Co zyskujesz, studiując human resources i coaching na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW?

Praktyczny profil studiów daje szansę na poznanie nowoczesnych technik zarządzania potencjałem ludzkim. Uczy i pokazuje jak stworzyć przyjazne środowisko pracy, skoncentrowane na wykorzystaniu potencjału pracowników poprzez umiejętne zarządzanie kompetencjami, projektowanie ścieżek kariery dopasowanych do rzeczywistych potrzeb organizacji  i powiązanych z celami strategicznymi i wizją firmy oraz oczekiwaniami pracowników. Przygotowuje do wykorzystania i rozwijania rzeczywistych możliwości  pracowników poprzez umiejętne dopasowanie ich do zadań w organizacji. Pozwala zrozumieć co oznacza bycie inspirującym przywódcą, jak kreować trendy w zarządzaniu HR oraz  jak zbudować autorytet działu HR tak, aby być rzeczywistym i równorzędnym partnerem dla biznesu.

Kluczowe cechy kierunku:

 

 • ​Współczesne organizacje zdają sobie sprawę z kluczowej roli, jaką odgrywają pracownicy w osiąganiu sukcesu firmy. Zarządzanie potencjałem ludzkim, z wykorzystaniem coachingu staje się więc kluczowym obszarem w biznesie, a praktyczne umiejętności i profesjonalizm menadżerów HR, jak i członków ich zespołów, są coraz bardziej poszukiwane na zmiennym rynku pracy.
 • Wykorzystanie nowoczesnych technologii, takich jak AI i VR pozwala na lepsze zrozumienie preferencji i zachowań pracowników, współpracowników i osób zarządzających w organizacjach. Dodatkowo pozwala "zanurzyć się w emocjach" i nie tylko o nich usłyszeć lecz przede wszystkim doświadczyć konkretnych, trudnych sytuacji. Symulacje z wykorzystaniem takich narzędzi pozwalają na przećwiczenie skutecznych rozwiązań w bezpiecznym środowisku. Zajęcia są prowadzone przez doświadczonych praktyków biznesu, certyfikowanych coachów, trenerów biznesu, mediatorów. Są to praktycy zarządzania z ogromnym doświadczeniem, często prowadzący z sukcesem własne biznesy. Po ukończeniu studiów masz otwartą drogę do kariery w działach HR jako HR Manager,  specjalista w dowolnym dziale w obszarze HR, mediator, freelancer prowadzący własną działalność w obszarze doradztwa, coachingu, trenera biznesu.

 

Studia na kierunku Human resources i coaching: Czego się nauczysz? Dlaczego warto? Posłuchaj wykładowczyni mgr inż. Agnieszki Polarczyk-Białek.

Absolwentka kierunku HR & coaching o możliwościach, jakie dały jej studia.

Na studiach magisterskich drugiego stopnia HR i coaching otrzymasz wszystko to, czego potrzebują pracodawcy, aby pracować w dziale HR. To znaczy: umiejętności i kompetencje twarde, takie jak wiedza z prawa pracy i umiejętne rozwiązywanie konfliktów pracowniczych, a także umiejętności miękkie, czyli radzenie sobie ze stresem, radzenie sobie w zmiennych warunkach i umiejętności adaptacyjne. 

Małgorzata Warzycha

Menedżerka kierunku Human resources i coaching

Jako menedżer kierunku HR i Coaching, serdecznie zachęcam do studiowania tego kierunku z uwzględnieniem specjalizacji. Nasz program oferuje wszechstronne przygotowanie nie tylko w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi, ale także w coachingu biznesowym oraz budowaniu silnego wizerunku pracodawcy. Studenci zdobywają nie tylko teoretyczną wiedzę, ale również praktyczne umiejętności niezbędne do skutecznego zarządzania potencjałem ludzkim, prowadzenia profesjonalnych sesji coachingowych oraz wykorzystywania nowoczesnych narzędzi AI do kreowania atrakcyjnego employer brandu. Wybór specjalizacji pozwala na rozwój ekspertyzy w wybranym obszarze i zwiększa atrakcyjność kandydata na rynku pracy. Dzięki praktykom i projektom związanym z wybraną specjalizacją, nasi studenci zdobywają cenne doświadczenie zawodowe, które stanowi solidną podstawę dla ich przyszłej kariery w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi i coachingu.

dr inż. Anna Motylska- Kuźma

Wykładowczyni na kierunku Human resources i coaching

Mój tip na to, aby wyciągnąć ze studiów jeszcze więcej, to wszelkiego rodzaju aktywności w dodatkowych formach rozwoju, jakie oferuje uczelnia. Jest ich naprawdę sporo, więc zachęcam Cię, byś poznał, jakie są możliwości. Osobiście mogę polecić test Gallupa, wszelkiego rodzaju wsparcie, jakie oferuje Biuro Karier i Praktyk np. program mentoringowy. Są również organizowane wszelkiego rodzaju certyfikowane szkolenia stacjonarne, czy też warsztaty, jak i też konferencje i webinary online. Zapisałam się na koło naukowe Human Resources i Coaching. Więc sprawdź i zobacz, co Ciebie zainteresuje.

