Opis kierunku:

Program studiów obejmuje zajęcia dotyczące problematyki prawidłowości przyswajania języka obcego przez dzieci, metodykę nauczania języka angielskiego, zajęcia warsztatowe oraz praktyczną naukę języka angielskiego (przygotowanie do egzaminu PTE, General Level 3, B2). 

Dodatkowo przygotujesz się i podejdziesz do międzynarodowego egzaminu z języka angielskiego na poziomie B2 (Pearson General, Level 3). Koszt egzaminu jest w cenie studiów! Egzamin jest honorowany w polskim systemie edukacji, a certyfikat otrzymany po jego zdaniu nadaje kwalifikacje do nauczania języka angielskiego w placówkach przedszkolnych oraz w klasach I-III szkół podstawowych w Polsce.

 

Dla kogo ten kierunek?

  • Dla osób, które ukończyły studia I lub II stopnia, posiadających tytuł licencjata lub magistra.
  • Dla osób posiadających już przygotowanie pedagogiczne (uzyskane w ramach studiów na kierunkach pedagogicznych oraz nauczycielskich, bądź w formie kursu/studiów podyplomowych w zakresie przygotowania pedagogicznego), chcących zdobyć kwalifikacje do pracy w zawodzie nauczyciela języka angielskiego w przedszkolu i/lub klasach I-III szkoły podstawowej.
  • Na studia są przyjmowani kandydaci posiadający minimum poziom B1 z języka angielskiego w przypadku braku możliwości przedstawienia certyfikatu językowego lub innego potwierdzenia znajomości języka zapraszamy do przystąpienia do testu językowego w Biurze Rekrutacji. Dla kandydatów którym nie powiedzie się test będzie możliwość konsultacji z opiekunem merytorycznym kierunku.

ZDOBĘDZIESZ UPRAWNIENIA

Studia mają charakter kwalifikacyjny, program tego kierunku jest zgodny z przepisami prawa, w szczególności uwzględnia wymagania określone rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dnia 25 lipca 2019 r. sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (dz.u.poz.1450).

 

ZDOBĘDZIESZ CERTYFIKAT

Zdobędziesz certyfikat Pearson General, Level 3. Koszt egzaminu jest w cenie studiów.

Język angielski w zintegrowanej edukacji wczesnoszkolnej i wychowaniu przedszkolnym: studia podyplomowe na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW. Posłuchaj uczestniczki.

Co zyskujesz?

  • Będziesz uczestniczyć w warsztatach szkoleniowych z ambasadorem eTwinningu, po których będziesz zarejestrowany na portalu eTwinning gotowi prowadzić międzynarodowe projekty z uczniami; otrzymasz również certyfikat uczestnictwa w szkoleniu eTwinning (o projektach eTwinning w DSW przeczytasz tutaj
  • Przygotujesz się do pracy nauczyciela języka angielskiego w publicznych i niepublicznych placówkach przedszkolnych oraz w klasach I-III publicznych i niepublicznych szkół podstawowych.
  • Program studiów obejmuje zajęcia dotyczące problematyki prawidłowości przyswajania języka obcego przez dzieci, metodykę nauczania języka angielskiego, zajęcia warsztatowe oraz praktyczną naukę języka angielskiego (przygotowanie do egzaminu PTE General Level 3, B2). Studia kończą się egzaminem dyplomowym oraz egzaminem  Pearson General, Level 3.
  • Zdobędziesz kompetencje niezbędne do wykorzystywania wiedzy w samodzielnym konstruowaniu scenariuszy zajęć oraz przeprowadzaniu zajęć z języka angielskiego z dziećmi, opierając się na właściwie dobranych materiałach językowych oraz metodach nauczania.
  • Poznasz współczesne metody pracy z zakresu nauczania języka angielskiego dzieci w wieku młodszym.
  • Będziesz uczestniczył w warsztatach i ćwiczeniach, które dadzą Ci kompetencje merytoryczne, metodyczne i lingwistyczne niezbędne w pracy z małymi dziećmi.
  • Będziesz miał okazję spotkać i wymienić się wiedzą z wieloletnimi praktykami edukacji najmłodszych, cenionymi metodykami i badaczami o bogatym dorobku naukowym.
  • Odbędziesz praktyki, które pozwolą Ci zapoznać się ze specyfiką pracy nauczyciela języka angielskiego w szkole oraz przedszkolu.
  • Będziesz miał okazję obserwować nauczycieli i wychowawców podczas ich realnej pracy z dziećmi w języku angielskim, co wyposaży Cię w nowe doświadczenia i wiedzę o specyfice zawodu nauczyciela języka angielskiego.
  • Umiejętność pracy z wykorzystaniem narzędzi multimedialnych, takich jak platforma Moodle czy Microsoft365.

