Jako uczelnia staramy się wspierać Twoje pasje. Dlatego na naszej uczelni znajdziesz wiele możliwości, które pomogą je Tobie realizować. Zobacz, jakie organizacje studenckie, koła zainteresowań czy koła naukowe u nas działają. I przyłącz się!

Koło naukowe studentów bezpieczeństwa i administracji „Paradygmat”
Koło naukowe “Paradygmat” skupia studentów zainteresowanych szeroko rozumianą problematyką bezpieczeństwa i administracji. Koło studenckie organizuje spotkania dyskusyjne i konferencje, a także wspiera studentów w ich indywidualnych projektach.
Członkowie koła mogą czynnie uczestniczyć w konferencjach organizowanych przez Wydział Studiów Stosowanych, a zwłaszcza Kolegium studiów administracyjnych, bezpieczeństwa i technicznych. Zajmujemy się organizowaniem kursów, szkoleń i warsztatów, zarówno na uczelni jak i wyjazdowych, w tym inicjujemy wymiany międzynarodowe.
Opiekunowie: dr Iwona Ładysz, dr Emilia Kuczma, dr Bogusław Węgliński
Koło naukowe informatyków “Hello IT”
Koło naukowe informatyków “Hello IT” powstało w 2020r. z inicjatywy grupy upartych studentów informatyki, którzy chcieli zrobić coś naprawdę niezwykłego.
Jesteśmy grupą technologicznych geeków zafascynowanych przede wszystkim C#, Unity i Pythonem. W naszej załodze znajdziesz studentów informatyki jak i mediów kreatywnych oraz znacznie więcej ciekawych, doświadczonych ludzi z różnych części świata.
Dołącz już teraz do prężnie rozwijającej się ekipy pasjonatów!
Gwarantujemy miłą atmosferą w młodym dynamicznie rozwijającym się zespole. Zamiast “owocowych czwartków” mamy “e-sportowe czwartki”.
Opiekun koła: mgr inż. Stanisław Lota
Koło naukowe warsztaty interpretacji "Sztukateria"
Koło Naukowe „Warsztaty Interpretacji SZTUKATERIA” jest miejscem realizacji różnorodnych zainteresowań studentów. Praca w kole to poszerzanie wiedzy, zdobywanie umiejętności, uczenie się przez działanie, zdobywanie praktycznego doświadczenia. To także miejsce wielostronnego praktycznego samokształcenia.
Zadaniem koła jest także, w ścisłym powiązaniu z powyższymi celami, opracowanie oferty i realizacja działań środowiskowych, przygotowanie prac na rzecz uczelni, a ponadto włączenie do współpracy innych studentów, pracowników, doktorantów oraz uczniów.
Koncepcja pracy koła zawiera opis realizowanych i planowanych działań naukowych, artystycznych, edukacyjnych oraz popularyzatorskich takich jak:
- współpraca - realizacja tematycznych wystaw w Galerii 55.
- koncerty w Galerii 55.
- spotkania - warsztaty artystyczne połączone z dyskusjami na temat edukacji artystycznej, krytyki, estetyki, uwarunkowań sztuki współczesnej, problematyki interpretacji oraz współczesnych przeformułowań dotyczących roli sztuki w codzienności.
Opiekunowie: dr hab. Maria Reut, prof. DSW, dr Anita Szprych
Koło naukowe studentów Psychologii ROZOS
Koło naukowe ROZOS powstało w 2015 roku. Główną ideą koła jest inicjowanie działań ukierunkowanych na rozwój osobisty oraz poszerzanie kompetencji społecznych i zawodowych u uczestników.
Cel ten realizowany jest m.in. poprzez:
- organizowanie wydarzeń naukowych (warsztaty, szkolenia, seminaria i konferencje naukowe)
- realizację projektów badawczych
- projektowanie i realizowanie nowych, a także wspieranie już istniejących, form działalności o charakterze prospołecznym oraz projektów edukacyjnych, profilaktycznych i terapeutycznych
- współpracę z organizacjami pozarządowymi ze szczególnym uwzględnieniem środowiska lokalnego.
Oferta koła ROZOS adresowana jest w szczególności do studentów psychologii zainteresowanych zagadnieniami z obszaru rozwoju osobistego, poszukujących przestrzeni do wdrażania własnych pomysłów. Podczas wspólnych spotkań w ramach działalności koła, studenci m.in. zapoznają się z zasadami projektowania scenariuszy pomocowych, programów profilaktycznych i psychoedukacyjnych, tworzą i realizują projekty badawcze, organizują wydarzenia naukowe, nawiązują kontakty ze specjalistami z dziedziny psychologii oraz dziedzin pokrewnych.
Opiekun : mgr Wioletta Klimczak
Koło naukowe studentów psychologii FLOW
Koło Naukowe Psychologii FLOW działa przy Kolegium Psychologii Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. Chcemy, aby środowisko akademickie było twórcze i otwarte na różne inicjatywy. Koło ma na celu budzenie i rozwijanie zainteresowań naukowych i badawczych studentów.
Prowadzimy projekty z zakresu badań jakościowych i wpływu arteterapii oraz gier planszowych na redukcję stresu. Sprawdzamy integracyjne działanie choreoterapii w środowisku studenckim. W kole utworzyliśmy również sekcję, która obrała sobie za zadanie promowanie wiedzy z zakresu psychoonkologii i współpracę z organizacjami pozarządowymi.
