Opis kierunku:

Pedagogiczne kwalifikacyjne studia podyplomowe umożliwiają absolwentom nabycie wiedzy i umiejętności  z zakresu psychologii, pedagogiki, dydaktyki przedmiotowej oraz kompetencji zawodowych, niezbędnych nauczycielom szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W trakcie praktyk pedagogicznych nabędą umiejętności zawodowe przez aktywną realizację zajęć edukacyjnych.

 • Studia realizowane są w formule synchronicznej (w czasie rzeczywistym).
 • Zajęcia, które odbywają się zdalnie są prowadzone przy pomocy platformy Microsoft Teams, a każdy z uczestników dostaje darmowy dostęp do pakietu Microsoft Office.

Dla kogo ten kierunek?

 • Dla absolwentów studiów I lub II stopnia.
 • Dla studentów studiów II stopnia, zatrudnionych bądź planujących podjąć zatrudnienie na stanowiskach, na których wymagane jest posiadanie przygotowania pedagogicznego (nauczyciel przedmiotu, wychowawca w świetlicy, internacie, bursie, opiekun, trener, instruktor, bibliotekarz itp.).
 • Dla absolwentów posiadających merytoryczne przygotowanie do nauczania przedmiotu lecz nieposiadających przygotowania psychologiczno-pedagogicznego i dydaktycznego, z tym że w przypadku absolwentów studiów I stopnia może ono obejmować wyłącznie przygotowanie do pracy w przedszkolach i szkołach podstawowych.

ZDOBĘDZIESZ UPRAWNIENIA

 

Studia mają charakter kwalifikacyjny, program tego kierunku jest zgodny z przepisami prawa, w szczególności uwzględnia wymagania określone rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz.u. 2019 poz. 1450).

Co zyskujesz?

 • Przygotujesz się do pracy w przedszkolach, szkołach oraz innych placówkach oświatowych.
 • Zdobędziesz wiedzę psychologiczną i pedagogiczną oraz umiejętności niezbędne do realizowania zadań zawodowych (dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych) wynikających z roli pracownika pedagogicznego.
 • Poznasz procesy rozwoju, socjalizacji, wychowania i nauczania – uczenia się.
 • Przygotujesz się do kompleksowego realizowania zadań dydaktycznych, doskonalenia kompetencji wychowawczych i opiekuńczych, samodzielnego przygotowania i dostosowania programu nauczania do potrzeb i możliwości uczniów.
 • Będziesz komunikować się za pomocą różnych technik, zarówno z osobami będącymi podmiotami działalności pedagogicznej, jak i z innymi osobami współdziałającymi w procesie dydaktyczno-wychowawczym.
 • Odbędziesz praktyki pedagogiczne, dzięki którym zdobędziesz doświadczenie w pracy opiekuńczo-wychowawczej z uczniami, niezbędne do zarządzania grupą, diagnozowania indywidualnych potrzeby uczniów oraz konfrontowania nabytej wiedzy psychologiczno-pedagogicznej z rzeczywistością pedagogiczną w działaniu praktycznym.

Studia idealne dla Ciebie!

Nie wiesz, na który kierunek się zdecydować? Skontaktuj się z Biurem Rekrutacji Studiów Podyplomowych: sp@dsw.edu.pl

Bezpłatne szkolenia

Dlaczego jeszcze warto wybrać studia podyplomowe w DSW? Ponieważ każdy uczestnik studiów ma możliwość bezpłatnie wziąć udział w aż 4 dodatkowych szkoleniach! Odbędą się one w trakcie jednego weekendu i nie będą ze sobą kolidować godzinowo. Po ukończeniu szkolenia otrzymasz zaświadczenie potwierdzające udział.

 

Tematy szkoleń:
1. Savoir-vivre w miejscu pracy.
2. Budowanie kultury informacji zwrotnej.
3. Podróż bohatera. Wyznaczanie celów osobistych i zawodowych metodą coachingową.
4. Współpraca międzypokoleniowa. Jak ze sobą rozmawiać, czego oczekiwać, jak się uzupełniać.

Formuły studiów podyplomowych

W Dolnośląskiej Szkole Wyższej studia podyplomowe na kierunku Przygotowanie pedagogiczne dla nauczycieli prowadzimy:
 • hybrydowo - zajęcia na tym kierunku prowadzone są częściowo online, a częściowo w salach wykładowych. Jako praktycy doskonale wiemy, że nie wszystkie treści, a przede wszystkim umiejętności, można przekazać tylko poprzez naukę online. Warsztaty i spotkania, których nie możemy przeprowadzić online, ponieważ utracą swoją wartość edukacyjną, będą przeprowadzone w salach DSW, gdy tylko pozwoli na to sytuacja.

Studia podyplomowe w DSW, to przede wszystkim miejsce spotkań – ludzi praktyki i teorii. Zdecydowana większość zajęć prowadzimy w formie warsztatów – słuchacze mogą natychmiast zastosować zdobytą wiedzę w praktyce.

Walory programu studiów, to nie tylko zdobycie dyplomu, ale przede wszystkim szansa awansu zawodowego, zmianę pracy czy rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.

