Opis kierunku:

Pedagogiczne kwalifikacyjne studia podyplomowe umożliwiają absolwentom nabycie wiedzy i umiejętności  z zakresu psychologii, pedagogiki, dydaktyki przedmiotowej oraz kompetencji zawodowych, niezbędnych nauczycielom szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W trakcie praktyk pedagogicznych nabędą umiejętności zawodowe przez aktywną realizację zajęć edukacyjnych.

 • Studia realizowane są w formule synchronicznej (w czasie rzeczywistym).
 • Zajęcia, które odbywają się zdalnie są prowadzone przy pomocy platformy Microsoft Teams, a każdy z uczestników dostaje darmowy dostęp do pakietu Microsoft Office.

Dla kogo ten kierunek?

 • Dla absolwentów studiów I lub II stopnia.
 • Dla studentów studiów II stopnia, zatrudnionych bądź planujących podjąć zatrudnienie na stanowiskach, na których wymagane jest posiadanie przygotowania pedagogicznego (nauczyciel przedmiotu, psycholog szkolny, wychowawca w świetlicy, internacie, bursie, opiekun, trener, instruktor, bibliotekarz itp.).
 • Dla absolwentów posiadających merytoryczne przygotowanie do nauczania przedmiotu lecz nieposiadających przygotowania psychologiczno-pedagogicznego i dydaktycznego, z tym że w przypadku absolwentów studiów I stopnia może ono obejmować wyłącznie przygotowanie do pracy w przedszkolach i szkołach podstawowych.

ZDOBĘDZIESZ UPRAWNIENIA

 

Studia mają charakter kwalifikacyjny, program tego kierunku jest zgodny z przepisami prawa, w szczególności uwzględnia wymagania określone rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz.u. 2019 poz. 1450).

Co zyskujesz?

 • Przygotujesz się do pracy w przedszkolach, szkołach oraz innych placówkach oświatowych.
 • Zdobędziesz wiedzę psychologiczną i pedagogiczną oraz umiejętności niezbędne do realizowania zadań zawodowych (dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych) wynikających z roli pracownika pedagogicznego.
 • Poznasz procesy rozwoju, socjalizacji, wychowania i nauczania – uczenia się.
 • Przygotujesz się do kompleksowego realizowania zadań dydaktycznych, doskonalenia kompetencji wychowawczych i opiekuńczych, samodzielnego przygotowania i dostosowania programu nauczania do potrzeb i możliwości uczniów.
 • Będziesz komunikować się za pomocą różnych technik, zarówno z osobami będącymi podmiotami działalności pedagogicznej, jak i z innymi osobami współdziałającymi w procesie dydaktyczno-wychowawczym.
 • Odbędziesz praktyki pedagogiczne, dzięki którym zdobędziesz doświadczenie w pracy opiekuńczo-wychowawczej z uczniami, niezbędne do zarządzania grupą, diagnozowania indywidualnych potrzeby uczniów oraz konfrontowania nabytej wiedzy psychologiczno-pedagogicznej z rzeczywistością pedagogiczną w działaniu praktycznym.

Studia idealne dla Ciebie!

Nie wiesz, na który kierunek się zdecydować? Skontaktuj się z Biurem Rekrutacji Studiów Podyplomowych: sp@dsw.edu.pl

Bezpłatne szkolenia

Dlaczego jeszcze warto wybrać studia podyplomowe w DSW? Ponieważ każdy uczestnik studiów ma możliwość bezpłatnie wziąć udział w aż 4 dodatkowych szkoleniach! Odbędą się one w trakcie jednego weekendu i nie będą ze sobą kolidować godzinowo. Po ukończeniu szkolenia otrzymasz zaświadczenie potwierdzające udział.

 

Tematy szkoleń:
1. Savoir-vivre w miejscu pracy.
2. Budowanie kultury informacji zwrotnej.
3. Podróż bohatera. Wyznaczanie celów osobistych i zawodowych metodą coachingową.
4. Współpraca międzypokoleniowa. Jak ze sobą rozmawiać, czego oczekiwać, jak się uzupełniać.

Formuły studiów podyplomowych

W Dolnośląskiej Szkole Wyższej studia podyplomowe na kierunku Przygotowanie pedagogiczne dla nauczycieli realizujemy w formie:
 
 • online synchronicznie  - studia na tym kierunku prowadzone są zawsze w formule online, bez względu na sytuację pandemiczną.  Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz, dzięki zajęciom realizowanym na platformie MS Teams. Z wykładowcami i kolegami z grupy kontaktujesz się przez Internet, w czasie rzeczywistym (synchronicznie). W zajęciach uczestniczysz w weekendy, zgodnie z ustalonym harmonogramem, łącząc się z miejsca, w którym aktualnie przebywasz.  