Studia idealne dla Ciebie!

Nie wiesz, na który kierunek się zdecydować? Skontaktuj się z Działem Studiów Podyplomowychsp@dsw.edu.pl

Bezpłatne szkolenia

Dlaczego jeszcze warto wybrać studia podyplomowe na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW? Ponieważ każdy uczestnik studiów ma możliwość bezpłatnie wziąć udział w aż 4 dodatkowych szkoleniach! Odbędą się one w trakcie jednego weekendu i nie będą ze sobą kolidować godzinowo. Po ukończeniu szkolenia otrzymasz certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu. Więcej informacji o szkoleniach pod linkiem.

Formuły studiów podyplomowych

Studia podyplomowe na tym kierunku realizowane są:

  • Online synchronicznie i asynchronicznie - studia na tym kierunku prowadzone są zawsze w formule online. Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz, dzięki zajęciom realizowanym na platformie MS Teams oraz zadaniom do wykonania na platformie Moodle. Z wykładowcami i kolegami z grupy kontaktujesz się przez Internet. W zajęciach uczestniczysz w weekendy, zgodnie z ustalonym harmonogramem, łącząc się z miejsca, w którym aktualnie przebywasz. Część zadań umieszczona jest na platformie Moodle, więc to Ty decydujesz, kiedy i gdzie będziesz się uczyć.

Program studiów obejmuje praktyczne zajęcia dotyczące problemu prawidłowości przyswajania języka obcego przez dzieci, metodykę nauczania języka angielskiego, zajęcia warsztatowe, w tym szkolenia i projekty eTwinning, oraz praktyczną naukę języka angielskiego (przygotowanie do egzaminu PTE General Level 3, na poziomie B2). Studia kończą się egzaminem dyplomowym oraz egzaminem Pearson General Level 3. Co ważne – koszt egzaminu wliczony jest w opłatę za studia! Jeżeli więc jesteś nauczycielem i chcesz uczyć języka angielskiego oraz potrzebujesz zdobyć kwalifikacje metodyczne oraz językowe w formie zdanego egzaminu państwowego na poziomie B2 – to idealny kierunek dla Ciebie.
 

Katarzyna Kępińska

Kierownik kierunku

Program studiów

Moduł przygotowania w zakresie merytorycznym (90 godz.)

  • Anglojęzyczna literatura dla dzieci
  • Wsparcie odporności psychicznej dzieci z wykorzystaniem literatury angielskiej
  • Metodyka nauczania języka angielskiego dzieci 1
  • Metodyka nauczania języka angielskiego dzieci 2
  • Metodyka nauczania języka angielskiego dzieci 3
  • Kształcenie przedmiotowo-językowe typu CLIL

Moduł merytoryczny obejmuje zajęcia dotyczące problematyki przyswajania języka obcego przez dzieci, podstawy metodyki nauczania języków obcych zarówno w formie klasycznej, jak i poprzez zintegrowaną naukę przedmiotu i języka obcego.

 

Moduł przygotowania w zakresie metodycznym (51 godz.)

  • Warsztaty metodyczne: gry i zabawy w nauczaniu języka angielskiego
  • Warsztaty metodyczne: techniki multimedialne w nauczaniu języka angielskiego
  • Warsztaty metodyczne: projekty eTwinning w nauczaniu języka angielskiego
  • Analiza zajęć praktycznych 1
  • Analiza zajęć praktycznych 2

Moduł metodyczny obejmuje warsztaty, których celem jest praktyczne przygotowanie uczestniczek i uczestników do pracy z dziećmi. Praca nad wykorzystaniem gier i zabaw, a także multimediów w nauce języka obcego oraz zrealizowanie projektu eTwinning to tylko przykłady aktywności, które cieszą się niesłabnącą popularnością.

 

Moduł przygotowania w zakresie praktycznej nauki języka angielskiego (288 godz.)

  • Praktyczna nauka języka angielskiego 1
  • Praktyczna nauka języka angielskiego 2
  • Praktyczna nauka języka angielskiego 3
  • Konwersacje 1
  • Konwersacje 2
  • Konwersacje 3

Moduł językowy obejmuje zajęcia synchroniczne (prowadzone w czasie rzeczywistym), asynchroniczne (praca indywidualna i grupowa na platformie Moodle), konwersacje oraz przygotowanie do egzaminu Pearson General, Level 3 (B2).

 

Moduł przygotowania pracy dyplomowej (3 godz.)

  • Repetytorium dyplomowe

Moduł ten obejmuje omówienie i analizę zagadnień, które mogą zostać poruszone na egzaminie dyplomowym. Ma na celu jak najlepsze przygotowanie uczestników i uczestniczek do końcowego sprawdzianu umiejętności nabytych podczas studiów.