Studia podyplomowe pozwalają w szybki i zwięzły sposób zdobyć konkretne umiejętności i nabyć kompetencje w nowych obszarach zawodowych. Dzięki temu absolwent wzmacnia swoją pozycje na rynku pracy.

Dodatkowo zajęcia prowadzone są w formule zjazdów weekendowych, co pozwala połączyć prace zawodową z rozwojem osobistym.

Warto wspomnieć, że na niektórych kierunkach istnieje możliwość studiowania podyplomowo jednocześnie ze studiami wyższymi, co niewątpliwie jest atutem DSW.

dr Barbara Kutrowska

managerka kierunku studiów podyplomowych Przygotowanie pedagogiczne dla nauczycieli w DSW

Jestem absolwentką studiów podyplomowych z oligofrenopedagogiki, przygotowania pedagogicznego oraz organizacji i zarządzania oświatą.  Wybrałam Dolnośląską Szkołę Wyższą ponieważ jestem dla nich partnerem. Ważne są moje oczekiwania i potrzeby, które są wysłuchane i w miarę możliwości realizowane. Zajęcia prowadzone są  przez odpowiednio dobraną kadrę, tak by przekazać nam jak największą wiedzę praktyczną, którą mogę od razu wykorzystać w swojej codziennej pracy jako dyrektor Publicznego Przedszkola Specjalnego "Wesołe Żabki". Wykłady i ćwiczenia odbywają się poprzez wzajemną naukę i dyskusję. Dzięki miłej i serdecznej atmosferze na każdym kroku, studiowanie po prostu jest przyjemne.

Marta Rylokowska-Maciążek

absolwentka

Nie czekaj, załóż Konto Kandydata i zapisz się online na studia!

do 30 czerwca
czesne już od
387
327
miesięcznie

Zapisując się do 30 czerwca, zyskujesz 1000 zł, dzięki:

 • 600 zł zniżki w czesnym, która rozliczana jest przez cały okres studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego,
 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej.

 

Jeśli jesteś absolwentem DSW, zyskujesz 1200 zł, dzięki:

 • 800 zł zniżki w czesnym, która rozliczana jest przez cały okres studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego,
 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej.
   

 

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku Przygotowanie pedagogiczne dla nauczycieli.

 

Nie musisz się martwić, jeśli nie wiesz, gdzie możesz zrealizować praktyki – współpracujemy z najlepszymi firmami i instytucjami związanymi z obszarem tego kierunku.

Liczba miesięcy nauki: 15
Liczba godzin: 390 + 150 godz. praktyk
Liczba zjazdów: 25
Liczba semestrów: 3
Zobacz program studiów

Wykładowcy

dr Joanna Kłodkowska
Paweł Łodziszewski
Krzysztof Łopaciński
dr Adam Marcinkiewicz
dr Barbara Kutrowska

Pedagożka, adiunkt w Dolnośląskiej Szkole Wyższej, ekspertka Ministerstwa Edukacji Narodowej i  egzaminatorka Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.
Specjalistka w zakresie diagnostyki pedagogicznej oraz metodyki pracy z grupą i metodyki pracy opiekuńczo-wychowawczej. Od 2015 roku Coach Jej...

dr Joanna Kłodkowska

Doktor nauk humanistycznych, pedagożka, poradoznawca, nauczyciel akademicki; od 2011 należy do Naukowego Towarzystwa Poradoznawczego, od 2018 pełni funkcję sekretarza w NTP.
Zainteresowania badawcze to diagnoza i terapia trudności w uczeniu się, przyczyny niepowodzeń szkolnych,...

Paweł Łodziszewski

Absolwent Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej na kierunku Psychologia ze specjalnością psychologia kliniczna, wykładowca akademicki w DSW. Psychoseksuolog w procesie certyfikacji. Certyfikowany psychoterapeuta Gestalt z wieloletnią praktyką w zakresie rozwiązywania problemów...

Krzysztof Łopaciński

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego wydziału Matematyki i Informatyki. Nauczyciel matematyki w szkole podstawowej i ponadpodstawowej. Pasjonat nauczania matematyki innowacyjnymi metodami. Z zainteresowania metodyk nauczania matematyki. 

dr Adam Marcinkiewicz

Doktor nauk społecznych, badacz, nauczyciel, teoretyk i praktyk. Pedagog, pasjonat historii, z zamiłowania sojolog oraz teolog. Pilny obserwator i badacz  tożsamosci kultury. Działacz i społecznik, propagator, a także animator kultury w środowisku wiejskim. Zainteresowania badawcze...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Zainteresował Cię kierunek?
Zrób kolejny krok i zacznij studia w Dolnośląskiej Szkole Wyższej.

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - Studia podyplomowe

pok. nr 14 - parter
Strzegomska 55
53-611 Wrocław

E-mail: sp@dsw.edu.pl
Tel.: 539 670 477; 539 670 452; 693 010 162
Infolinia: 71 757 28 63

Godziny otwarcia:
 • pn-pt: 08:30-16:00
Pobierz stronę do PDF