Opis kierunku:

Pedagogiczne kwalifikacyjne studia podyplomowe umożliwiają absolwentom nabycie wiedzy i umiejętności  z zakresu psychologii, pedagogiki, dydaktyki przedmiotowej oraz kompetencji zawodowych, niezbędnych nauczycielom szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W trakcie praktyk pedagogicznych nabędą umiejętności zawodowe przez aktywną realizację zajęć edukacyjnych.

Dla kogo ten kierunek?

 • Dla absolwentów studiów drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich
 • Dla studentów studiów II stopnia, zatrudnionych bądź planujących podjąć zatrudnienie na stanowiskach, na których wymagane jest posiadanie przygotowania pedagogicznego (nauczyciel przedmiotu, wychowawca w świetlicy, internacie, bursie, opiekun, trener, instruktor, bibliotekarz itp.).
 • Dla absolwentów posiadających merytoryczne przygotowanie do nauczania przedmiotu lecz nieposiadających przygotowania psychologiczno-pedagogicznego i dydaktycznego.

ZDOBĘDZIESZ UPRAWNIENIA

 

Studia mają charakter kwalifikacyjny, program tego kierunku jest zgodny z przepisami prawa, w szczególności uwzględnia wymagania określone rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz.u. 2019 poz. 1450).

Kierunek, który Cię interesuje, jest efektem współpracy Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW we Wrocławiu oraz Uniwersytetów WSB Merito z Chorzowa, Poznania, Szczecina i Warszawy. Dzięki temu na zajęciach online spotkasz się z uczestnikami i wykładowcami z innych miast.

Co zyskujesz?

 • Przygotujesz się do pracy w przedszkolach, szkołach oraz innych placówkach oświatowych.
 • Zdobędziesz wiedzę psychologiczną i pedagogiczną oraz umiejętności niezbędne do realizowania zadań zawodowych (dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych) wynikających z roli pracownika pedagogicznego.
 • Poznasz procesy rozwoju, socjalizacji, wychowania i nauczania – uczenia się.
 • Przygotujesz się do kompleksowego realizowania zadań dydaktycznych, doskonalenia kompetencji wychowawczych i opiekuńczych, samodzielnego przygotowania i dostosowania programu nauczania do potrzeb i możliwości uczniów.
 • Będziesz komunikować się za pomocą różnych technik, zarówno z osobami będącymi podmiotami działalności pedagogicznej, jak i z innymi osobami współdziałającymi w procesie dydaktyczno-wychowawczym.
 • Odbędziesz praktyki pedagogiczne, dzięki którym zdobędziesz doświadczenie w pracy opiekuńczo-wychowawczej z uczniami, niezbędne do zarządzania grupą, diagnozowania indywidualnych potrzeby uczniów oraz konfrontowania nabytej wiedzy psychologiczno-pedagogicznej z rzeczywistością pedagogiczną w działaniu praktycznym.

Studia idealne dla Ciebie!

Nie wiesz, na który kierunek się zdecydować? Skontaktuj się z Działem Studiów Podyplomowychsp@dsw.edu.pl

Bezpłatne szkolenia

Dlaczego jeszcze warto wybrać studia podyplomowe na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW? Ponieważ każdy uczestnik studiów ma możliwość bezpłatnie wziąć udział w aż 4 dodatkowych szkoleniach! Odbędą się one w trakcie jednego weekendu i nie będą ze sobą kolidować godzinowo. Po ukończeniu szkolenia otrzymasz certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu. Więcej informacji o szkoleniach pod linkiem.

Formuły studiów podyplomowych

Studia podyplomowe na tym kierunku prowadzimy:
 • hybrydowo - zajęcia na tym kierunku prowadzone są częściowo online, a częściowo w salach wykładowych. Jako praktycy doskonale wiemy, że nie wszystkie treści, a przede wszystkim umiejętności, można przekazać tylko poprzez naukę online. Warsztaty i spotkania, których nie możemy przeprowadzić online, ponieważ utracą swoją wartość edukacyjną, będą przeprowadzone w salach DSW.

Lubisz działać dla innych i z innymi? Jeśli chciałbyś w przyszłości jako specjalista pracować z dziećmi i młodzieżą i dmuchać ich skrzydła, przyjdź do nas. Najpierw rozwiniemy twoje. Spotkasz tu ludzi, którzy wierzą, że edukacją można zmieniać świat na lepsze i wiedzą, jak to robić. Nasza pedagogika to kierunek nowoczesny, oferujący szeroki wachlarz możliwości. Bogata oferta ciekawych specjalności do wyboru. Nauka w salach wyposażonych w nowe technologie i pomoce potrzebne nowoczesnym pedagogom i praktyki, które świetnie przygotują Cię do zawodu. Już po pierwszym roku zdobędziesz mikro certyfikaty potwierdzające tak pożądane dziś na rynku pracy kompetencje z zakresu komunikacji interpersonalnej czy prowadzenia treningu umiejętności społecznych. Nasz uniwersytet to miejsce, gdzie atmosfera pasji i wzajemnego wsparcia unoszą się w powietrzu na co dzień. Jeśli marzysz o studiach, które skończysz z poczuciem mocy do pomocy i pomysłami na siebie, dołącz do nas. Czekamy! 

