Technologia stała się nieodłącznym elementem nowoczesnego procesu edukacji. Spotkania online z wykładowcą, quizy, testy, zaawansowane platformy internetowe, materiały wideo oraz prezentacje wykładowców weszły do kanonu powszechnie używanych narzędzi w procesie kształcenia na studiach.
 
Wyjątkowa sytuacja w 2020 roku, była dla nas wszystkich interesującym wyzwaniem, które oprócz niepewności, przyniosło szereg nowych doświadczeń i rozwiązań. Większość zajęć dydaktycznych realizowanych wiosną przenieśliśmy do świata wirtualnego, dokładając starań, by nasi studenci otrzymali pełnowartościową wiedzę i ciekawe, zajmujące wykłady i ćwiczenia.

Ostatnie miesiące to dla nas czas wytężonej pracy i wiele się nauczyliśmy! Udoskonalone standardy nauczania i rozwiązania technologiczne, z których korzystamy, pozwolą Ci efektywnie rozwijać się w kierunkach, które dla siebie wybrałeś.
 
Zobacz z jakich rozwiązań technologicznych korzystają nasi studenci, bez względu na to czy studiują w czasie epidemii czy w zupełnie normalnych warunkach.

82,9 % studentów studiów wyższych w Dolnośląskiej Szkole Wyższej było bardzo zadowolonych i zadowolonych z wprowadzonych rozwiązań

Kształcenie w formie zdalnej

MS Office 365

Darmowe licencje pakietu Microsoft Office 365 dla studentów Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. 


Usługa Office 365 obejmuje popularne aplikacje, takie jak Outlook, Word, PowerPoint, Excel i OneNote, dzięki którym wykładowcy i studenci mogą ze sobą współpracować, komunikować się bez zakłóceń i tworzyć wspólne projekty w czasie rzeczywistym.

Korzyści dla Ciebie:

 • skrzynka pocztowa o pojemności 50 GB
 • Microsoft Teams, w którym zintegrowane są konwersacje, połączenia, zawartość i aplikacje potrzebne w instytucji edukacyjnej  do lepszej współpracy i zaangażowania.
 • organizowanie informacji dzięki notesowi cyfrowemu w aplikacji OneNote.
   

MS Teams

Ta świetna platforma cyfrowa jest produktem Microsoft. To właśnie w niej w jednym miejscu zintegrowane są konwersacje, połączenia, treści, dokumenty i aplikacje potrzebne każdemu wykładowcy i każdej uczelni do lepszej współpracy z uczniami i studentami i do zwiększania ich zaangażowania.

 

MS Teams jest jedną z najlepiej ocenianych platform do komunikacji zdalnej na świecie.

Korzyści dla Ciebie:

 • oprócz uczestniczenia w zajęciach online, masz możliwość pracy nad projektem w podgrupach – do tego idealnie nadaje się funkcja pokoi
 • możesz tworzyć indywidualne notatki i zgłaszać się gdy chcesz coś powiedzieć („ręka w górę”)
 •  masz możliwość całkowitej integracji z Office 365, który dostajesz od uczelni
 • uczestniczysz w zajęciach, stworzonych na dłuższy czas np. semestr. To daje poczucie stabilności i jedną, jasno określoną grupę projektową przydatną np. przy projektach grupowych, których skład nie powinien się zmieniać.
 •  do kontaktu z prowadzącym używasz czatu oraz systemu pytań i odpowiedzi
 • zarówno Ty, jak Twoi koledzy i wykładowca macie wspólną przestrzeń do zamieszczania plików.