Czego się nauczysz, wybierając tę specjalność?

• Planowania oraz realizowania zindywidualizowanych i grupowych form opieki oraz wychowania.
  • Diagnozowania potrzeb rozwojowych oraz wspomagania potencjału dzieci i młodzieży.
  • Organizowania oddziaływań wychowawczych z elementami socjoterapii dla osób o zróżnicowanych możliwościach i doświadczeniach, pochodzących z różnych środowisk.
  • Korygowania niewłaściwych wzorców zachowania oraz przygotowywania młodych ludzi do aktywnego i akceptowanego społecznie funkcjonowania.

Praca dla Ciebie:

• wychowawca w świetlicach szkolnych, świetlicach środowiskowych, instytucjach wychowania pozaszkolnego
  • pedagog szkolny
  • opiekun w ośrodkach pomocy, a także  w środowiskowych domy opieki nad dzieckiem oraz całkowitej opieki dla dorosłych, świetlicach środowiskowych, środowiskowych ośrodkach pomocy dla dzieci, młodzieży i ich rodzin, domach samotnej matki
  • wychowawca internatu, bursy szkolnej, w placówkach zapewniających opiekę i wychowanie uczniom w okresie pobierania nauki poza miejscem zamieszkania
  • wychowawca/opiekun w  instytucjach opieki zastępczej (placówkach socjalizacyjnych i interwencyjnych tj. opiekuńczo-wychowawczych, domach małego dziecka, pogotowiach opiekuńczych)
  • koordynator pieczy zastępczej
  • kierownik placówki wsparcia dziennego
  • opiekun w żłobku lub klubie dziecięcym
  • wychowawca/opiekun w organizacjach pozarządowych w obszarze pracy środowiskowej, streetworker.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć?

• Program specjalności wzbogaciliśmy o elementy socjoterapii. Taka koncepcja nauczania zaspokoi aktualne zapotrzebowanie w zakresie standardów wielostronnego wspomagania podopiecznego w placówkach opiekuńczych i edukacyjnych w ośrodkach specjalistycznych i sądach.

• Trening umiejętności wychowawczych
  • Diagnoza psychopedagogiczna w pracy z dzieckiem i rodziną
  • Elementy terapii pedagogicznej
  • Elementy terapii zajęciowej
  • Metody pracy z rodziną i środowiskiem
  • Metodyka prowadzenia warsztatów socjoterapii
  • Warsztat komunikacji interpersonalnej z...
Zobacz program studiów
Hand icon

Zainteresowała Cię specjalność?
Zrób kolejny krok i zacznij studia w Dolnośląskiej Szkole Wyższej.

Zapisz się online
Pobierz stronę do PDF