Renata Choma

absolwentka

Czego się nauczysz?

Zrozumiesz czym jest coaching i otrzymasz skuteczne modele i narzędzia wspomagające ten proces w realizacji celów indywidualnych i biznesowych.
Zyskasz wiedzę i kompetencje przydatne do realizacji zaawansowanych procesów w obszarze human resources.
Przygotujesz się do roli menadżera HR skutecznie realizującego cele, jakie mu stawia organizacja a równocześnie empatycznego i otwartego na indywidualne potrzeby członków zespołu.
Umiejętnie zbudujesz efektywny zespół, gdzie zadania każdego członka zostaną dopasowane do jego predyspozycji co, w konsekwencji, pomoże mu rozwinąć swój potencjał w organizacji.
Zrozumiesz czym są wskaźniki HR i w jaki sposób pozwalają organizacjom monitorować i analizować skuteczności zarządzania potencjałem ludzkim budując autorytet HR w organizacji.
Przekonasz się, że konflikt jest immanetną cechą pracy z ludźmi a skuteczne strategie zarządzania takimi sytuacjami np. mediacja, oznaczają rozwój, innowacje, zmianę i zrozumienie odmiennych perspektyw.
Dowiesz się jak zbudować autorytet menadżera HR i działu HR, aby zostać rzeczywistym partnerem dla biznesu, który rozumie problemy biznesu, pomaga znaleźć najlepsze rozwiązania i jest ekspertem w dziedzinie HR.

Zobacz specjalności na tym kierunku

Specjalności:
Coach biznesu
Niestacjonarne Stacjonarne
od 439 zł 473 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 473 zł
Employer branding z elementami AI
Niestacjonarne Stacjonarne Nowość
od 439 zł 473 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 473 zł
HR Manager
Niestacjonarne Stacjonarne
od 439 zł 473 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 473 zł

Program studiów

Moduł kształcenia podstawowego:

 

 • Współczesne koncepcje filozofii i etyki
 • Współczesne problemy zarządzania z elementami wellbeing
 • Psychologia poznawcza
 • Wybrane problemy pedagogiki społecznej
 • Metodologia badań społecznych
 • Zaawansowana psychologia społeczna
 • Andragogika
 • Data analytics
 • Szkolenie wstępne z zakresu BHP

 

Moduł kształcenia kierunkowego:

 • Trening radzenia sobie ze stresem
 • Uwarunkowania i konsekwencje różnic indywidualnych
 • Uczenie się w organizacji i zarządzanie wiedzą z praktycznymi aspektami inkluzji społecznej
 • Budowanie efektywności zespołu
 • Mentoring i coaching kariery
 • Zaawansowane projektowanie procesów rekrutacyjnych
 • Kapitał ludzki i społeczny
 • Project Management  (język angielski)
 • Współpraca w zespole zróżnicowanym kulturowo i zrównoważony rozwój w HR
 • Personal branding i networking
 • Prawo pracy w praktyce
 •  
Zobacz program studiów

Wykładowcy

dr inż. Anna Motylska–Kuźma

Absolwentka Politechniki Wrocławskiej, Dziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych w Wyższej Szkole Zarządzania i Finansów we Wrocławiu, pracownik Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu, Kierownik Zespołu Dydaktycznego Doradztwa Finansowego.Obecnie prodziekan na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW...

mgr inż. Agnieszka Polarczyk-Białek

Założycielka firmy Manufaktura Osiągnięć, twórca projektu Executive Coaching Academy - Akademia Managera i Coacha oraz metodologii Lean and Coaching. V-ce Dyrektor Wrocławskiego Oddziału ICF w latach 2018-2019. Obecnie współpracuje z uczelniami wyższymi, szkołami oraz poradniami...

Poznaj innych wykładowców

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.
Hand icon

Zainteresował Cię kierunek?
Zrób kolejny krok i zacznij studia na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW we Wrocławiu.

Zapisz się online
Pobierz stronę do PDF