Barbara Kiełbus

 dogoterapeuta, psychoterapeuta, pedagog leczniczy, doradca rodzinny, nauczyciel, instruktor ZHP, hodowca psów rasy Cavalier King Charles Spaniel i Biały owczarek szwajcarski. Zawodowo jest związana z terapią i edukacją. Ma bogate doświadczenia zawodowe jako nauczyciel, także na stanowisku dyrektora przedszkola, pedagog leczniczy, terapeuta pedagogiczny i zajęciowy, doradca rodzinny (prowadziła m.in.  Poradnię Rodzinną). Obecnie pracuje jako dogoterapeuta i psychoterapeuta łącząc swoje bogate doświadczenie w pracy z dziećmi i dorosłymi ze swoją pasją, jaką jest hodowla i praca z psami.  Swoje psy szkoli sama, ale też poszerza swoje umiejętności w tym zakresie uczestnicząc w  rozmaitych seminariach i warsztatach związanych z kynologią (m.in. OBI, mantrailing,  warsztaty sztuczkowe, z zakresu zoopsychologii i komunikacji zwierząt). Ukończyła studia magisterskie na kierunku Nauczanie Początkowe na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studia podyplomowe Wychowanie Przedszkolne, Pedagogikę Leczniczą, Terapię Zajęciową i Pedagogiczną, Nauki o Rodzinie, Psychoterapię.

Izabela Klapińska

Opiekun merytoryczny kierunku. Od piętnastu lat pracuje z psami. Jej  pierwszym psem był border collie Szira z którym trenowała pasienie- osiągając sukcesy. Później zaczęła się szkolić w zakresie groomingu, otworzyła własny salon dla psów, zostając także pierwszym „Mistrzem groomingu” w Polsce wchodząc w skład Komisji egzaminacyjnej w Dolnośląskiej Izbie Rzemieślniczej. Prowadząc salon nadal rozwijała się w zakresie psychologii zwierząt, kończąc wiele kursów jako trener i behawiorysta. Przez te wszystkie lata zgromadziła potężną wiedzę w wielu dziedzinach: komunikacja psów, psy sportowe, psy myśliwskie, problemy psów. Jednym z ostatnich ukończonych przez nią kursów był instruktor nosework-u. W 2015 otworzyła fundację dla zwierząt “Oleśnickie Bidy”, oprócz pełnienia w niej funkcji prezesa pełni funkcje  behawiorysty, który pracuje z psami, oceniając ich kompetencje społeczne;  prowadzi także zajęcia edukacyjne i aktywizujące  dla dzieci oraz seniorów przy użyciu psa. Posiada ośrodek adopcyjny, gdzie każdy z psów odbywa prace przygotowująca go do adopcji. Pracuje się tam w innowacyjny sposób. Od 2016 roku prowadzi  kierunek “groomer-fryzjer zwierzęcy“ w Policealnej Szkole PlusEdukacja kształcąc przyszłych fryzjerów; w roku 2019 prowadziła kierunek „behawiorysta zwierzęcy”. Od roku 2018 jest biegłym sądowym w zakresie psychologii zwierząt ze specjalizacją: ocena dobrostanu zwierząt, ocena relacji człowiek-pies.Prywatnie mama dwójki dzieci, żona, przewodniczka psa sportowego rasy owczarek węgierski Mudi-Vesper.

 

Agnieszka Biały  

Od 2006 roku hodowca i aktywny użytkownik rasy Australian Cattle Dog. Wraz z synem i mężem przez lata uprawiała sporty kynologiczne i startowała w zawodach w distance dogfrisbee i pasieniu Jej żywioł, zarówno codzienny, jak i zawodowy, to pracujące rasy psów. Zaczynała w dzieciństwie z użytkowymi fox terierami z linii dzikarzy, ale teraz i już do końca życia pozostanie wierna "Australijskim Bydlakom". Szczenięta z jej hodowli w przeważającej większości są w swoich domach wykorzystywane użytkowo i sportowo na dobrym wysokim poziomie zawodniczym. Dyplomowany zoofizjoterapeuta, dietetyk i fitoterapeuta. Od 2010 roku prowadzi samodzielną praktykę fizjoterapii psów, od 2015 szkoli i prowadzi seminaria w rozległym zakresie profilaktyki dobrostanu psów aktywnych, pracujących i sportowych. 

Marta Zając-Ossowska

Obecnie Dyrektor Generalna ZOO Wrocław, związana z tą instytucją od 2011 roku, wcześniej jako Dyrektor Wydziału Edukacji. Zawodniczka sportów kynologicznych - agility, obedience, dogfrisbee oraz uczestniczka wielu pokazów kynologicznych. Pracowała głównie z psami ras kerry blue terrier, border collie i pudel miniaturowy. W 2009 roku została wicemistrzynią Polski agility. W latach 2007-2008 pracowała w Londynie w firmie Alldog, gdzie opiekowała się i szkoliła psy różnych ras. Jest członkiem Education Committee oraz Communication Committee w ramach European Association of Zoos and Aquaria (EAZA),a także Zarządu International Zoo Educators Association (IZE). Koordynuje hodowlę małp wyjców czarnych w Europie i Azji.  Absolwentka Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Studia ukończyła ze stopniem magistra inżyniera na kierunku zootechnika, broniąc pracy dyplomowej “Analiza żywienia i treningu psów sportowych”. 

Joanna Haraś

Pedagog przedszkolny, nauczyciel wychowania przedszkolnego, terapeuta SI, dodatkowo dogoterapeuta. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi. Od 17 lat prowadzi Przedszkole Niepubliczne, wspierając harmonijny rozwój i indywidualne podejście do dzieci. Pracując ze swoimi psami stara się przekazać dzieciom wiedzę na temat dobrostanu zwierząt, ucząc przy tym szacunku do żywych stworzeń.  Jest również opiekunem praktyk studenckich pedagogicznych i z zakresu dogoterapii. Swoje wiedzę na temat wychowania i szkolenia m.in. psów, pogłębia przez uczestnictwo w kursach, warsztatach i seminariach. Ukończyła studia magisterskie z pedagogiki i terapii dzieci, studia podyplomowe  - wychowanie przedszkolne i edukacja wczesnoszkolna, integracja sensoryczna, behawiorystyka zwierząt.

Beata Meinert

Psychogerontolog, pedagog społeczno- opiekuńczy, felinoterapeuta
i dogoterapeuta, instruktor metody Montessori Senior i Montessori Lifestyle, terapeuta wsparcia funkcji poznawczych i trener metodą MRM,  instruktor terapii zajęciowej, hodowca kotów syberyjskich, na co dzień pracuje z kotem terapeutycznym Zorro (kot syberyjski) oraz psem o imieniu Joker (Cavalier King Charles Spaniel), posiada doświadczenie w pracy z wszystkimi grupami wiekowymi, w trakcie studiów psychologicznych.