Opis kierunku:

Gwarantujemy pełną zgodność z przepisami prawa i najwyższe standardy edukacyjne.


Na studiach podyplomowych w zakresie logopedii ogólnej wszechstronnie przygotowujemy uczestników do podjęcia pracy na stanowisku logopedy (oraz nauczyciela-logopedy, pod warunkiem posiadania przygotowania pedagogicznego). W trakcie studiów rozwiniesz wiedzę w zakresie profilaktyki, diagnozy i terapii zaburzeń mowy z wykorzystaniem współczesnych metod i technik pracy logopedycznej. 

 

Zajęcia poprowadzą wieloletni praktycy w zakresie pracy z pacjentami z zaburzeniami mowy, cenieni metodycy, lekarze.

 • Studia realizowane są w formule synchronicznej (w czasie rzeczywistym).
 • Zajęcia, które odbywają się zdalnie są prowadzone przy pomocy platformy Microsoft Teams, a każdy z uczestników dostaje darmowy dostęp do pakietu Microsoft Office.

Dla kogo ten kierunek?

 • Dla osób posiadających dyplom ukończenia studiów magisterskich uzyskany w ramach studiów na kierunkach pedagogicznych, psychologicznych, filologicznych, a nawet na kierunku rehabilitacyjnym.
 • Dla absolwentów studiów magisterskich (nauczycielskich, psychologicznych) szkolących się w zakresie terapii zaburzeń mowy i przygotowujących się do pracy w placówkach oświatowych, artystycznych, poradniach psychologiczno-pedagogicznych.
 • Wymogiem dla wszystkich kandydatów na studia jest dostarczenie zaświadczenia od lekarza logopedy o braku wad wymowy. Zaświadczenie należy dostarczyć do Biura Rekrutacji do dnia 15 marca bieżącego roku. 

 

ZDOBĘDZIESZ UPRAWNIENIA

 

Studia mają charakter kwalifikacyjny, program tego kierunku jest zgodny z przepisami prawa, w szczególności uwzględnia wymagania określone rozporządzeniem Ministra nauki i szkolnictwa wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz.u. 2019 poz. 1450). Absolwent, który ukończył studia uzyskuje kwalifikacje do pracy na stanowisku logopeda dyplomowany.


 

Co zyskujesz?

 • Zdobędziesz kompetencje merytoryczne, metodyczne i psychologiczno-pedagogiczne – niezbędne do pracy logopedy zarówno dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, jak i dorosłych pacjentów.
 • Zajęcia poprowadzą wieloletni praktycy doświadczeni w pracy z pacjentami z zaburzeniami mowy, cenieni metodycy oraz lekarze.
 • Odbędziesz praktyki, które nie tylko pozwolą Ci zapoznać się ze specyfiką placówek zajmujących się logopedią, ale również będziesz miał/a okazję do zobaczenia specjalistów "w akcji". Praktyki odbywają się w wyspecjalizowanych ośrodkach zajmujących się terapią zaburzeń mowy (poradnie psychologiczno-pedagogiczne, szpitale, ośrodki rehabilitacyjne, prywatne placówki) oraz na uczelni (jeśli organizowane są w formie warsztatów).
 • Będziesz mieć okazję obserwować czynności podejmowane przez opiekuna praktyk, terapeutę oraz nauczysz się współdziałać w planowaniu i prowadzeniu terapii z rodzicami i innymi jednostkami zajmującymi się pomaganiem dzieciom i dorosłym w przezwyciężaniu ich problemów.
 • Doświadczenie zdobyte w ramach praktyk będzie pomocne w założeniu własnego gabinetu logopedycznego lub nawiązaniu współpracy  z ośrodkami zajmującymi się szeroko rozumianym kształtowaniem prawidłowej mowy.

Studia idealne dla Ciebie!

Nie wiesz, na który kierunek się zdecydować? Skontaktuj się z Działem Studiów Podyplomowychsp@dsw.edu.pl

Bezpłatne szkolenia

Dlaczego jeszcze warto wybrać studia podyplomowe na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW? Ponieważ każdy uczestnik studiów ma możliwość bezpłatnie wziąć udział w aż 4 dodatkowych szkoleniach! Odbędą się one w trakcie jednego weekendu i nie będą ze sobą kolidować godzinowo. Po ukończeniu szkolenia otrzymasz certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu. Więcej informacji o szkoleniach pod linkiem.

