Opis kierunku:

Dialog motywujący (DM) to metoda pracy oparta na podejściu humanistycznym, terapii systemowej, terapii poznawczo-behawioralnej, psychologii inspiracji i psychologii motywacji. To styl prowadzenia rozmowy, służący umocnieniu u rozmówcy jego własnej motywacji i zobowiązania do zmiany. Twórcami metody są prof. William Miller i prof. Stephen Rollnick.


Studia mają charakter doskonalący. Ich program jest autorską koncepcją Polskiego Instytutu Dialogu Motywującego, pozytywnie zaopiniowaną przez Radę Programową Instytutu, składającą się z ekspertów DM, należących do Międzynarodowego Towarzystwa Trenerów Dialogu Motywującego (MINT). Radę programową tworzą: Rik Bes (Holandia), David Prescott (USA), Tom Barth (Norwegia), Jane Groves, Fiona Clarke (Anglia).

 

Studia mają charakter doskonalący. Absolwent otrzymuje dyplom ukończenia studiów podyplomowych i możliwość przystąpienia do certyfikacji w Polskim Instytucie Dialogu Motywującego, aby uzyskać tytuł Praktyka Dialogu Motywującego lub Terapeuty Motywującego Polskiego Instytutu Dialogu Motywującego.

 

Dla kogo ten kierunek?

  • Dla osób, które ukończyły studia I lub II stopnia, posiadających tytuł licencjata lub magistra.
  • Dla osób, które zawodowo zajmują się niesieniem pomocy lub wychowaniem ze szczególnym uwzględnieniem momentu towarzyszenia ludziom w zmianie.
  • Dla nauczycieli, pedagogów, psychologów, psychoterapeutów, terapeutów uzależnień, dietetyków, kuratorów sądowych, pracowników socjalnych, pielęgniarki – absolwentów studiów wyższych (także zawodowych), których efekty pracy w dużej mierze zależą od jakości relacji z rozmówcą oraz/lub od umiejętnego towarzyszenia ludziom w zmianie.
     

Co zyskujesz?

  • Nauczysz się biegle posługiwać Dialogiem Motywującym – metodą o skuteczności potwierdzonej badaniami naukowymi, zakwalifikowaną do tak zwanych Evidence Based Practices (EBP) – praktyki o potwierdzonej naukowo skuteczności.
  • Wzbogacisz wachlarz Twoich możliwości i znacznie zwiększysz efektywność podejmowanych działań.
  • Dowiesz się jak skutecznie towarzyszyć swojemu rozmówcy w zmianie.
  • Nauczysz się jak budować trwałość i zobowiązanie do zmiany na zasobach własnych rozmówcy, oraz jak rozmawiać w atmosferze akceptacji i troski.
  • Poznasz bogate zaplecze metodologiczne Dialogu Motywującego.
  • Nauczysz się działać w oparciu o określone narzędzia, angażując je w konkretne strategie dedykowane indywidualnie danemu rozmówcy.
  • W komfortowych i bezpiecznych warunkach będziesz mógł praktykować stosowanie metod i strategii DM – 60 % zajęć prowadzonych jest w formie warsztatów tak, aby każdy student mógł praktykować pod okiem specjalisty.
     

Studia idealne dla Ciebie!

Nie wiesz, na który kierunek się zdecydować? Skontaktuj się z Działem Studiów Podyplomowychsp@dsw.edu.pl

Bezpłatne szkolenia

Dlaczego jeszcze warto wybrać studia podyplomowe na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW? Ponieważ każdy uczestnik studiów ma możliwość bezpłatnie wziąć udział w aż 4 dodatkowych szkoleniach! Odbędą się one w trakcie jednego weekendu i nie będą ze sobą kolidować godzinowo. Po ukończeniu szkolenia otrzymasz certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu. Więcej informacji o szkoleniach pod linkiem.

Formuły studiów podyplomowych

Studia podyplomowe na tym kierunku realizowane są:
  • hybrydowo - zajęcia na tym kierunku prowadzone są częściowo online, a częściowo w salach wykładowych. Jako praktycy doskonale wiemy, że nie wszystkie treści, a przede wszystkim umiejętności, można przekazać tylko poprzez naukę online. Warsztaty i spotkania, których nie możemy przeprowadzić online, ponieważ utracą swoją wartość edukacyjną, będą przeprowadzone w salach DSW.

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Program studiów

Zajęcia prowadzone są przez dwa semestry – online (zdalnie) lub w formule hybrydowej, w zależności od panującej sytuacji epidemiologicznej. Zajęcia online odbywają się przy użyciu platformy MS Teams. Prowadzone są w formie warsztatowej, a realizowane metodami aktywizującymi (takimi jak ćwiczenia, symulacje, gry, treningi).
 
Program studiów jest autorską koncepcją Polskiego Instytutu Dialogu Motywującego, pozytywnie zaopiniowaną przez Radę Programową Instytutu, składającą się z ekspertów DM, należących do Międzynarodowego Towarzystwa Trenerów Dialogu Motywującego (MINT). Radę programową tworzą: Rik Bes (Holandia), David Prescott (USA), Tom Barth (Norwegia), Jane Groves, Fiona Clarke (Anglia).

 

Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych i otrzymania świadectwa jest zaliczenie egzaminu polegającego na zaprezentowaniu praktycznych umiejętności z obszaru dialogu motywującego (informacje zwrotne dla słuchacza formułowane są za pomocą przeznaczonych do tego narzędzi, tj. skal MICA i MITI).

 

Zdobędziesz uprawnienia

 

Studia mają charakter doskonalący. Absolwent otrzymuje dyplom ukończenia studiów podyplomowych i możliwość przystąpienia do certyfikacji w Polskim Instytucie Dialogu Motywującego, aby uzyskać tytuł Praktyka Dialogu Motywującego lub Terapeuty Motywującego Polskiego Instytutu Dialogu Motywującego.

 

Liczba miesięcy nauki: 8
Liczba godzin: 102
Liczba zjazdów: 9
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów
Hand icon

Zainteresował Cię kierunek?
Zrób kolejny krok i zacznij studia na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW we Wrocławiu.

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - Studia podyplomowe

Uwaga! W dniach 29.03-2.04 Biuro Rekrutacji jest nieczynne.

pok. nr 14 - parter
Strzegomska 55
53-611 Wrocław

E-mail: sp@dsw.edu.pl
Tel.: 539 670 452; 539 670 477;
Infolinia: 71 757 28 63

Godziny otwarcia:
  • pn: 09:00 - 16:00
  • wt-pt: 08:30 - 16:00
Pobierz stronę do PDF