Wygodne zapisy na studia - krok po kroku

Studentem studiów II stopnia w Dolnośląskiej Szkole Wyższej może zostać każda osoba, która ukończyła studia I stopnia (licencjackie, inżynierskie) lub jednolite studia magisterskie. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń oraz złożenie kompletu dokumentów i spełnienie wymogów wynikających z zasad rekrutacji. 

Nadal pozostajemy w reżimie sanitarnym. Jeśli chcesz nas odwiedzić osobiście, zapoznaj się z zasadami bezpieczeństwa, których należy przestrzegać na uczelni: 

Sprawdź konieczne nową możliwość przejścia procesu rekrutacji z Kontem Kandydata. Zaprojektowaliśmy je tak, by maksymalnie ułatwić Ci zostanie studentem DSW. 
Co zyskujesz zakładając konto:

 • cały proces rekrutacji przejdziesz online,
 • dostarczysz dokumenty, podpiszesz umowę i dokonasz płatności rekrutacyjnych z dowolnego miejsca na świecie za pośrednictwem internetu,
 • sprawdzisz status swoich rekrutacji oraz historię zapisów,
 • w każdej chwili dokończysz przerwany proces uzupełniania formularza rekrutacyjnego. 
   

Rekrutacja z Kontem Kandydata

Krok 1

Wybierz kierunek studiów odpowiedni dla siebie i zadeklaruj wstępnie specjalność, przejdź do zapisów online i wybierz opcję “Załóż konto” w prawym, górnym rogu.

Krok 2

Załóż Konto Kandydata, w którym znajdziesz wszystkie niezbędne instrukcje dotyczące tego, jak skutecznie przejść proces rekrutacji na wybrany przez Ciebie kierunek studiów. Znajdziesz tu również listę wszystkich niezbędnych dokumentów, które trzeba dostarczyć, by spełnić wymogi rekrutacyjne i zostać studentem DSW.

Jeżeli jesteś naszym studentem lub absolwentem, możesz pominąć proces zakładania konta i od razu zalogować się do niego loginem i hasłem, którego używasz w USOSie
 

Po zapisie online wgraj na konto:

 • dyplom ukończenia studiów wyższych - oryginał lub odpis do wglądu
 • 1 kolorowe zdjęcie - zgodne z wymogami zdjęć do dowodu osobistego, zrobione na wprost, wymiary: 35 x 45 mm. Zdjęcie możesz wykonać bezpłatnie, korzystając z programu, do którego link znajdziesz na Koncie Kandydata.

Masz obronę w późniejszym terminie i nie masz jeszcze dyplomu ukończenia studiów? Spokojnie! Zapisz się na studia II stopnia i złóż pozostałe dokumenty, a dyplom lub zaświadczenie dostarczysz  w ustalonym z Biurem Rekrutacji terminie.

Dodatkowe wymogi dla wybranych kierunków:
- Media Kreatywne: Projektowanie Gier i Animacji
- Pedagogika

- Psychologia

- Zarządzanie
Szczegółowe informacje - plik do pobrania 

Krok 3

Po założeniu konta i wypełnieniu formularza rekrutacyjnego masz 7 dni na skompletowanie, dostarczenie i podpisanie niezbędnych dokumentów. Tylko dzięki Kontu Kandydata możesz to wszystko zrobić bez wychodzenia z domu, online!

 

Masz obronę w późniejszym terminie i nie masz jeszcze dyplomu ukończenia studiów? Spokojnie! Zapisz się na studia II stopnia i złóż pozostałe dokumenty, a dyplom lub zaświadczenie dostarczysz w ustalonym z Biurem Rekrutacji terminie.

Krok 4

Po weryfikacji kompletności wszystkich otrzymanych od Ciebie dokumentów, przekażemy Ci informację o przyjęciu na studia. Jeśli zdiagnozujemy jakieś błędy lub braki, będziemy Cię o tym na bieżąco informować.

Krok 5

To już! Jesteś studentem DSW!
Teraz możesz:

 • sprawdzić harmonogram pierwszego zjazdu,
 • dowiedzieć się, kiedy odbędzie się uroczysta Inauguracja roku akademickiego,
 • przeczytać w “Strefie studenta” o tym, co i gdzie załatwisz jako student, a także o organizacjach studenckich, do których możesz dołączyć.  
 • Pobierz ulotkę

Rekrutacja bez zakładania konta

Krok 1

Wybierz kierunek studiów odpowiedni dla siebie, przejdź do zapisów online i rozpocznij wypełnianie formularza rekrutacyjnego. 

Krok 2

Po wypełnieniu formularza i zakończeniu rejestracji wyślemy na Twój adres e-mail automatycznie wygenerowane i wypełnione dokumenty. 
Spokojnie, poprowadzimy Cię przez proces zapisu oraz przypomnimy o wszystkich wymaganych dokumentach, które musisz jeszcze zgromadzić.
 

Krok 3

W ciągu 7 dni od daty zapisu na studia dostarcz do nas komplet dokumentów. Aby proces rekrutacji na studia nie sprawił Ci kłopotu, możesz to zrobić na kilka sposobów: 

 • przychodząc osobiście
 • korzystając z wrzutni na dokumenty
 • wysyłając je do nas pocztą tradycyjną 


Masz obronę w późniejszym terminie i nie masz jeszcze dyplomu ukończenia studiów? Spokojnie! Zapisz się na studia II stopnia i złóż pozostałe dokumenty, a dyplom lub zaświadczenie dostarczysz 
w ustalonym z Biurem Rekrutacji terminie.

 

Dodatkowe wymogi dla wybranych kierunków:
- Media Kreatywne: Projektowanie Gier i Animacji
- Pedagogika

- Psychologia
Szczegółowe informacje - plik do pobrania 

Krok 4

Biuro Rekrutacji, po weryfikacji kompletności wszystkich otrzymanych od Ciebie dokumentów, przekaże Ci informacje o przyjęciu na studia, harmonogramie zjazdów, planie zajęć oraz możliwym odbiorze legitymacji studenckiej.
Bądź spokojny, w razie pytań, pracownicy Biura Rekrutacji pomogą Ci i przekażą wszelkie niezbędne informacje. Cały czas jesteśmy z Tobą w kontakcie telefonicznym i e-mailowym!
 

Krok 5

To już! Jesteś studentem DSW!
Teraz możesz:

 • zalogować się do USOS'a
 • sprawdzić harmonogram pierwszego zjazdu
 • dowiedzieć się, kiedy odbędzie się uroczysta Inauguracja roku akademickiego
 • przeczytać w “Strefie studenta” o tym, co i gdzie załatwisz jako student, a także o organizacjach studenckich, do których możesz dołączyć.

Przydatne dokumenty

Biuro Rekrutacji - Studia Wyższe

Strzegomska 55 - pok. nr 14 - parter

Infolinia rekrutacyjna: 71 757 28 63

Tel.: 693 010 162; 539 670 477; 539 670 452;

E-mail: rekrutacja@dsw.edu.pl

Godziny otwarcia


poniedziałek: 08:30-16:00
wtorek: 08:30-16:00
środa: 08:30-16:00
czwartek: 08:30-16:00
piątek: 08:30-16:00