Formuły studiów podyplomowych

Studia podyplomowe na tym kierunku prowadzimy:
 • hybrydowo - zajęcia na tym kierunku prowadzone są częściowo online, a częściowo w salach wykładowych. Jako praktycy doskonale wiemy, że nie wszystkie treści, a przede wszystkim umiejętności, można przekazać tylko poprzez naukę online. Warsztaty i spotkania, których nie możemy przeprowadzić online, ponieważ utracą swoją wartość edukacyjną, będą przeprowadzone w salach Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW.

Logopedia jest fascynującym kierunkiem studiów, który zahacza o językoznawstwo, psychologię, pedagogikę i medycynę. Jest też dziedziną, która w ostatnich latach rozwija się niezwykle dynamicznie. Z roku na rok wzrasta świadomość społeczeństwa o potrzebie korzystania z pomocy logopedycznej, dlatego jest to z pewnością zawód z przyszłością. Jest to też zawód, w którym można wykorzystać swoje talenty i pasje do: zabawy, rysowania, tańca i śpiewania. Nieustannie wyzwala ogromne pokłady kreatywności, bo często każdy nowy pacjent, to nowy pomysł na terapię. Jest to zawód bardzo elastyczny, ponieważ samemu można kształtować swój grafik, co daje dużo swobody w życiu codziennym. Absolwent tego kierunku z pewnością znajdzie swoją niszę na rynku, ponieważ logopedia daje możliwość pracy z każdym rodzajem pacjenta. Od niemowlęcia po osoby dojrzałe. Od dzieci z dużymi wyzwaniami rozwojowymi, po osoby pracujące głosem. Logopeda ma również duże możliwości w zakresie wyboru miejsca pracy, bowiem może pracować we wszelkiego rodzaju instytucjach: żłobkach, przedszkolach, szkołach, poradniach, przychodniach, na oddziałach szpitalnych. Jest jednak minus tego zawodu… Jak już się zacznie pomagać innym i widzi pierwsze efekty swojej pracy, to zazwyczaj człowiek staje się pasjonatem, zafiksowanym na punkcie swojego zawodu.

Sylwia Przondo

wykładowczyni na studiach podyplomowych Logopedia dla nauczycieli

Nie czekaj, załóż Konto Kandydata i zapisz się online na studia!

do 31 lipca
czesne już od
246 zł
219 zł
miesięcznie

Zapisując się do 31 lipca zyskujesz 800 zł dzięki:

 • 400 zł zniżki w czesnym, która rozliczana jest przez cały okres studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego,
 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej.

 

 

 

 

 

 

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 192 zł

Jeśli jesteś naszym absolwentem, zyskujesz 1000 zł dzięki:

 • 600 zł zniżki w czesnym, która rozliczana jest przez cały okres studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego,
 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej.
   

 

 

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 179 zł

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku Logopedia dla nauczycieli.

 

Nie musisz się martwić, jeśli nie wiesz, gdzie zrealizować praktyki – uczelnia zapewnia organizację praktyk w zakresie większości godzin przewidzianych w programie studiów. Na naszej uczelni praktyki odbywają się w formie:

 • spotkań zaplanowanych jako zjazdy na naszej uczelni
 • praktyk realizowanych poza uczelnią (realizowanych w godzinach pracy placówek oświatowych i medycznych, czyli w tygodniu)
 • praktyk realizowanych poza uczelnią organizowanych przez studenta, np. w jego miejscu pracy
Liczba miesięcy nauki: 20
Liczba godzin: 470 + 180 godz. praktyk
Liczba zjazdów: 54
Liczba semestrów: 4
Zobacz program studiów

Wykładowcy

Monika Burzyńska

Absolwentka Dolnośląskiej Szkoły Wyższej oraz Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, nauczyciel dyplomowany, pedagog specjalny, logopeda, specjalista wczesnego wspomagania logopedycznego, terapeuta i diagnosta, współzałożycielka Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej EDUCATA...

Sylwia Przondo

Logopedka; neurologopedka; specjalistka wczesnego wieloaspektowego wspomagania rozwoju dziecka; glotodydaktyk i glottoterapeuta, terapeutka miofunkcjonalna; terapeutka metody „Dyna-Linqua M.S.”; terapeutka Emphaty Dolls; terapeutka zaburzeń sensomotorycznych i nieprawidłowości w rozwoju,...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Zainteresował Cię kierunek?
Zrób kolejny krok i zacznij studia na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW we Wrocławiu.

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - Studia podyplomowe

pok. nr 14 - parter
Strzegomska 55
53-611 Wrocław

Godziny otwarcia:
 • pn: 09:00 - 16:00
 • wt: 08:30 - 16:00
 • śr: 08:30 - 18:00
 • cz-pt: 08:30 - 16:00
 • so: 10:00 - 14:00
Pobierz stronę do PDF