Alicja Podstolec

Praktyk nauczania poprzez zachwyt, trenerka myślenia krytycznego, Superbelfer RP, Ambasador Wakelet, Nearpod Certified Educator, a także nauczycielka języka polskiego, traktująca swoje lekcje jak przygodę lub Spotkanie, które nie pozwala pozostać niezmienionym. W swojej pracy wykorzystuje założenia nauczania przez zachwyt, wierząc, że tylko on jest początkiem prawdziwego poznania. Wychodząc z założenia, że nuda jest wrogiem uczenia, wprowadza na zajęcia sporo elementów psychomotoryki, w tym gier edukacyjnych (analogowych i cyfrowych), eduroomów, niekonwencjonalnego korzystania z  przestrzeni szkolnej, nauczania sensorycznego (także za pomocą zapachu i smaku) oraz myślenia wizualnego (mapy myśli, sketchnotki). Mając świadomość, że nie uczymy się od osób, których nie lubimy, stara się budować (poprzez dbałość i uważność w codziennej praktyce, ale również przez świętowanie i celebrowanie) dobre, przyjazne relacje z uczniami, zapraszając ich do wspólnego podróżowania przez literaturę i sztukę. Jednocześnie stara się być wsparciem w rozwijaniu jednej z najważniejszych kompetencji XXI wieku – umiejętności uczenia się. Prowadzi blog edukacyjny: nieprzecietnelekcje.blogspot.com, gdzie dzieli się pomysłami na lekcje inne niż wszystkie.

Agnieszka Hodur

Fascynatka psychomotoryki oraz technologii komputerowej. Z tej fascynacji stworzyła e-psychomotorykę. Z tymi fascynacjami wiążą się ukończone przez nią studia – kierunek Informatyka i ekonometria na Akademii Ekonomicznej oraz Pedagogika specjalna na Akademii Pedagogicznej. Dodatkowo ukończone studia podyplomowe w zakresie Integracji sensorycznej, Nauczania matematyki i informatyki w zreformowanej szkole oraz Edukacji i rewalidacji osób ze spektrum autyzmu. Przez 6 lat wicedyrektor szkoły specjalnej. Założycielka Polskiego Stowarzyszenia Psychomotoryki. Swoje szkolenia stara się realizować zgodnie z bliską jej zasadą Lichtenberga: " To co musiałeś odkryć samodzielnie zostawia w twym umyśle ścieżkę, którą w razie potrzeby możesz pójść jeszcze raz."

Anna Suchoń

Pedagog specjalny, posiada długoletnie doświadczenie w pracy z uczniami z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym. Adiunkt w Kolegium Nauk Społecznych i Filologii Obcych Politechniki Śląskiej. Tytuł psychomotoryka oraz gerontopsychomotoryka uzyskała na Akademii Psychomotoryki i Motopedagogiki w Niemczech. Autorka publikacji krajowych i zagranicznych. Założycielka Polskiego Stowarzyszenia Psychomotoryki.

Krystyna Pawelec

Społeczny  psycholog kliniczny, pedagog, tyflopedagog, certyfikowany terapeuta integracji sensorycznej. Pracuje  z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. W integracji sensorycznej pasjonuje się diagnozą i terapią małych dzieci. Pracowała w ośrodkach diagnostycznych i terapeutycznych, szkołach integracyjnych i specjalnych. Współtworzyła Ośrodek Terapeutyczny Harmonia we Wrocławiu, gdzie nadal pracuje. Prowadzi szkolenia i warsztaty dla dzieci, młodzieży, rodziców, nauczycieli i pracowników medycznych. 

Bogusława Mikołajczyk

Nauczycielka biologii i przedmiotów zawodowych z zakresu bioanalityki i farmacji w Zespole Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach. 
Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Śląskim, na kierunku Biotechnologia roślin i mikroorganizmów. Absolwentka studiów podyplomowych: Biologia w szkole i Kryminalistyka z toksykologią sądową.

Założycielka profilu na Fb @Biologus designans, autorka edukacyjnych materiałów graficznych, tj. ebooki, materiałów dydaktycznych i pokonferencyjnych w postaci notatek wizualnych. Laureatka ogólnopolskich konkursów, w tym na projekty edukacyjne. 

Autorka i współautorka innowacji pedagogicznych, koordynatorka programów profilaktycznych realizowanych w porozumieniu z PSSE Bytom oraz Studenckim Kołem Naukowym ONKOMA Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowego Instytutu Badawczego. Współpracuje m.in. Aktywny Nauczyciel - Akredytowana Placówka Doskonalenia Nauczycieli, Centrum Edukacji i Rozwoju Progresownia, a także instytucjami edukacyjnymi i wydawnictwami, tj. WIR i Semantika. Współorganizatorka wraz z ROM-E-Metis cyklu konferencji dla śląskich nauczycieli  „Metisowy eduMiszung”. Współautorka nowego cyklu do biologii dla SP wyd. WSIP. Współpomysłodawczyni pierwszego edubota: Fenek – bot od matury z biologii. 

Nagrodzona tytułami:  Wakelet Ambassador, Lider projektu Zaproś mnie na swoją lekcję, Promotor ekologii projektu EKO-SZKOŁA. Ambasadorka projektu EkoEksperymentarium. Finalistka Konkursu Nauczyciel Jutr@ 2022. Należy do społeczności grupy SuperBelfrzy RP.