Wygodne zapisy na studia - krok po kroku

Studentem studiów jednolitych magisterskich Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW we Wrocławiu możesz zostać po ukończeniu szkoły średniej, zdaniu matury i odebraniu świadectwa dojrzałości. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń oraz złożenie kompletu dokumentów i spełnienie wymogów wynikających z zasad rekrutacji. 


Nadal pozostajemy w reżimie sanitarnym. Jeśli chcesz nas odwiedzić osobiście, zapoznaj się z zasadami bezpieczeństwa, których należy przestrzegać na uczelni. 
 

Sprawdź nową możliwość przejścia procesu rekrutacji z Kontem Kandydata. Zaprojektowaliśmy je tak, by maksymalnie ułatwić Ci zostanie studentem Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW.  

 

Co zyskujesz, zakładając konto: 

 • cały proces rekrutacji przejdziesz online 
 • dostarczysz dokumenty, podpiszesz umowę i dokonasz płatności rekrutacyjnych z dowolnego miejsca na świecie za pośrednictwem internetu 
 • sprawdzisz status swoich rekrutacji i dokumentów oraz historię zapisów 
 • w każdej chwili dokończysz przerwany proces uzupełniania formularza rekrutacyjnego.  

Rekrutacja z Kontem Kandydata

Krok 1

Wybierz kierunek studiów odpowiedni dla siebie, przejdź do zapisów online i wybierz opcję “Załóż konto” w prawym, górnym rogu.

Na kierunek Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna zostaniesz zakwalifikowany, jeżeli uzyskasz co najmniej 60% punktów na poziomie podstawowym, bądź 40% punktów z egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzony:

 • w przypadku "starej matury" uzyskali co najmniej ocenę dobrą z egzaminu maturalnego z języka angielskiego lub niemieckiego
 • posiadają certyfikat poświadczający znajomość języka angielskiego lub niemieckiego na poziomie średniozaawansowanym (B1) lub wyższym;
 • posiadającym świadectwo, dyplom lub inny dokument potwierdzający ukończenie za granicą szkoły ponadpodstawowej, w której zajęcia były prowadzonej w języku angielskim lub niemieckim;
 • w toku rekrutacji, przystąpili do testu kompetencji językowych i wykazali znajomość języka angielskiego lub niemieckiego na poziomie min. średniozaawansowanym;
   

Nie martw się! Jeżeli nie spełniasz warunków rekrutacyjnych dotyczących znajomości języka obcego na poziomie min. B1, na etapie rekrutacji złóż oświadczenie o przystąpieniu do dodatkowych zajęć z języka obcego na Uczelni lub w terminie do końca 2 semestru studiów, zobowiązani są do przedstawienia poświadczenia/certyfikatu potwierdzającego znajomość języka obcego na min. poziomie B1 do menedżera kierunku najpóźniej na dwa tygodnie przed końcem semestru drugiego.  

 

Na kierunku Pedagogika specjalna zostaniesz zakwalifikowany wg. całkowitej liczby zdobytych punktów z egzaminu maturalnego/dojrzałości z kluczowych dla kierunku przedmiotów według następujących zasad:

 • przedmiot obowiązkowy - do wyboru jeden przedmiot: Język polski, język angielski lub język niemiecki (1% na poziomie podstawowym = 1 pkt, 1% na poziomie rozszerzonym = 2 pkt);
 • przedmioty dodatkowy - do wyboru jeden dowolny przedmiot dodatkowy zdawany na maturze (1% na poziomie podstawowym = 1 pkt, 1% na poziomie rozszerzonym = 2 pkt)

Preferowane są następujące przedmioty: matematyka, biologia, historia lub wiedza o społeczeństwie (suma punktów z przedmiotu preferowanego, tj. liczona jest x2). 

 

Krok 2

Załóż Konto Kandydata, w którym znajdziesz wszystkie niezbędne instrukcje dotyczące tego,  jak skutecznie przejść proces rekrutacji na wybrany przez Ciebie kierunek studiów. Znajdziesz tu również listę wszystkich niezbędnych dokumentów, które trzeba dostarczyć, by spełnić wymogi rekrutacyjne i zostać studentem Uniwersytetu Dolnoślaskiego DSW. 

 

Jeżeli jesteś naszym studentem lub absolwentem, możesz pominąć proces zakładania konta i od razu zalogować się do niego loginem i hasłem, którego używasz w USOSweb. 

