Drodzy Studenci i Studentki Dolnośląskiej Szkoły Wyższej!

10 maja rozpoczęły się Dni Aktywności Studenckiej, które przygotował dla Was Samorząd Studencki we współpracy z Biurem Karier i Praktyk. Dni Aktywności Studenckiej to cykl wydarzeń, warsztatów i szkoleń, który trwać będzie od 10 do 31 maja!

17 maja rozpocznie się Week4work przygotowany przez Biuro Karier i Praktyk DSW. Ruszyły też zapisy na bezpłatne szkolenia i warsztaty online. 

 

Nasze tegoroczne Juwenalia będą trwały 3 tygodnie!  Będziecie mieli szanse poznać nieco nasze koła naukowe, spotkać się z ekspertami i praktykami z wielu firm, którzy odpowiedzą na wiele nurtujących Was pytań.

A więc, czy lubisz chłonąć wiedzę? Stawiasz na samorozwój i poszerzanie horyzontów? Może chcesz dowiedzieć się więcej o naszej uczelni? Albo interesuje Cię poszerzenie kompetencji zawodowych? Jeśli odpowiedziałeś „tak!” na każde lub choć jedno z tych pytań, to zapraszamy na Dni Aktywności Studenckiej DSW.

Co będzie się działo?

Na początek wystartujemy z pokazem filmowym, nakręconym przez naszych studentów, którzy w ramach projektu Akademii Umiejętności, pod opieką filmowca i operatora, stworzyli filmy prezentujące koła naukowe DSW.

Zobaczycie filmowe projekcje o  11 kołach naukowych DSW, do których należą m.in. Akademicki Teatr AULA działający od przeszło 8 lat, Studio 47 - Studenckie Koło Fotografii i Multimediów czy Koło naukowe informatyków “Hello IT”. Koła naukowe zostały stworzone przez studentów dla studentów. A my jako uczelnia, staramy się  stwarzać przestrzeń i wspierać naszych studentów w rozwoju ich pasji. 

Od 10 maja serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmów na naszym kanale You Tube i Facebooku. Jeśli zainteresują Cię tematyka i działania któregoś z kół, będziesz mógł wziąć udział w otwartym spotkaniu koła.

UWAGA!!!!!  >>>>> W tej aktualności znajdziesz terminy dni otwartych wszystkich kół naukowych oraz linki do spotkań online.  

Week4work 2021 – spotkania z pracodawcami, debaty  i warsztaty
 

Ale to nie wszystko, bo już 17 maja zapraszamy na kolejną edycję Week4Work. Co to oznacza? Co się będzie działo od 17 do 24 maja? 

Week4work to cały tydzień spotkań z pracodawcami, debat z ekspertami i warsztatów z doradcami i praktykami z różnych branż. To wszystko czeka na Ciebie bez konieczności ruszania się z wygodnej kanapy! Możecie uczestniczyć w wydarzeniu online na stronie Facebooka DSW i Facebooka Biura Karier i Praktyk

 

Poruszymy wiele interesujących tematów dotyczących zmian, które zaszły na rynku pracy na skutek pandemii, m.in.: 

 • "Jakie zjawiska przybiorą na sile na rynku pracy po pandemii?"
 •  "Fundusze dla młodych"
 •  "Polska szkoła po pandemii" 
 •  "Nowe zjawiska w cyber-pracy". 

Doradcy kariery z Biura Karier i Praktyk - gospodarza wydarzenia poprowadzą warsztaty: 

 • "Najtrudniejsze pytania z rozmów kwalifikacyjnych "
 •  "Jak zaprezentować się pracodawcy podczas rozmowy kwalifikacyjnej online"
 • "Skuteczne zarządzenie czasem".

Ale nie byłoby Week4Work bez spotkań studentów z pracodawcami. Swój udział potwierdziło już wielu pracodawców z różnych branż, którzy zaprezentują swoje firmy, oferty pracy, praktyk i staży. Dodatkowych informacji szukajcie również na FB Biura Karier i Praktyk. 

 

UWAGA!!! Zapraszamy do zapisów na spotkania z pracodawcami: KLIKNIJ ABY PRZEJŚĆ DO FORMULARZA


Bezpłatne warsztaty i szkolenia online dla studentów DSW
 

Mamy coś jeszcze! Ostatni tydzień wypełniony będzie szkoleniami i warsztatami.  Ich tematyka dotyczyć będzie szeroko rozumianego samorozwoju zarówno w sferze osobistej, jak i zawodowej.  

Dynamicznie zmieniająca się rzeczywistość społeczna kreuje wciąż nowe wyzwania i wymagania. Jak im sprostać? Co możemy dla siebie zrobić, aby nie pogubić się w chaosie codzienności? Na to, a także na wiele innych pytań odpowiedzą Wam, zaproszeni przez nas, najlepsi trenerzy. 

