Co zyskujesz, studiując pedagogikę specjalną w DSW?

- Uzyskasz pełne kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela pedagoga specjalnego w placówkach specjalnych, czyli do pracy z uczniami z niepełnosprawnościami, stanami ze spektrum autyzmu lub zaburzeniami zachowania, a także kwalifikacje do współorganizowania kształcenia integracyjnego w edukacji ogólnodostępnej
- Zdobędziesz przygotowanie pedagogiczne bazujące na aktualnej wiedzy, praktycznych umiejętnościach i kompetencjach społecznych z zakresu psychologii, pedagogiki i dydaktyk szczegółowych
- Przygotujesz się do pracy edukacyjnej, opiekuńczo-wychowawczej, terapeutycznej i rehabilitacyjnej poprzez realizację praktyk zawodowych w specjalistycznych centrach rehabilitacyjnych
- Będziesz mógł zdobyć kwalifikacje logopedy - w zakresie diagnozowania logopedycznego, programowania terapii oraz jej realizacji u osób z zaburzeniami w komunikacji językowej o różnorodnej etiologii i patomechanizmie. Przygotujesz się także do pracy logopedycznej z osobami w różnym wieku: od noworodkowego po wiek starczy.

- Ukończenie kierunku daje perspektywy pracy w wielu miejscach – od edukacji publicznej, poprzez sektor pozarządowy, po własną działalność diagnostyczno-terapeutyczną.
- W trakcie studiów można uzyskać dodatkowe specjalistyczne kwalifikacje dzięki certyfikowanym kursom w zakresie wybranych metod terapii.
- W programie znajdziesz specjalności, które podejmują problematykę nasilających się zjawisk niesamodzielności, nowego typu uzależnień i patologii społecznych, nowych chorób przewlekłych oraz różnego typu złożonych i wielorakich niepełnosprawności.
- W trakcie pięcioletniego cyklu kształcenia wybór specjalności następuje po piątym semestrze; student może się specjalizować w jednej spośród subdyscyplin pedagogiki specjalnej.
- Rynek pracy przejawia duże zapotrzebowanie na specjalistów z obszaru edukacji i rehabilitacji osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Coraz więcej dzieci i młodzieży dotkniętych jest utrudnieniami w rozwoju, choruje przewlekle (również na choroby psychiczne i psychosomatyczne) i potrzebuje specjalistycznego wsparcia w procesie edukacji i rehabilitacji.

Ważna informacja:
- Od 1 października 2019 roku zmianie uległ system kształcenia nauczycieli pedagogów specjalnych. Kształcenie przebiega na jednolitych, 5-letnich studiach magisterskich na kierunku pedagogika specjalna. Nowe zasady kształcenia nauczycieli określa Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela, które obowiązuje od 1 października 2019 roku. Podstawa prawna: § 8, ust. 1, pkt 9 oraz § 48 Rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z 27 września 2018 roku w sprawie studiów (Dz.U. poz. 1861, ze zm.).

- Współpracujemy z takimi ośrodkami, jak: Fundacja Promyk Słońca, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 we Wrocławiu, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 10 we Wrocławiu, Zespół Szkół nr 11 – największa placówka integracyjna na terenie Wrocławia, Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w Miliczu, Stowarzyszenie Pomocy Iskierka, Stowarzyszenie św. Celestyna.

Po studiach możesz pracować jako:
- nauczyciel pedagog specjalny w przedszkolach i szkołach specjalnych
- nauczyciel wspomagający – pedagog specjalny w przedszkolach i szkołach ogólnodostępnych
- pedagog specjalny w specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych, zakładach opiekuńczo-leczniczych, centrach rehabilitacyjnych, poradniach psychologiczno-pedagogicznych, warsztatach terapii zajęciowej
- wychowawca w placówkach opiekuńczych i wychowawczych (np. w młodzieżowych ośrodkach socjoterapii, w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych, pogotowiach opiekuńczych, świetlicach środowiskowych i socjoterapeutycznych, w ośrodkach interwencji kryzysowej)
- w stowarzyszeniach i fundacjach działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami.
Posłuchaj, co ma do powiedzenia dr Małgorzata Oleniacz, prof. DSW, menedżer kierunku Pedagogika specjalna.
Nie czekaj, załóż Konto Kandydata i zapisz się na studia bez wychodzenia z domu!
do 9 lutego
czesne już od
500 zł
450 zł
miesięcznie
Zapisując się do 9 lutego, zyskujesz:
● 600 zł zniżki w czesnym, która rozliczana jest na pierwszym roku studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego
● dodatkowo zwolniony jesteś z opłaty wpisowej.
Jeśli jesteś absolwentem DSW, zyskujesz więcej:
● 1000 zł zniżki w czesnym i będzie również rozliczana na pierwszym roku studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego
● dodatkowo zwolniony jesteś z opłaty wpisowej.
Zobacz specjalności na tym kierunku
Specjalności:
Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną
Niestacjonarne
Hybrydowe
Od marca
od 450 zł
500 zł
Logopedia
Niestacjonarne
Hybrydowe
Od marca
od 450 zł
500 zł
Pedagogika lecznicza (terapeutyczna)
Niestacjonarne
Hybrydowe
Od marca
od 450 zł
500 zł
Partnerzy kierunku
Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.