Czego się nauczysz, wybierając tę specjalność?

• Marketing i PR - definicje, techniki, narzędzia: Poznasz teoretyczne podstawy marketingu i public relations, a także praktyczne techniki i narzędzia stosowane w tych dziedzinach. Zdobędziesz wiedzę o tym, jak budować i utrzymywać pozytywny wizerunek marki czy organizacji, jak również o tym, jak efektywnie komunikować się z różnymi grupami docelowymi.
  • Warsztaty brandingowe: Uczestnicząc w warsztatach brandingowych, nauczysz się tworzyć i rozwijać marki od podstaw. Dowiesz się, jak identyfikować unikalne cechy marki, tworzyć jej osobowość i jak te elementy przekładać na konkretne strategie marketingowe.
  • Projektowanie komunikacji z wykorzystaniem AI: Zajęcia skupią się na wykorzystaniu sztucznej inteligencji w tworzeniu efektywnych strategii komunikacji. Poznasz narzędzia AI wspierające analizę danych, segmentację rynku oraz personalizację przekazów marketingowych.
  • Projektowanie kampanii reklamowej z wykorzystaniem AI: Nauczysz się, jak planować i realizować kampanie reklamowe z wykorzystaniem narzędzi opartych na AI. Zdobędziesz umiejętności w zakresie automatyzacji, targetowania i optymalizacji kampanii reklamowych.
  • Realizacja dźwięku: Kurs ten będzie skupiał się na aspektach technicznych i kreatywnych tworzenia dźwięku w kontekście mediów, reklamy i branding. Nauczysz się nagrywać, edytować i miksować dźwięk, aby wspierać wizerunek marki.

• Projektowanie identyfikacji wizualnej: Poznasz zasady i techniki projektowania graficznego niezbędne do tworzenia spójnej i rozpoznawalnej identyfikacji wizualnej marki.
  • Branżowe warsztaty telewizyjne i filmowe: Zdobędziesz praktyczne doświadczenie w produkcji telewizyjnej i filmowej, co pozwoli Ci lepiej zrozumieć, jak media wizualne mogą być wykorzystane do celów marketingowych i wizerunkowych.
  • Design wizualizacji z wykorzystaniem AI: Uczestnicząc w tych zajęciach, poznasz nowoczesne techniki wizualizacji danych i informacji przy użyciu AI, co umożliwi Ci tworzenie przekonujących i estetycznie atrakcyjnych prezentacji.
  • Komunikacja w organizacji: Zajęcia te będą skoncentrowane na wewnętrznej komunikacji w organizacjach, nauczysz się, jak efektywnie zarządzać przepływem informacji, aby zwiększyć zaangażowanie i produktywność pracowników.
  • Język dziennikarstwa branżowego: Kurs ten pozwoli Ci rozwijać umiejętności pisania specjalistycznych tekstów branżowych, co jest niezbędne w komunikacji marketingowej i PR.
  • Program studiów został zaprojektowany tak, aby przygotować studentów do pracy w dynamicznie zmieniającym się środowisku mediów, marketingu i reklamy, ze szczególnym naciskiem na nowoczesne technologie, takie jak sztuczna inteligencja, które coraz mocniej wpisują się w te dziedziny.

Ciekawe informacje:

Specjalizacja studiów Komunikacja wizerunkowa i reklama z elementami AI oferuje unikalne możliwości praktycznego rozwijania umiejętności, dzięki dostępowi do zaawansowanych przestrzeni edukacyjnych, takich jak:

• Studio telewizyjne: Daje to studentom szansę na praktyczne poznanie pracy w prawdziwym studiu telewizyjnym, włączając w to wszystkie aspekty produkcji programów, od preprodukcji po postprodukcję.
  • Laboratorium dźwięku: Specjalnie wyposażone pomieszczenia umożliwiają nagrywanie wysokiej jakości dźwięku i zapewniają doświadczenie w edycji audio.
  • Pracownia fotograficzna: Oferuje studentom możliwość eksperymentowania z różnymi technikami fotograficznymi i oświetleniowymi, co jest kluczowe w tworzeniu atrakcyjnych wizualnie materiałów promocyjnych i reklamowych.
  • Pracownie komputerowe: Wyposażone w najnowsze oprogramowanie do projektowania graficznego, edycji wideo i analizy danych, co jest niezbędne do nauczenia się, jak wykorzystać nowoczesne technologie w komunikacji marketingowej i reklamowej.

Praca dla Ciebie:

Absolwenci tej specjalizacji znajdą szerokie możliwości zatrudnienia w różnych sektorach przemysłu kreatywnego i biznesowego, w tym:

• Agencje reklamowe i marketingowe, zajmujące się tworzeniem i realizacją kampanii dla różnych marek.
  • Działy marketingu i komunikacji w firmach z różnych branż, gdzie mogą planować i wdrażać strategie marketingowe.
  • Studia produkcji telewizyjnej i filmowej, gdzie mogą pracować nad tworzeniem treści wizualnych i dźwiękowych.
  • Firmy technologiczne i start-upy, szczególnie te skupiające się na rozwoju narzędzi opartych na AI dla marketingu i reklamy.
  • Organizacje pozarządowe i instytucje publiczne, które potrzebują skutecznej komunikacji swoich misji i działań. Interesującą cechą studiów jest to, że praca dyplomowa może przybrać formę projektu, co oznacza, że studenci mają możliwość zastosowania zdobytej wiedzy i umiejętności do stworzenia konkretnego produktu, np. kampanii reklamowej, identyfikacji wizualnej firmy czy innowacyjnego rozwiązania wykorzystującego AI w komunikacji marketingowej. Taki projektowy charakter pracy dyplomowej nie tylko ułatwia studentom pokazanie swoich kompetencji potencjalnym pracodawcom, ale również daje im realne doświadczenie, które mogą wykorzystać w przyszłej karierze zawodowej.
Hand icon

Zainteresowała Cię specjalność?
Zrób kolejny krok i zacznij studia na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW we Wrocławiu.

Zapisz się online
Pobierz stronę do PDF