Co zyskujesz, studiując administrację na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW?

 • Możliwość pracy z ekspertami z obszarów administracji, prawa, ekonomii i polityki
 • Problemy rozwiązujesz metodą projektu w warunkach zbliżonych do autentycznego środowiska zawodowego
 • Zajęcia mają charakter konwersatoriów i warsztatów, co pozwoli Ci na stałe rozwijanie i sprawdzanie umiejętności w praktyce
 • Wykształcisz zdolności myślenia abstrakcyjnego i analitycznego oraz hierarchizowania możliwych rozwiązań.
 • Udoskonalisz kompetencje społeczne: autoprezentacji, wypowiedzi, prowadzenia dyskusji, asertywności, kultury pracy
 • Zyskasz umiejętność zespołowego rozwiązywania problemów oraz odnalezienia swojej roli (siebie) w grupie
 • Odbędziesz praktyki zawodowe i skorzystasz z doradztwa kariery.

 

Obecne studia nie spełniają Twoich oczekiwań? Myślisz o zmianie uczelni? Dobrze trafiłeś! Z naszą pomocą przeniesiesz się z dowolnej uczelni do Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW  Dowiedz się więcej

 

 

Dodatkowe atuty kierunku:

 • Zajęcia prowadzimy tak, by przygotować Cię do pracy w administracji, symulujemy faktyczne warunki jej funkcjonowania.
 • Już w trakcie studiów poznasz pracę administracyjną od strony praktycznej, a twoje umiejętności będą odpowiedzią na potrzeby rynku pracy. 
 • Zajęcia wyróżniają się kreatywnymi metodami nauczania z naciskiem na kształtowanie samodzielności studentów.
 • Oprócz wiedzy, sprawdzamy i oceniamy umiejętności praktyczne w trakcie realizowanych zadań, ćwiczeń lub analiz.
 • Pracownicy administracji kładą ogromny nacisk na samokształcenie i profesjonalizm, szczególnie w porównaniu z innymi obszarami usług publicznych. Dzięki temu masz szansę nie tylko uczyć się od praktyków, ale też w przyszłości pracować w ciekawym i rozwojowym środowisku. 
 • W programie przewidzieliśmy laboratoria komputerowe, a podczas nauki prowadzimy interaktywne ćwiczenia i konwersatoria. Dzięki temu, jako przyszły pracownik administracji, zyskasz umiejętności niezbędne w XXI wieku. 

 • W ramach przedmiotów inicjujemy projekty zespołowe lub indywidualne.
 • Zajęcia wyróżniają się kreatywnymi metodami nauczania z naciskiem na kształtowanie samodzielności studentów.

Chcesz uczyć się o ochronie środowiska? Wybierz studiowanie administracji. Posłuchaj naszej studentki Darii.

Administracja jest moim zdaniem jednym z najpopularniejszych kierunków studiów w Polsce. Wybrałam ten kierunek, gdyż już w szkole średniej zaczęłam się interesować takimi sprawami jak prawo oraz ochrona środowiska. Uniwersytet Dolnośląski DSW pozwolił mi się w tym kierunku się rozwijać. Jednym z głównych atutów, jakie skłoniły mnie do wybrania tej uczelni, jest możliwość pracy z ekspertami obszarów prawa, ekonomii i polityki. Co jeszcze warto wspomnieć, to to, że zajęcia tutaj mają charakter konwersatoriów, co pozwala nam na jeszcze większą możliwość rozwinięcia się i sprawdzenie swoich umiejętności w praktyce.

Na zawsze w moim sercu zostaną zajęcia z dr Emilią Kuczmą oraz dr Iwoną Ładysz. Zajęcia prowadzone przez te panie pozowały mi wykształcić zdolność myślenia analitycznego, co na moim kierunku jest bardzo ważne. Oczywiście nie mogę też zapomnieć o poznanych mi tutaj osobach, z którymi mi przyszło współpracować w grupach, a także w parach. Poznałam tutaj osoby, na które naprawdę można liczyć.

Od pewnego czasu uczestniczę w szkolnym kole naukowym Paradygmat, którego opiekunem jest dr Bogusław Węgliński i podczas którego organizujemy przykładowo różne debaty. Aktualnie mamy pozaczynanych parę projektów, a także parę w głowie, które mam nadzieje niedługo ujrzą światło dzienne.

Daria Lisiecka

studentka

Administracja jest kierunkiem praktycznym, którego celem jest kształcenie specjalistów poszukiwanych na rynku pracy zarówno w administracji publicznej, służbach, jak i firmach. Program studiów wzbogacony jest zajęciami rozwijającymi kluczowe na rynku pracy umiejętności analizy i diagnozy, planowania oraz realizacji działań indywidualnych i zespołowych, opracowywania programów usług publicznych i ich ewaluacji, wykorzystywania nowych technologii itp. Takie kompleksowe, wielobodźcowe kształcenie ma na celu wyposażenie absolwenta w wiedzę specjalistyczną z zakresu administracji i prawa, który podczas studiów rozwinie swoje specjalistyczne kompetencje zawodowe. Na zajęciach opartych na praktycznym doświadczeniu wykładowców, dajemy możliwość zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami organizacyjno-prawnymi, proceduralnymi, dotyczącymi funkcjonowania administracji rządowej oraz samorządowej. Zależy nam na tym, by absolwenci administracji zyskali podczas studiów na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW umiejętność komunikacji i prowadzenia dialogu, a także umiejętności interpersonalne przydatne na rynku pracy w sektorze publicznym i prywatnym.

dr Iwona Ładysz

Prodziekan ds. Jakości Kształcenia

Zobacz specjalności na tym kierunku

Specjalności:
Administracja celno-skarbowa
Niestacjonarne Hybrydowe Od marca
od 426 zł 460 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 393 zł
Administracja publiczna
Niestacjonarne Hybrydowe Od marca
od 426 zł 460 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 393 zł
E-administracja
Niestacjonarne Hybrydowe Od marca
od 426 zł 460 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 393 zł
Prawo w biznesie i administracji
Niestacjonarne Hybrydowe Od marca
od 426 zł 460 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 393 zł

Wykładowcy

dr hab. Helena Wyligała

Dr hab. w zakresie nauk o polityce i administracji (2020), profesor Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW. Jej zainteresowania badawcze dotyczą roli ochrony środowiska i kwestii zmian klimatu w procesie kształtowania polityki zagranicznej i bezpieczeństwa państwa, w tym kontekście także...

Poznaj innych wykładowców

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.
Hand icon

Zainteresował Cię kierunek?
Zrób kolejny krok i zacznij studia na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW we Wrocławiu.

Zapisz się online
Pobierz stronę do PDF