes.
 • Nauczysz się rozwiązywać pojawiające się w pracy problemy i konflikty, stosując asertywne techniki komunikacji i elementy porozumienia bez przemocy.
 • Będziesz umiał odnaleźć się na zmiennym rynku pracy z łatwością pracując w zespołach, również międzykulturowych i międzypokoleniowych.
 • Nauczysz się wrażliwości na kwestie psychologiczne, społeczne, etyczne i środowiskowe.
 • Uczymy się na praktycznych przykładach z wykorzystaniem nowoczesnych technologii takich jak AI czy VR.
 • Dzięki udziałowi w rzeczywistych studiach przypadków możesz dosłownie zanurzyć się w ich atmosferze i  poczuć jak uczestnik konkretnych zdarzeń.
 • To przygotuje Cię do lepszego radzenia sobie z trudnymi sytuacjami w rzeczywistym życiu.

Ciekawe informacje o kierunku:

 • Osoby prowadzące własne firmy i będące menedżerami coraz częściej chcą pracować ze specjalistami wykorzystującymi psychologię w kontaktach zawodowych czy relacjach biznesowych. Studia psychologiczne pozwalają lepiej zrozumieć ludzi i ich motywacje oraz zdobyć wiedzę na temat budowania relacji. Często także pomagają skutecznie zarządzać ludźmi dla osiągania lepszych efektów biznesowych. Pozwalają zdobyć wykształcenie w najlepiej wynagradzanych zawodach z obszaru szeroko rozumianego zarządzania. 
 • Atutem studiów psychologia w biznesie jest połączenie wiedzy teoretycznej z zakresu psychologii z umiejętnościami praktycznymi z obszarów takich jak coaching, mentoring, negocjacje czy zachowania konsumenckie. Takie połączenie kompetencji pozwoli Ci lepiej odnaleźć się zarówno w dużej korporacji, jak i jako właściciel start-upa, podejmujący działania w różnych obszarów. 
 • Psychologia wiąże się z biznesem w wielu aspektach. Wykorzystujemy ją już w momencie ubiegania się o pracę, selekcjonując pracowników lub dbając o swój wizerunek. Pozwala zaprojektować rozwój pracowników i procesy szkoleniowe oraz  skutecznie zarządzać zespołem – motywować pracowników, ustalać cele, rozwiązywać konflikty czy zarządzać komunikacją. Wreszcie, wiedza z zakresu psychologii w biznesie przekłada się na lepsze rozumienie ekonomii, marketingu i reklamy, umiejętność prowadzenia badań rynkowych i ich analizy, zarzadzania satysfakcją klienta, tworzenia strategii marketingowych, podejmowania decyzji czy przewidywania przebiegu zjawisk kluczowych dla biznesu.  

Po studiach możesz pracować jako:

 •  negocjator lub mediator sądowy
 • specjalista ds. relacji społecznych (corporate social responsibility)
 • specjalista w działach sprzedaży i handlowych
 • specjalista ds. rozwiązywania konfliktów.

 

Sprawdź naszą inforgrafikę

Dowiedz się, co o studiach na kierunku psychologia w biznesie mówi studentka Hania.

