Studia stacjonarne

Zajęcia dydaktyczne wychowania fizycznego na studiach stacjonarnych realizowane są w blokach tematycznych, na które studenci zapisują się na początku semestru. Proponowane formy realizacji zawierają zajęcia stałe – studenci nie ponoszą dodatkowych kosztów oraz zajęcia powoływane jedynie w przypadku odpowiedniej ilości osób – studenci ponoszą część kosztów ich realizacji.

Poznaj dostępne zajęcia na studiach stacjonarnych

Zajęcia stałe (bez dodatkowych kosztów):

 • Ćwiczenia siłowe,
 • Fitness,
 • Nordic Walking,
 • Sporty z rakietami: Sqash, tenis stołowy, badminton, 

 
Ćwiczenia siłowe
Amatorskie uprawianie sportu na siłowni może być świetną rozrywką oraz przyjemnym sposobem na wzmocnienie organizmu.  Aktywność fizyczna i ćwiczenia siłowe pozwalają rozładować stres oraz zachować zgrabną sylwetkę, poprawiają  humor i w naturalny sposób zwiększają  odporność organizmu.

 

Wysiłek fizyczny na siłowni pozwala jednocześnie walczyć ze zbyt wysokim poziomem złego cholesterolu oraz z nadmiarem tkanki tłuszczowej. To bardzo ważne, gdyż za większość problemów z sercem i choroby serca odpowiada właśnie nadwaga. Systematyczne uprawianie sportu na siłowni pozwala walczyć z tymi problemami. Spotykając się na zajęciach będzie można poćwiczyć oraz dowiedzieć się jak zaplanować treningi  i dążyć do ich realizacji poprzez ćwiczenia na siłowni .
 
Fitness
Zajęcia fitness: wszechstronne i uniwersalne zajęcia ruchowe o charakterze rekreacyjnym, mające na celu pozytywny wpływ na harmonię ciała i umysłu; proponowane formy ruchowe sprzyjają poprawie kondycji psychofizycznej oraz samopoczucia, wpływają na profilaktykę zdrowia, pomagają świadomie walczyć ze stresem, pozytywnie wpływają na poczucie własnej wartości; gwarantowana dobra zabawa i samozadowolenie
 
Nordic Walking
Forma rekreacji polegająca na marszach ze specjalnymi kijami. Wymyślony został w Finlandii w latach 20. XX wieku, jako całoroczny trening dla narciarzy biegowych. Celem jest zaangażowanie do wysiłku jak największej partii układu ruchu poprzez zwiększone wymachy ramion, wydłużony krok oraz prawidłowe zastosowanie specjalnie zaprojektowanych kijków.
 
 
Zajęcia dodatkowe (w przypadku odpowiedniej ilości chętnych):

 • Turystyka,
 • Narciarstwo,
 • Turystyka rowerowa,
 • Techniki relaksacyjne z elementami terapii jogą.    

 

Techniki relaksacyjne z elementami terapii jogą
Jak uwalniać napięcie zgromadzone w ciele? Co pomaga w rozluźnianiu? Jak wspomagać koncentrację?  Zajęcia relaksacji to czas, podczas którego możesz poznać i sprawdzić, jak wpływają na ciało i umysł wybrane technik (m.in. Jacobsona, Schultza, joga nidra). Doskonałe dla osób z przeciwwskazaniami od wysiłku fizycznego.

 

Narciarstwo (biegowe oraz zjazdowe)
Ta forma zajęć realizowana jest w formie wyjazdowej. Bywa połączona z możliwością organizacji zawodów dla zawodników z niepełnosprawnościami.

 

Turystyka (także rowerowa)
To „łagodna” forma turystyki. Można poznać walory turystyczne najbliższej okolicy Wrocławia. Nie jest potrzebny wyspecjalizowany sprzęt. Poznajemy miejsca, o których nie wie 90% wrocławian.

Wychowanie fizyczne dla studentów z niepełnosprawnościami

Studenci z niepełnosprawnościami mogą uczestniczyć w zajęciach zgodnie z możliwościami i własnymi preferencjami.

Możliwe jest realizowanie wychowania fizycznego w mniejszych grupach.

Realizowane zajęcia:

- nordic walking.

 

Możliwe zajęcia:

 • Boccia,
 • Ćwiczenia relaksacyjno-oddechowe,
 • inne w zależności od możliwości, zapotrzebowania oraz liczebności grupy.