Opis kierunku:

Program studiów obejmuje zajęcia dotyczące problematyki prawidłowości przyswajania języka obcego przez dzieci, metodykę nauczania języka angielskiego, zajęcia warsztatowe oraz praktyczną naukę języka angielskiego (przygotowanie do egzaminu PTE, General Level 3, B2). 

Dodatkowo przygotujesz się i podejdziesz do państwowego egzaminu z języka angielskiego na poziomie B2 (Pearson General, Level 3). Koszt egzaminu jest w cenie studiów! Zdobycie certyfikatu nadaje kwalifikacje do nauczania języka angielskiego w placówkach przedszkolnych oraz w klasach I-III szkół podstawowych w Polsce.

Dla kogo ten kierunek?

 • Dla osób, które ukończyły studia I lub II stopnia, posiadających tytuł licencjata lub magistra.
 • Dla osób posiadających znajomość języka angielskiego na poziomie minimum B1.
 • Dla osób posiadających już przygotowanie pedagogiczne (uzyskane w ramach studiów na kierunkach pedagogicznych oraz nauczycielskich, bądź w formie kursu/studiów podyplomowych w zakresie przygotowania pedagogicznego), chcących zdobyć kwalifikacje do pracy w zawodzie nauczyciela języka angielskiego w przedszkolu i/lub klasach I-III szkoły podstawowej.

ZDOBĘDZIESZ UPRAWNIENIA

 

Studia mają charakter kwalifikacyjny, program tego kierunku jest zgodny z przepisami prawa, w szczególności uwzględnia wymagania określone rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dnia 25 lipca 2019 r. sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (dz.u.poz.1450).


 

ZDOBĘDZIESZ CERTYFIKAT

 

Zdobędziesz certyfikat Pearson General, Level 3. Koszt egzaminu jest w cenie studiów.


 

Co zyskujesz?

 • Weźmiesz udział w międzynarodowym projekcie e-Twinning wraz z uczelnią zagraniczną (o projektach eTwinning w DSW przeczytasz tutaj)
 • Będziesz uczestniczyć w warsztatach szkoleniowych z ambasadorem eTwinningu, po których będziesz zarejestrowany na portalu eTwinning gotowi prowadzić międzynarodowe projekty z uczniami; otrzymasz również certyfikat uczestnictwa w szkoleniu eTwinning 
 • Przygotujesz się do pracy nauczyciela języka angielskiego w publicznych i niepublicznych placówkach przedszkolnych oraz w klasach I-III publicznych i niepublicznych szkół podstawowych.
 • Program studiów obejmuje zajęcia dotyczące problematyki prawidłowości przyswajania języka obcego przez dzieci, metodykę nauczania języka angielskiego, zajęcia warsztatowe oraz praktyczną naukę języka angielskiego (przygotowanie do egzaminu PTE General Level 3, B2). Studia kończą się egzaminem dyplomowym oraz egzaminem  Pearson General, Level 3.
 • Weźmiesz udział w międzynarodowym projekcie e-Twinning poprzedzony rejestracją na platformie i warsztatami szkoleniowymi.
 • Zdobędziesz kompetencje niezbędne do wykorzystywania wiedzy w samodzielnym konstruowaniu scenariuszy zajęć oraz przeprowadzaniu zajęć z języka angielskiego z dziećmi, opierając się na właściwie dobranych materiałach językowych oraz metodach nauczania.
 • Poznasz współczesne metody pracy z zakresu nauczania języka angielskiego dzieci w wieku młodszym.
 • Będziesz uczestniczył w warsztatach i ćwiczeniach, które dadzą Ci kompetencje merytoryczne, metodyczne i lingwistyczne niezbędne w pracy z małymi dziećmi.
 • Będziesz miał okazję spotkać i wymienić się wiedzą z wieloletnimi praktykami edukacji najmłodszych, cenionymi metodykami i badaczami o bogatym dorobku naukowym.
 • Odbędziesz praktyki, które pozwolą Ci zapoznać się ze specyfiką pracy nauczyciela języka angielskiego w szkole oraz przedszkolu.
 • Będziesz miał okazję obserwować nauczycieli i wychowawców podczas ich realnej pracy z dziećmi w języku angielskim, co wyposaży Cię w nowe doświadczenia i wiedzę o specyfice zawodu nauczyciela języka angielskiego.

Studia idealne dla Ciebie!

Nie wiesz, na jaki kierunek się zdecydować?

Zapoznaj się z Informatorem Studiów Podyplomowych.

Bezpłatne szkolenia

Dlaczego jeszcze warto wybrać studia podyplomowe w DSW? Ponieważ każdy uczestnik studiów ma możliwość bezpłatnie wziąć udział w aż 4 dodatkowych szkoleniach! Odbędą się one w trakcie jednego weekendu i nie będą ze sobą kolidować godzinowo. Po ukończeniu szkolenia otrzymasz zaświadczenie potwierdzające udział.

 

Tematy szkoleń:
1. Savoir-vivre w miejscu pracy.
2. Budowanie kultury informacji zwrotnej.
3. Podróż bohatera. Wyznaczanie celów osobistych i zawodowych metodą coachingową.
4. Współpraca międzypokoleniowa. Jak ze sobą rozmawiać, czego oczekiwać, jak się uzupełniać.