Studia na specjalnościach Psychologii w biznesie oferują niezwykłą możliwość połączenia wiedzy psychologicznej z praktyką biznesową, co stanowi nieoceniony kapitał w dzisiejszym, dynamicznym świecie biznesu. Specjalności takie jak Psychologia AI i nowych technologii oraz Psychologia marketingu i nowych mediów są niezwykle atrakcyjne dla przyszłych liderów biznesu, którzy chcą być na bieżąco z najnowszymi trendami i wykorzystać psychologiczne i technologiczne narzędzia w celu osiągnięcia sukcesu. Nasze programy  są starannie zaprojektowane, aby zapewnić studentom praktyczne umiejętności i wiedzę, które są nie tylko cenione, ale również niezbędne w dzisiejszym, konkurencyjnym środowisku biznesowym. Studiowanie na tych specjalnościach to nie tylko inwestycja w własną karierę, ale także szansa na zdobycie cennego doświadczenia i rozwinięcie siebie jako przyszłego lidera biznesu, który potrafi skutecznie wykorzystać psychologiczną wiedzę w praktyce. Szczególnie bliskie są mi specjalności "HR Business Partner z elementami coachingu" oraz "Negocjacje i mediacje w biznesie", które są kluczowymi obszarami zarządzania ludźmi w każdej organizacji. Studia na tych specjalnościach nie tylko rozwijają umiejętności niezbędne do skutecznego zarządzania potencjałem ludzkim, uczą skutecznych technik komunikacji, rozwiązywania konfliktów oraz budowania efektywnych relacji między pracownikami i przełożonymi. Dzięki temu nasi absolwenci są przygotowani do pełnienia roli partnera biznesowego w obszarze HR  i  skutecznego rozwiązywania sytuacji konfliktowych w różnych sytuacjach biznesowych, co stanowi niezwykle wartościowy atut w dzisiejszym świecie biznesu.

Małgorzata Warzycha

Menedżerka kierunku psychologia w biznesie

Czego się nauczysz?

Skutecznego wykorzystywania metod coachingowych w formie warsztatowej i pracy indywidualnej.
Zarządzania zespołami i integrowania ich, kształtowania procesów komunikacji.  
Zdobędziesz kompetencje potrzebne, by stać się inspirującym, charyzmatycznym leaderem, i by skutecznie dopasowywać styl przywództwa do wymogów sytuacji. 

Zobacz specjalności na tym kierunku

Specjalności:
HR Business Partner z elementami coachingu
Niestacjonarne Stacjonarne
od 450 zł 517 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 517 zł
Negocjacje i mediacje w biznesie
Niestacjonarne Stacjonarne
od 450 zł 517 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 517 zł
Psychologia AI i nowych technologii
Niestacjonarne Stacjonarne Nowość
od 450 zł 517 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 517 zł
Psychologia marketingu i nowych mediów
Niestacjonarne Stacjonarne Nowość
od 450 zł 517 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 517 zł
od 450 zł 517 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 517 zł

Wykładowcy

Anna Piguła

Specjalistka ds. kryzysu i rozwoju, Interwentka Kryzysowa Centrum Praw Kobiet, Coach kryzysowa, Coach ICF, Trenerka rozwoju osobistego, Trenerka Hollaback, Trenerka Instytutu Pozytywnej Terapii Kryzysu, Doradczyni zawodowa, wykładowczyni akademicka, od 20 lat współpracuję z organizacjami...

dr Beata Rajba

Psycholog, filolog, terapeuta EMDR, od lat czynnie związana z wiodącymi agencjami reklamowymi, zajmowała się kolejno copywritingiem, grafiką i webdesignem, badaniami marketingowymi, wreszcie projektowaniem kampanii reklamowych. Brała udział w projektowaniu i przygotowaniu kilkudziesięciu...

Anna Królikowska

Psycholożka, terapeutka EMDR, biegła sądowa z zakresu psychologii, prowadzi szkolenia w obszarze psychologii sądowej i śledczej. Wykładowczyni akademicka w Dolnośląskiej Szkole Wyższej, dla której jednym z priorytetów jest rozbudzanie pasji w swoich studentach.

Małgorzata Warzycha

Praktyczka zarządzania, doświadczona menadżerka HR, trenerka biznesu, coach. Certyfikowana mediatorka sądowa i pozasądowa, wpisana na listę stałych mediatorów przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu i w Świdnicy. Z wykształcenia socjolożka. Bogate doświadczenie zdobyła pracując w...

Poznaj innych wykładowców

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.
Hand icon

Zainteresował Cię kierunek?
Zrób kolejny krok i zacznij studia na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW we Wrocławiu.

Zapisz się online
Pobierz stronę do PDF