Democracy & Diversity

Democracy & Diversity


Wspólny program studiów z partnerską uczelnią z USA - New School for Social Research (Nowy Jork) adresowany do doktorantów i młodych naukowców. Zajęcia prowadzą wykładowcy z New School for Social Research, wybitni światowi naukowcy oraz goście specjalni ze świata kultury, sztuki i mediów. 3-tygodniowy program (lipiec) prowadzony jest w języku angielskim i w ramach studiów studenci zaliczają połowę amerykańskiego semestru, wybierając dwa  z czterech oferowanych interdyscyplinarnych kursów w naukach społecznych.
 
Szkoła letnia planowana na lipiec 2020 zostaje przełożona na przyszły rok, o dokładnym terminie niezwłocznie Was poinformujemy. Tymczasem zachęcamy do przeczytania oficjalnego stanowiska i o sposobach utrzymania kontaktu z nowojorskim środowiskiem doktorantów, które do tegorocznych uczestników napisała prof. Elżbieta Matynia, Dyrektor programu. Kliknij TUTAJ.  

Exploring Central Europe: History, Memory and Identity Across Borders

Exploring Central Europe: History, Memory and Identity Across Borders
 

Semestralne studia w języku angielskim prowadzone wspólnie z partnerską uczelnią Syracuse University ze Stanów Zjednoczonych. Trzymiesięczny program wyróżnia się unikalnym „seminarium w podróży” – interdyscyplinarne zajęcia prowadzone przez międzynarodową kadrę i realizowane są w 11 miastach Europy Centralnej, m.in. Budapeszt (Węgry), Wiedeń (Austria), Bratysława (Słowacja), Praga (Czechy), Berlin (Niemcy), Kraków i Oświęcim. Wrażenia i refleksje studentów można śledzić na stronie: www.urbanlabsce.eu 
 
Dokładamy wszelkich starań by jesienna edycja programu w 2020 roku się odbyła. Śledzimy bieżącą sytuację i o ewentualnej modyfikacji programu  niezwłocznie poinformujemy.