Jestem absolwentką studiów podyplomowych z oligofrenopedagogiki, przygotowania pedagogicznego oraz organizacji i zarządzania oświatą.  Wybrałam Dolnośląską Szkołę Wyższą ponieważ jestem dla nich partnerem. Ważne są moje oczekiwania i potrzeby, które są wysłuchane i w miarę możliwości realizowane. Zajęcia prowadzone są  przez odpowiednio dobraną kadrę, tak by przekazać nam jak największą wiedzę praktyczną, którą mogę od razu wykorzystać w swojej codziennej pracy jako dyrektor Publicznego Przedszkola Specjalnego "Wesołe Żabki". Wykłady i ćwiczenia odbywają się poprzez wzajemną naukę i dyskusję. Dzięki miłej i serdecznej atmosferze na każdym kroku, studiowanie po prostu jest przyjemne.

Marta Rylokowska-Maciążek

absolwentka

Nie czekaj, wypełnij formularz i zgłoś się już dziś

do 10 lutego
studia
1000 zł
taniej

Zapisując się do 10 lutego, zyskujesz 1000 zł, dzięki:

 • 600 zł zniżki w czesnym odliczanej na pierwszym roku studiów
 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej.

 

Jeśli jesteś absolwentem DSW, zyskujesz 1200 zł, dzięki:

 • 800 zł zniżki w czesnym 
 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej.
   

 

Program studiów

Zajęcia prowadzone są przez trzy semestry online synchronicznie przy użyciu platformy MS Teams. Prowadzone są w formie warsztatowej, a realizowane metodami aktywizującymi (takimi jak ćwiczenia, symulacje, gry, treningi). Z 540 godzin programu 150 to praktyki.

 

Nie musisz się martwić, jeśli nie wiesz, gdzie możesz zrealizować praktyki – współpracujemy z najlepszymi firmami i instytucjami związanymi z obszarem tego kierunku.

Liczba miesięcy nauki: 15
Liczba godzin: 390 + 150 godz. praktyk
Liczba zjazdów: 15
Liczba semestrów: 3
Zobacz program studiów

Wykładowcy

dr Joanna Kłodkowska
Paweł Łodziszewski
Krzysztof Łopaciński
dr Adam Marcinkiewicz
dr Barbara Kutrowska

Pedagożka, adiunkt w Dolnośląskiej Szkole Wyższej, ekspertka Ministerstwa Edukacji Narodowej i  egzaminatorka Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.
Specjalistka w zakresie diagnostyki pedagogicznej oraz metodyki pracy z grupą i metodyki pracy opiekuńczo-wychowawczej. Od 2015 roku Coach Jej...

dr Joanna Kłodkowska

Doktor nauk humanistycznych, pedagożka, poradoznawca, nauczyciel akademicki; od 2011 należy do Naukowego Towarzystwa Poradoznawczego, od 2018 pełni funkcję sekretarza w NTP.
Zainteresowania badawcze to diagnoza i terapia trudności w uczeniu się, przyczyny niepowodzeń szkolnych,...

Paweł Łodziszewski

Absolwent Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej na kierunku Psychologia ze specjalnością psychologia kliniczna, wykładowca akademicki w DSW. Psychoseksuolog w procesie certyfikacji. Certyfikowany psychoterapeuta Gestalt z wieloletnią praktyką w zakresie rozwiązywania problemów...

Krzysztof Łopaciński

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego wydziału Matematyki i Informatyki. Nauczyciel matematyki w szkole podstawowej i ponadpodstawowej. Pasjonat nauczania matematyki innowacyjnymi metodami. Z zainteresowania metodyk nauczania matematyki. 

dr Adam Marcinkiewicz

Doktor nauk społecznych, badacz, nauczyciel, teoretyk i praktyk. Pedagog, pasjonat historii, z zamiłowania sojolog oraz teolog. Pilny obserwator i badacz  tożsamosci kultury. Działacz i społecznik, propagator, a także animator kultury w środowisku wiejskim. Zainteresowania badawcze...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Zainteresował Cię kierunek?
Zrób kolejny krok i zacznij studia w Dolnośląskiej Szkole Wyższej.

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - Studia podyplomowe

pok. nr 14 - parter
Strzegomska 55
53-611 Wrocław

E-mail: sp@dsw.edu.pl
Tel.: 539 670 477; 539 670 452; 693 010 162
Infolinia: 71 757 28 63

Godziny otwarcia:
 • pn-pt: 08:30-16:00
Pobierz stronę do PDF