Czego się nauczysz, wybierając tę specjalność?

Specjalność oferuje interdyscyplinarne podejście, łączące psychologiczną wiedzę z zaawansowanymi technologiami. Studenci zdobywają umiejętności w zakresie projektowania interfejsów użytkownika z perspektywy psychologicznej, co pozwala na tworzenie przyjaznych dla użytkownika produktów i usług. Program pozwala  studentom na wykorzystanie grywalizacji w celu zwiększenia zaangażowania klientów i pracowników oraz zrozumienie jakie zachodzą interakcje pomiędzy ludźmi a technologią, co jest kluczowe w projektowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Specjalizacja ta  pozwala na wykorzystanie zaawansowanych narzędzi i strategii w celu efektywnego wpływania na zachowania i decyzje użytkowników. Absolwenci tej specjalizacji są przygotowani do pracy w obszarze projektowania, implementacji i ewaluacji innowacyjnych rozwiązań biznesowych opartych na psychologii AI i nowych technologiach. Ta specjalizacja będzie odpowiednia dla osób, które chcą pracować jako projektanci interfejsów użytkownika, specjaliści ds. user experience, analitycy danych zajmujący się analizą zachowań użytkowników, czy specjaliści ds. gamifikacji, projektanci gier komputerowych i mobilnych, specjaliści ds. game designu, czy doradcy ds. interaktywnych doświadczeń klientów, specjaliści ds. technologii perswazyjnych, twórcy strategii komunikacyjnych opartych na psychologii AI, czy konsultanci ds. innowacyjnych rozwiązań marketingowych.

• User Experience Design - perspektywa psychologiczna
  • Game design, gamification, grywalizacja
  • Wprowadzenie do Human-Computer Interaction
  • Psychologiczne aspekty robotyki społecznej
  • Psychologia gier komputerowych i mobilnych
  • Design thinking
  • Psychologia sztucznej inteligencji
  • Technologie perswazyjne
Zobacz program studiów
Hand icon

Zainteresowała Cię specjalność?
Zrób kolejny krok i zacznij studia na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW we Wrocławiu.

Zapisz się online
Pobierz stronę do PDF