Opis kierunku:

Na studiach podyplomowych w zakresie logopedii ogólnej z logopedią szkolną wszechstronnie przygotowujemy uczestników do podjęcia pracy na stanowisku logopedy (oraz nauczyciela-logopedy, pod warunkiem posiadania przygotowania pedagogicznego). W trakcie studiów rozwiniesz wiedzę w zakresie profilaktyki, diagnozy i terapii zaburzeń mowy z wykorzystaniem współczesnych metod i technik pracy logopedycznej. 

 

Zajęcia poprowadzą wieloletni praktycy w zakresie pracy z pacjentami z zaburzeniami mowy, cenieni metodycy, lekarze.

Największy atut - praktyki w 14 ośrodkach, tego nie ma w ofercie żadna ze szkół prowadząca zajęcia na kierunku Logopedia, każdy przedmiot prowadzi inny wykładowca (nie można być wybitnym z 3,4 różnych dziedzin), doświadczony specjalista w swojej dziedzinie. 

 • Studia realizowane są w formule synchronicznej (w czasie rzeczywistym).
 • Zajęcia, które odbywają się zdalnie są prowadzone przy pomocy platformy Microsoft Teams, a każdy z uczestników dostaje darmowy dostęp do pakietu Microsoft Office.

Dla kogo ten kierunek?

 • Dla osób posiadających dyplom ukończenia studiów magisterskich uzyskany w ramach studiów na kierunkach pedagogicznych, psychologicznych, filologicznych, a nawet na kierunku rehabilitacyjnym.
 • Dla absolwentów studiów magisterskich (nauczycielskich, psychologicznych) szkolących się w zakresie terapii zaburzeń mowy i przygotowujących się do pracy w placówkach oświatowych, artystycznych, poradniach psychologiczno-pedagogicznych.

 

ZDOBĘDZIESZ UPRAWNIENIA

 

Studia mają charakter kwalifikacyjny, program tego kierunku jest zgodny z przepisami prawa, w szczególności uwzględnia wymagania określone rozporządzeniem Ministra nauki i szkolnictwa wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz.u. 2019 poz. 1450). Absolwent, który ukończył studia uzyskuje kwalifikacje do pracy na stanowisku logopeda dyplomowany.


 

Co zyskujesz?

 • Zdobędziesz kompetencje merytoryczne, metodyczne i psychologiczno-pedagogiczne – niezbędne do pracy logopedy zarówno dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, jak i dorosłych pacjentów.
 • Zajęcia poprowadzą wieloletni praktycy doświadczeni w pracy z pacjentami z zaburzeniami mowy, cenieni metodycy oraz lekarze.
 • Odbędziesz praktyki, które pozwolą Ci zapoznać się ze specyfiką placówek zajmujących się logopedią – praktyki odbywają się w 14 wyspecjalizowanych ośrodkach zajmujących się terapią zaburzeń mowy (poradnie psychologiczno-pedagogiczne, szpitale, ośrodki rehabilitacyjne).
 • Będziesz mieć okazję obserwować czynności podejmowane przez opiekuna praktyk, terapeutę oraz nauczysz się współdziałać w planowaniu i prowadzeniu terapii z rodzicami i innymi jednostkami zajmującymi się pomaganiem dzieciom i dorosłym w przezwyciężaniu ich problemów.
 • Doświadczenie zdobyte w ramach praktyk będzie pomocne w założeniu własnego gabinetu logopedycznego lub nawiązaniu współpracy  z ośrodkami zajmującymi się szeroko rozumianym kształtowaniem prawidłowej mowy.

Studia idealne dla Ciebie!

Nie wiesz, na który kierunek się zdecydować? Skontaktuj się z Biurem Rekrutacji Studiów Podyplomowych: sp@dsw.edu.pl

Bezpłatne szkolenia

Dlaczego jeszcze warto wybrać studia podyplomowe w DSW? Ponieważ każdy uczestnik studiów ma możliwość bezpłatnie wziąć udział w aż 4 dodatkowych szkoleniach! Odbędą się one w trakcie jednego weekendu i nie będą ze sobą kolidować godzinowo. Po ukończeniu szkolenia otrzymasz zaświadczenie potwierdzające udział.