Zapraszamy Studentki i Studentów DSW na bezpłatne szkolenia:

 

 • 24 maja 2021, godz. 16:00-19:00 
  "Jak można przekierować swój potencjał w innym nowym kierunku? Niektórym osobom bardzo trudno jest zamknąć jedne drzwi, żeby móc otworzyć się na coś nowego"
  Szkolenie poprowadzi:  Maciej Polański - Psycholog. Absolwent Wydziału Psychologii Uniwersytetu Śląskiego. 20 – letnie doświadczenie biznesowe zdobywał w firmie Prospero Business Training pełniąc przez 10 lat rolę dyrektora programowego. Od ponad 20 lat poszerza swoje kwalifikacje jako manager w konsultingu i szkoleniach, trener, doradca i coach. Doskonalił umiejętności u trenerów biznesu i coachów takich jak: Herman Muller-Walbrodt, Joseph O’Connor i Robert Dilts.
 • 25 maja 2021, godz. 16:00-19:00 
  "Mój wewnętrzny krytyk -
   poznanie swojego wnętrza od strony pozytywnej i negatywnej (czego pragnę, co chce robić, jaki jestem, moje mocne i słabe strony charakteru, co jest dla mnie ważne, czym się kieruję w życiu."

  Szkolenie poprowadzi Marek Sztomberski - absolwent KUL, psycholog, trener, coach i mentor. Od ponad 25 lat prowadzi szkolenia, coaching oraz doradca wielu firmom z branży FMCG, finansów, farmacji, IT oraz zakładom produkcyjnym różnych branż. Tworzył oraz wprowadzał systemy wielu szkoleń dla sprzedaży i menadżerów wielu firm. Jako konsultant wprowadził kluczowe projekty związane z zarządzaniem zmianą, przebudową kultury organizacyjnej, outplacementem, optymalizacją procesów i wprowadzeniem nowych systemów dla fabryk. Jako doświadczony doradca uczy myślenia strategicznego, tworzy strategie rozwoju, sprzedaży lub personalne dla wielu firm polskich i zagranicznych. Pracuje z menadżerami i przedstawicielami handlowymi również w Gruzji, Ukrainie, Rosji i Kazachstanie. 
 • 26.05.2021 godz. 16:00-19:00
  "Plusy i minusy pracy grupowej" 


  Szkolenie poprowadzi Paweł Słuja - socjolog. Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego Od ponad dziesięciu lat zajmuje się wspieraniem organizacji w ciągłym rozwoju i procesie zmiany poprzez wdrażanie praktycznych i optymalnych rozwiązań. Jako Trener od ponad 12 lat prowadzi szkolenia z szeroko rozumianych umiejętności biznesowych, zarządzania projektami, ludźmi oraz sprzedaży. Inspirował do rozwoju zarówno przedstawicieli Top Managementu, pracowników operacyjnych jak również członków organizacji pozarządowych.
 • 27.05.2021 godz. 16:00-19:00
  "Stres i jego konsekwencje spowodowany przeładowaniem informacyjnym" 

  Szkolenie poprowadzi dr Justyna Kuświk  - doktor nauk społecznych w zakresie psychologii, psychoterapeuta oraz trener. Zainteresowania badawcze: psychologia polityki, w szczególności funkcjonowanie polityków w sytuacji stresu zawodowego, psychologia społeczna oraz psychologia zarządzania przede wszystkim w zakresie zarządzania stresem oraz kształtowania umiejętności miękkich pracowników. Autorka i realizatorka licznych szkoleń w zakresie rozwoju osobistego, zawodowego oraz kompetencji wychowawczych. Posiada wieloletnie doświadczenie jako terapeuta i diagnosta. 
 •  31.05.2021 godz. 16:00-19:00
  "Body positive, ja i moja wartość"


  Szkolenie poprowadzi Joanna Wiśniewska 
  - psycholog praktyk z bogatym doświadczeniem zawodowym. Prowadzi szkolenia z zakresu psychologii społecznej, psychologii stresu. Autorka artykułów i publikacji oraz prelegentka branżowych konferencji z zakresu psychologii społecznej. Sekretarz Toruńskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Na co dzień pracuje jako psycholog w resorcie obrony narodowej. Jest wykładowcą na kierunku pedagogika w WSB w Toruniu i w Bydgoszczy. Współpracuje m.in. z Ośrodkiem Środowiskowej Pomocy Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży. Inicjatorka i współautorka lokalnych inicjatyw w zakresie kultury i psychoedukacji.
   

UWAGA!!! Zapraszamy do zapisów na warsztaty!  KLIKNIJ ABY PRZEJŚĆ DO FORMULARZA

Ilość miejsc jest ograniczona! Wybierz jeden warsztat, w którym chcesz wziąć udział.  
 

Serdecznie Was zapraszamy na Dni Aktywności Studenckiej! 

 

Samorząd Studentów DSW
Biuro Karier i Praktyk 
Zespół Dziekański WSS
i Dział Marketingu

 

Czytaj więcej