dr Małgorzata Mikołajczak - Woźniak

Manager kierunku Przygotowanie pedagogiczne

Jestem absolwentką studiów podyplomowych z oligofrenopedagogiki, przygotowania pedagogicznego oraz organizacji i zarządzania oświatą.  Wybrałam Uniwersytet Dolnośląski DSW ponieważ jestem dla nich partnerem. Ważne są moje oczekiwania i potrzeby, które są wysłuchane i w miarę możliwości realizowane. Zajęcia prowadzone są  przez odpowiednio dobraną kadrę, tak by przekazać nam jak największą wiedzę praktyczną, którą mogę od razu wykorzystać w swojej codziennej pracy jako dyrektor Publicznego Przedszkola Specjalnego "Wesołe Żabki". Wykłady i ćwiczenia odbywają się poprzez wzajemną naukę i dyskusję. Dzięki miłej i serdecznej atmosferze na każdym kroku, studiowanie po prostu jest przyjemne.

Marta Rylokowska-Maciążek

absolwentka

Jestem studentem po drugim semestrze podyplomowych studiów przygotowanie pedagogiczne dla nauczycieli. Te dwa semestry studiów, to był dla mnie niezwykły czas, ze względu na spotkania z ciekawymi prowadzącymi, jak i na społeczność akademicką. To, co jest szczególnie ważnym dla mnie doświadczeniem, to zakres zajęć z psychologii, z pedagogiki prowadzonych przez zawodowców, przez osoby mające żywy kontakt ze światem, nie zamknięty gdzieś w katedrze uniwersyteckiej. Zajęcia te bardzo rozwijają i pomagają mi w relacjach rodzinnych. Jestem mężem, ojcem, mam dwie córki, więc to ważne doświadczenie, a z drugiej strony zawodowo otwierające oczy i horyzonty. Gdyby ktoś ze znajomych chciał spytać mnie, czy warto, zawsze bym powiedział, że tak.
 

Andrzej Wilk

uczestnik studiów podyplomowych

Program studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku Przygotowanie pedagogiczne dla nauczycieli.

 

Nie musisz się martwić, jeśli nie wiesz, gdzie możesz zrealizować praktyki – współpracujemy z najlepszymi firmami i instytucjami związanymi z obszarem tego kierunku.

Liczba miesięcy nauki: 12
Liczba godzin: 390 + 150 godz. praktyk
Liczba zjazdów: 23
Liczba semestrów: 3
Zobacz program studiów

Wykładowcy

dr Joanna Kłodkowska
Paweł Łodziszewski
Krzysztof Łopaciński
dr Adam Marcinkiewicz
dr Małgorzata Mikołajczak-Woźniak

Pedagog, wykładowca akademicki pracujący ze studentami pedagogiki, psychologii
oraz przygotowania pedagogicznego. Zainteresowania z zakresu pedagogiki mediów, zachowań dzieci w sieci, a także wykorzystania narzędzi TIK w pracy nauczyciela. Badacz szkolnych relacji. Prowadzi warsztaty z...

dr Joanna Kłodkowska

Doktor nauk humanistycznych, pedagożka, poradoznawca, nauczyciel akademicki; od 2011 należy do Naukowego Towarzystwa Poradoznawczego, od 2018 pełni funkcję sekretarza w NTP.
Zainteresowania badawcze to diagnoza i terapia trudności w uczeniu się, przyczyny niepowodzeń szkolnych,...

Paweł Łodziszewski

Absolwent Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej na kierunku Psychologia ze specjalnością psychologia kliniczna, wykładowca akademicki w DSW. Psychoseksuolog w procesie certyfikacji. Certyfikowany psychoterapeuta Gestalt z wieloletnią praktyką w zakresie rozwiązywania problemów...

Krzysztof Łopaciński

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego wydziału Matematyki i Informatyki. Nauczyciel matematyki w szkole podstawowej i ponadpodstawowej. Pasjonat nauczania matematyki innowacyjnymi metodami. Z zainteresowania metodyk nauczania matematyki. 

dr Adam Marcinkiewicz

Doktor nauk społecznych, badacz, nauczyciel, teoretyk i praktyk. Pedagog, pasjonat historii, z zamiłowania sojolog oraz teolog. Pilny obserwator i badacz  tożsamosci kultury. Działacz i społecznik, propagator, a także animator kultury w środowisku wiejskim. Zainteresowania badawcze...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Zainteresował Cię kierunek?
Zrób kolejny krok i zacznij studia na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW we Wrocławiu.

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - Studia podyplomowe

Uwaga! W dniu 2 maja Biuro Rekrutacji jest nieczynne.

pok. nr 14 - parter
Strzegomska 55
53-611 Wrocław

E-mail: sp@dsw.edu.pl
Tel.: 539 670 452; 539 670 477;
Infolinia: 71 757 28 63

Godziny otwarcia:
 • pn: 09:00 - 16:00
 • wt-pt: 08:30 - 16:00
Pobierz stronę do PDF