 

Moduł praktyk (90 godz.)

  • Praktyka obserwacyjno-asystencka
  • Praktyka asystencko-zadaniowa

Moduł praktyk obejmuje zarówno obserwację zajęć prowadzonych przed doświadczonego nauczyciela języka angielskiego dla dzieci, jak i ich prowadzenie. Praktyki odbywają się wyłącznie w placówkach państwowych lub o uprawnieniach równym placówkom państwowym. 

 

Nie musisz się martwić, jeśli nie wiesz, gdzie możesz zrealizować praktyki – współpracujemy z najlepszymi firmami i instytucjami związanymi z obszarem tego kierunku.

 

Zaliczenie studiów będzie się odbywało poprzez portfolio budowane podczas studiów, tak aby zademonstrować zrealizowane efekty kształcenia. Ocena na dyplomie będzie średnią ze studiów.

Liczba miesięcy nauki: 12
Liczba godzin: 234 + 90 godz. praktyk + 198 godz. zajęć w formie e-learningu
Liczba zjazdów: 18
Liczba semestrów: 3
Zobacz program studiów

Wykładowcy

dr Beata Zwierzyńska
dr Małgorzata Jedynak
mgr Katarzyna Kępińska

Podwójny magister filologii angielskiej oraz sztuki w zakresie nauczania gry na fortepianie, autorka zestawów fiszek i poezji dla dzieci, a także materiałów edukacyjnych dla dorosłych i artykułów poświęconych szkoleniu nauczycieli. Jest wieloletnim nauczycielem języka angielskiego...

dr Beata Zwierzyńska

Doktor nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika. Jest też członkinią Europejskiej Rady Młodych Naukowców Eurodoc, z ramienia której uczestniczy w Konferencji Międzynarodowych Organizacji Pozarządowych Rady Europy. Jest członkinią Komitetu Sterującego ds. Edukacji Rady Europy....

MA Cagdas Akpinar

Współpracuje z Dolnośląską Szkołą Wyższą od 2018 roku. Nauczyciel języka angielskiego, absolwent studiów magisterskich filologii angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Na studiach podyplomowych prowadzi zajęcia z praktycznej nauki języka angielskiego przygotowując naszych...

Elżbieta Chudoba

Nauczycielka języka angielskiego i metodyk prowadzący szkolenia z zakresu nauczania tego języka w młodszych grupach językowych. Licencjat i magister filologii angielskiej Uniwersytetu im Adama Mickiewicza w Poznaniu, posiadaczka certyfikatow CELTA i Delta Cambridge Assessment praktykująca...

Malwina Kordus

Ambasadorka międzynarodowego programu eTwinning, trenerka warsztatów komputerowych i warsztatów online eTwinning. Realizuje projekty w j.niemieckim, angielskim i polskim, nagradzane Krajowymi i Europejskimi Odznakami. Dyplomowana nauczycielka języka niemieckiego w szkole podstawowej....

dr Małgorzata Jedynak

Anglista, językoznawca stosowany, tyflopedagog, ekonomista, przewodnicząca Dolnośląskiego Koła Polskiego Towarzystwa Neofilologicznego oraz Grupy Badawczej TYFLO.  Autorka ponad 50 publikacji i 10 książek (2 autorskich monografii i 8 pod redakcją) z zakresu językoznawstwa stosowanego i...

dr Joanna Kaczmarska

Doktor nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa, w latach 2000-2003 wykładowca przedmiotu psycholingwistyka w Podyplomowym Studium Kształcenia Nauczycieli w IFA Uniwersytetu Wrocławskiego; 2006-2013 wykładowca Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych we Wrocławiu, akredytowany...

Kenneth Shand

Kenneth urodził się w Szkocji, ale od kilku lat mieszka we Wrocławiu. Zanim został nauczycielem, przez 20 lat prowadził własną firmę. Po uzyskaniu uprawnień do nauczania (certyfikat CELTA z Cambridge University) Kenneth miał okazję pracować ze studentami na wszystkich stopniach...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Zainteresował Cię kierunek?
Zrób kolejny krok i zacznij studia na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW we Wrocławiu.

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - Studia podyplomowe

Uwaga! W dniu 2 maja Biuro Rekrutacji jest nieczynne.

pok. nr 14 - parter
Strzegomska 55
53-611 Wrocław

E-mail: sp@dsw.edu.pl
Tel.: 539 670 452; 539 670 477;
Infolinia: 71 757 28 63

Godziny otwarcia:
  • pn: 09:00 - 16:00
  • wt-pt: 08:30 - 16:00
Pobierz stronę do PDF