 

Tematy szkoleń:
1. Savoir-vivre w miejscu pracy.
2. Budowanie kultury informacji zwrotnej.
3. Podróż bohatera. Wyznaczanie celów osobistych i zawodowych metodą coachingową.
4. Współpraca międzypokoleniowa. Jak ze sobą rozmawiać, czego oczekiwać, jak się uzupełniać.

Formuły studiów podyplomowych

W Dolnośląskiej Szkole Wyższej studia podyplomowe na kierunku Logopedia prowadzimy:
 • hybrydowo - zajęcia na tym kierunku prowadzone są częściowo online, a częściowo w salach wykładowych. Jako praktycy doskonale wiemy, że nie wszystkie treści, a przede wszystkim umiejętności, można przekazać tylko poprzez naukę online. Warsztaty i spotkania, których nie możemy przeprowadzić online, ponieważ utracą swoją wartość edukacyjną, będą przeprowadzone w salach DSW, gdy tylko pozwoli na to sytuacja.

Nie czekaj, wypełnij formularz i zgłoś się już dziś

do 10 lutego
studia
1000 zł
taniej

Zapisując się do 10 lutego, zyskujesz 1000 zł, dzięki:

 • 600 zł zniżki w czesnym odliczanej na pierwszym roku studiów
 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej.

 

Jeśli jesteś absolwentem DSW, zyskujesz 1200 zł, dzięki:

 • 800 zł zniżki w czesnym 
 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej.
   

 

Program studiów

Zajęcia prowadzone są przez cztery semestry w trybie hybrydowym w wymiarze 570 godzin, realizowane są metodami aktywizującymi (ćwiczenia). Program obejmuje również 150 godzin praktyk w 14 wyspecjalizowanych ośrodkach (poradnie, przedszkola terapeutyczne, szpitale).

 

Nie musisz się martwić, jeśli nie wiesz, gdzie możesz zrealizować praktyki – współpracujemy z najlepszymi firmami i instytucjami związanymi z obszarem tego kierunku.

Liczba miesięcy nauki: 20
Liczba godzin: 570 + 150 godz. praktyk
Liczba zjazdów: 36
Liczba semestrów: 4
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Monika Burzyńska
Sylwia Przondo
Joanna Stańczak-Urbańska

Neurologopeda kliniczny, specjalista wczesnej interwencji oraz wspomagania małego dziecka, terapeuta koncepcji Castillo Moralesa, terapeuta miofunkcjonalny, terpeuta karmienia, Międzynarodowy terapeuta programów MNRI ® – Masgutova Neurosensomotors Reflex Integration , terapeuta metody...

Monika Burzyńska

Absolwentka Dolnośląskiej Szkoły Wyższej oraz Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, nauczyciel dyplomowany, pedagog specjalny, logopeda, specjalista wczesnego wspomagania logopedycznego, terapeuta i diagnosta, współzałożycielka Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej EDUCATA...

Sylwia Przondo

Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Nauczycielka języka polskiego, logopedka, neurologopedka, specjalistka wczesnego wieloaspektowego wspomagania rozwoju dziecka. Terapeutka ręki, glottodydaktyk i...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Zainteresował Cię kierunek?
Zrób kolejny krok i zacznij studia w Dolnośląskiej Szkole Wyższej.

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - Studia podyplomowe

pok. nr 14 - parter
Strzegomska 55
53-611 Wrocław

E-mail: sp@dsw.edu.pl
Tel.: 539 670 477; 539 670 452; 693 010 162
Infolinia: 71 757 28 63

Godziny otwarcia:
 • pn-pt: 08:30-16:00
Pobierz stronę do PDF