Formuły studiów podyplomowych

W Dolnośląskiej Szkole Wyższej studia podyplomowe wyróżniamy trzy rodzaje kierunków ze względu na formułę ich realizacji:
 
 1.  Kierunki niestacjonarne realizowana w salach wykładowych - zajęcia na tym kierunku realizowane są w salach wykładowych, podczas weekendów. W trakcie zjazdów spotkasz się z wykładowcą oraz pozostałymi uczestnikami w murach uczelni. W przypadku decyzji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego o braku możliwości prowadzenia zajęć stacjonarnych na wszystkich uczelniach, jesteśmy przygotowani, by zajęcia dydaktyczne prowadzić w formule zdalnej.  
 2. Kierunki realizowane online synchronicznie  - studia na tym kierunku prowadzone są zawsze w formule online, bez względu na sytuację pandemiczną.  Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz, dzięki zajęciom realizowanym na platformie MS Teams. Z wykładowcami i kolegami z grupy kontaktujesz się przez Internet, w czasie rzeczywistym (synchronicznie). W zajęciach uczestniczysz w weekendy, zgodnie z ustalonym harmonogramem, łącząc się z miejsca, w którym aktualnie przebywasz.  
 3. Kierunki realizowane hybrydowo - zajęcia na tym kierunku prowadzone są częściowo online, a częściowo w salach wykładowych. Jako praktycy doskonale wiemy, że nie wszystkie treści, a przede wszystkim umiejętności, można przekazać tylko poprzez naukę online. Warsztaty i spotkania, których nie możemy przeprowadzić online, ponieważ utracą swoją wartość edukacyjną, będą przeprowadzone w salach DSW, gdy tylko pozwoli na to sytuacja.

dr Barbara Muszyńska

Program studiów obejmuje praktyczne zajęcia dotyczące problemu prawidłowości przyswajania języka obcego przez dzieci, metodykę nauczania języka angielskiego, zajęcia warsztatowe, w tym szkolenia i projekty eTwinning, oraz praktyczną naukę języka angielskiego (przygotowanie do egzaminu PTE General Level 3, na poziomie B2). Studia kończą się egzaminem dyplomowym oraz egzaminem Pearson General Level 3. Co ważne – koszt egzaminu wliczony jest w opłatę za studia! Jeżeli więc jesteś nauczycielem i chcesz uczyć języka angielskiego oraz potrzebujesz zdobyć kwalifikacje metodyczne oraz językowe w formie zdanego egzaminu państwowego na poziomie B2 – to idealny kierunek dla Ciebie.
 

dr Barbara Muszyńska

Kierownik kierunku, kierownik Pracowni Kształcenia Językowego DSW

Nie czekaj, wypełnij formularz i zgłoś się już dziś

do 30 września
studia
700 zł
taniej

Zapisując się do 30 września, zyskujesz 700 zł, dzięki:

 • 300 zł zniżki w czesnym odliczanej na pierwszym roku studiów
 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej.

 

Jeśli jesteś absolwentem DSW, zyskujesz więcej - 900 zł:

 • 500 zł zniżki w czesnym 
 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej.
   

 

Program studiów

Zajęcia prowadzone są przez trzy semestry w trybie niestacjonarnym (zjazdy: sobota – niedziela) w wymiarze 288 godzin realizowane metodami aktywizującymi (ćwiczenia, warsztaty).

 

Treści realizowane w toku studiów:

 • Moduł przygotowania w zakresie merytorycznym (69...
Liczba miesięcy nauki: 15
Liczba godzin: 288
Liczba zjazdów: 18
Liczba semestrów: 3
Zobacz program studiów

Wykładowcy

dr Barbara Muszyńska
Katarzyna Kępińska
Beata Zwierzyńska
Dagmara Szczecińska
dr Barbara Muszyńska

Doktor nauk humanistycznych w dziedzinie edukacji dwujęzycznej (Universidad de Córdoba). Działalność badawczo-dydaktyczna oraz badawczo-rozwojowa Pani doktor ma na celu połączenie różnych dydaktyk przedmiotowych wraz z dydaktykami języków obcych w kontekście edukacji dwu i...

Katarzyna Kępińska

Podwójny magister filologii angielskiej oraz sztuki w zakresie nauczania gry na fortepianie. Jest wieloletnim nauczycielem języka angielskiego specjalizującym się w przygotowaniu do egzaminów językowych oraz w metodyce nauczania dzieci języka angielskiego. Posiada międzynarodowe...

Beata Zwierzyńska

Doktorantka Dolnośląskiej Szkoły Wyższej i Uniwersytetu Masaryka. W pracy doktorskiej zajmuje się rozmowami Okrągłego Stołu w podzespole Nauki, Oświaty i Postępu Technicznego oraz rolą nauczycieli w procesie demokratyzacji szkoły. Jest też członkinią Zarządu Europejskiej Rady...

Dagmara Szczecińska

Nauczyciel języka angielskiego w Przedszkolu nr 2 w Nowej Soli oraz ambasador i trener warsztatów komputerowych programu eTwinning. Obecnie w trakcie pracy nad rozprawą doktorską. Jej zainteresowania naukowe oscylują wokół zmiany w szkole, kultury organizacyjnej szkoły oraz studiów...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Zainteresował Cię kierunek?
Zrób kolejny krok i zacznij studia w Dolnośląskiej Szkole Wyższej.

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - Studia podyplomowe

pok. nr 14 - parter
Strzegomska 55
53-611 Wrocław

E-mail: sp@dsw.edu.pl
Tel.: 539 670 477; 539 670 452; 693 010 162
Infolinia: 71 757 28 63

Godziny otwarcia:
 • pn-pt: 08:30-16:00
 • so: 10:00-14:00
Pobierz stronę do PDF