Krok 3

Po założeniu konta i wypełnieniu formularza rekrutacyjnego masz 7 dni na skompletowanie, dostarczenie i podpisanie niezbędnych dokumentów. Tylko dzięki Kontu Kandydata możesz to wszystko zrobić bez wychodzenia z domu, online! 


Jesteś tegorocznym maturzystą i chcesz skorzystać z wcześniejszej promocji, a nie masz jeszcze świadectwa dojrzałości?  
 

Spokojnie, załóż konto, wypełnij formularz rekrutacyjny i dostarcz te dokumenty, do których masz dostęp już teraz. Na świadectwo zaczekamy. 

Krok 4

Po weryfikacji kompletności wszystkich otrzymanych od Ciebie dokumentów, przekażemy Ci informację o przyjęciu na studia.

 

Jeśli zdiagnozujemy jakieś błędy lub braki, będziemy Cię o tym na bieżąco informować. 

Krok 5

To już! Jesteś studentem Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW we Wrocławiu! 

Teraz możesz: 

●        zalogować się do USOSweb 

●        sprawdzić harmonogram pierwszego zjazdu 

●        dowiedzieć się, kiedy odbędzie się uroczysta Inauguracja roku akademickiego 

●        przeczytać w “Strefie studenta” o tym, co i gdzie załatwisz jako student, a także o organizacjach studenckich, do których możesz dołączyć.   

 

Rekrutacja bez zakładania konta

Krok 1

Wybierz kierunek studiów odpowiedni dla siebie, przejdź do zapisów online i rozpocznij wypełnianie formularza rekrutacyjnego.

Krok 2

Po wypełnieniu formularza i zakończeniu rejestracji wyślemy na Twój adres e-mail automatycznie wygenerowane i wypełnione dokumenty.  

 

Spokojnie, poprowadzimy Cię przez proces zapisu oraz przypomnimy o wszystkich wymaganych dokumentach, które musisz jeszcze zgromadzić.

Krok 3

W ciągu 7 dni od daty zapisu na studia dostarcz do nas komplet dokumentów wraz z podpisaną i zaparafowaną na każdej stronie umową. Aby proces rekrutacji na studia nie sprawił Ci kłopotu, możesz to zrobić na kilka sposobów:  

 • przychodząc osobiście 
 • korzystając z wrzutni na dokumenty 
 • wysyłając je do nas pocztą tradycyjną 

Jesteś tegorocznym maturzystą i chcesz skorzystać z wcześniejszej promocji, a nie masz jeszcze świadectwa maturalnego?  

 

Spokojnie, wypełnij formularz rekrutacyjny i dostarcz te dokumenty, do których masz dostęp już teraz. Na świadectwo zaczekamy. 

Krok 4

Biuro Rekrutacji, po weryfikacji kompletności wszystkich otrzymanych od Ciebie dokumentów, przekaże Ci informacje o przyjęciu na studia, harmonogramie zjazdów, planie zajęć oraz możliwym odbiorze legitymacji studenckiej. 

 

Bądź spokojny, w razie pytań, pracownicy Biura Rekrutacji pomogą Ci i przekażą wszelkie niezbędne informacje. Cały czas jesteśmy z Tobą w kontakcie telefonicznym i e-mailowym! 

Krok 5

To już! Jesteś studentem DSW! 

Teraz możesz: 

●   zalogować się do USOSweb

●   sprawdzić harmonogram pierwszego zjazdu 

●   dowiedzieć się, kiedy odbędzie się uroczysta Inauguracja roku akademickiego 

●    przeczytać w “Strefie studenta” o tym, co i gdzie załatwisz jako student, a także o organizacjach studenckich, do których możesz dołączyć. 

Skontaktuj się z nami

Biuro Rekrutacji - Studia Wyższe

Uwaga! W dniach 22-31.12 Biuro Rekrutacji będzie nieczynne.

- pok. nr 14 - parter

Infolinia rekrutacyjna: 71 757 28 63

Tel.: 539 670 452; 539 670 477;

E-mail: rekrutacja@dsw.edu.pl

Godziny otwarcia


poniedziałek: 09:00 - 16:00
wtorek: 08:30 - 16:00
środa: 08:30 - 16:00
czwartek: 08:30 - 16:00
piątek: 08:30 - 16:00