Prowadzimy fanpage na Facebooku i profil na Instagramie pod nazwą Flowminacja, mające na celu popularyzowanie wiedzy z zakresu psychologii.
Opiekun: mgr Ewelina Cichoń
Koło naukowe studentów HR&COACHING
Studenckie koło naukowe HR&C powstało w 2020 roku. Skupia studentów kierunku Human Resources i Coachingu oraz studentów DSW z innych kierunków, zainteresowanych tematyką HRiC i chętnych do poszerzania swojej wiedzy teoretycznej i wymiany doświadczeń zawodowych.
Naszym głównym celem jest rozwijanie zainteresowań oraz śledzenie nowych trendów w obszarze human resources i coachingu. Organizujemy cykliczne spotkania - co dwa tygodnie, najczęściej w piątkowe wieczory, dyskutujemy na tematy branżowe, przygotowujemy prelekcje i debaty tematyczne, zastanawiamy nad kierunkami własnego rozwoju zawodowego.
Zapraszamy do swojego grona osoby aktywne i zaangażowane, których pasją jest HR i/lub coaching i które chcą w czasie wolnym rozwijać swoje kompetencje i doskonalić wiedzę w tym zakresie.
Opiekun: dr Agnieszka Piasecka-Robak.
Kontakt: dsw.hrckolonaukowe@gmail.com
Koło naukowe studentów mediów kreatywnych "PLUM9"
Koło naukowe „Plum9” powstało w 2020 r. z inicjatywy studentów kierunku Media kreatywne: game design, animacja 3D i efekty specjalne. To grupa, w ramach której trwa wymiana wiedzy i umiejętności z zakresu grafiki, animacji oraz game designu.
Członkowie koła to m.in. pracownicy największych polskich studiów deweloperskich, uczestniczący w tworzeniu znanych polskich gier komputerowych.
Celem koła jest rozwijanie kreatywnych umiejętności studentów, organizacja spotkań z doświadczonymi specjalistami, a także realizacja własnych projektów gier i animacji. Razem z członkami "Plum9" poznasz tajniki pracy zespołowej, silników graficznych i wielu innych programów, a także zdobędziesz masę nowych, ciekawych kontaktów.
Opiekun: dr Szymon Makuch
Studio 47 - Studenckie Koło Fotografii i Multimediów
Studio 47 to społeczność, która w fotografii widzi medium i działanie z sensem. Nasze koło jest miejscem spotkania i dzielenia się wiedzą, umiejętnościami i pomysłami, dzięki którym fotografia i wideo służą dobrej komunikacji, poruszają do działania. Działamy, żeby tworzyć i tworzymy, żeby działać.
Regularnie spotykamy się online w czwartki wieczorem.
Prowadzimy fotoszkółkę, doskonalimy się teoretycznie i praktycznie. Uczymy się patrzeć, widzieć, rozumieć i pokazywać to, co piękne, ważne i ciekawe.
Uprawiamy fotogimnastykę - cotygodniowe zadania fotograficzne, dzięki którym ćwiczymy realizację różnych tematów i technik.
W studio na Strzegomskiej 47 szlifujemy warsztat i eksperymentujemy.
Co semestr organizujemy warsztatowe wyjazdy plenerowe, na których mamy czas tylko dla siebie.
Zapraszamy na spotkania czynnych zawodowo fotografów i twórców wideo, uczestniczymy w festiwalach i imprezach branżowych.
Podejmujemy współpracę z instytucjami, firmami i stowarzyszeniami z branży fotograficznej i multimedialnej.
Dążymy do najwyższej jakości tego, co tworzymy i prezentujemy jako własne projekty fotograficzne i multimedialne. Jesteśmy też otwarci na współdziałanie i wsparcie tam, gdzie możemy pomóc aparatem i kamerą.
Opiekun: dr Michał Otrocki
Akademicki Teatr AULA
Akademicki Teatr AULA - nieprzerwanie działa już ósmy rok. Grupa teatralna powstała w 2014 roku, a oficjalny akt powołania Akademickiego Teatru AULA nastąpił w 2015 roku. Działania teatru stanowią fakultatywną formę zdobywania wiedzy i umiejętności w zakresie aktorstwa oraz sztuki teatru.
Na drodze klasycznego teatru dramatycznego, plastycznej narracji w żywym planie, ale też eksperymentów i poszukiwań form artystycznej wypowiedzi teatr proponuje społeczności studenckiej, akademickiej i lokalnej tworzenie forum alternatywnego sposobu wyrażania siebie, komentowania, podejmowania dialogu z otoczeniem.
Na swoim koncie mamy czternaście spektakli. Realizujemy również projekty: badawczo-artystyczne, muzyczne, kulturotwórcze z zakresu szeroko rozumianej humanistyki.
Scena Teatru AULA jest miejscem rozwijania pasji, otwartym dla wszystkich tych, którzy chcą poznać siebie i przekraczać własne ograniczenia, chcą tworzyć teatr.
Prowadzenie Teatru i zespołu - dr Monika Taras. Zapraszamy na FB Akademickiego Teatru Aula.