Opis kierunku:

Data Science w najprostszym ujęciu jest nauką o gromadzeniu i eksploracji danych. Jednak przekład tego terminu na język polski nie oddaje całej złożoności tej dziedziny. Powszechny dostęp do komputerów  i Internetu sprawił, iż żyjemy w czasach datyfikacji (ang. Datafication). Zjawisko to dotyka praktycznie każdej dziedzin życia. Stale wzrasta ilość danych składowanych w sektorze finansowym, handlu, medycynie, administracji publicznej, transporcie czy sferze mediów społecznościowych. Ten trend sprawił, iż powstała nowa, interdyscyplinarna dziedzina zwana Data Science.

Studia podyplomowe w dziedzinie Data Science są adresowane do osób odznaczających się dociekliwością i skrupulatnością. Idealny kandydat posiada umiejętności interpersonalne oraz cechy lidera. Walory te łączy z zainteresowaniem nowymi technologiami informatycznymi.

 

Dla kogo ten kierunek?

 • Dla absolwentów studiów pierwszego stopnia (licencjackich, inżynierskich) oraz magisterskich. Program przewiduje moduł wprowadzający w zagadnienia data science, obejmujący repetytorium z matematyki i statystyki.
 • Dla osób, które pragną zapoznać się z metodami analizy danych, poznać podstawy programowania oraz narzędzia analityczne stosowane w data science.
 • Dla każdego, kto marzy o postawieniu pierwszych kroków w branży IT.
 • Dla absolwentów kierunków ścisłych, którzy pragną uzupełnić wiadomości zdobyte na studiach o wiedzę praktyczną i umiejętności pozwalające rozpocząć karierę jako data scientist.

 

Co zyskujesz?

 • Nauczysz się programować w języku Python.
 • Nauczysz się wykorzystywać moduły obliczeniowe R i NumPy.
 • Poznasz podstawy języka SQL.
 • Wraz z tutorem oraz specjalistą z działu HR określisz swoją ścieżkę kariery, a także skomponujesz swoje idealne CV, nauczysz się metod skutecznej komunikacji i prezentacji.
 • Poznasz tajniki Business Intelligence i BigData.
 • Zdobędziesz pierwsze doświadczenie w wykorzystaniu Machine learning i deep neural network.
 • Zdobędziesz atrakcyjny zawód.

Studia idealne dla Ciebie!

Nie wiesz, na który kierunek się zdecydować? Skontaktuj się z Biurem Rekrutacji Studiów Podyplomowych: sp@dsw.edu.pl

Bezpłatne szkolenia

Dlaczego jeszcze warto wybrać studia podyplomowe w DSW? Ponieważ każdy uczestnik studiów ma możliwość bezpłatnie wziąć udział w aż 4 dodatkowych szkoleniach! Odbędą się one w trakcie jednego weekendu i nie będą ze sobą kolidować godzinowo. Po ukończeniu szkolenia otrzymasz zaświadczenie potwierdzające udział.

 

Tematy szkoleń:
1. Savoir-vivre w miejscu pracy.
2. Budowanie kultury informacji zwrotnej.
3. Podróż bohatera. Wyznaczanie celów osobistych i zawodowych metodą coachingową.
4. Współpraca międzypokoleniowa. Jak ze sobą rozmawiać, czego oczekiwać, jak się uzupełniać.

Formuły studiów podyplomowych

W Dolnośląskiej Szkole Wyższej studia podyplomowe na kierunku Data science - analiza danych realizowane są:

 • Online synchronicznie  - studia na tym kierunku prowadzone są zawsze w formule online, bez względu na sytuację pandemiczną.  Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz, dzięki zajęciom realizowanym na platformie MS Teams. Z wykładowcami i kolegami z grupy kontaktujesz się przez Internet, w czasie rzeczywistym (synchronicznie). W zajęciach uczestniczysz w weekendy, zgodnie z ustalonym harmonogramem, łącząc się z miejsca, w którym aktualnie przebywasz.

Nie czekaj, załóż Konto Kandydata i zapisz się online na studia!

do 31 sierpnia
czesne już od
387
357
miesięcznie

Zapisując się do 31 sierpnia zyskujesz 700 zł, dzięki:

 • 300 zł zniżki w czesnym, która rozliczana jest przez cały okres studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego,
 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej.

 

Jeśli jesteś absolwentem DSW, zyskujesz 900 zł, dzięki:

 • 500 zł zniżki w czesnym, która rozliczana jest przez cały okres studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego,
 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej.
   

 

Program studiów

Zajęcia prowadzone są przez dwa semestry – online (zdalnie) lub w formule hybrydowej, w zależności od panującej sytuacji epidemiologicznej. Zajęcia online odbywają się przy użyciu platformy MS Teams. Prowadzone są w formie warsztatowej, a realizowane metodami aktywizującymi (takimi jak ćwiczenia, symulacje, gry, treningi).

 

Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych i otrzymania świadectwa jest udział w zajęciach objętych programem studiów oraz zdanie egzaminu.

 

Program kierunku obejmuje także dziewięć godzin warsztatów z tutorem. Jego rolą jest opieka nad uczestnikiem i pomoc w kształtowaniu indywidualnej ścieżki kariery zawodowej. 


Dzięki pomocy specjalisty z branży HR będziesz mógł także skomponować swoje CV oraz poćwiczyć udział w profesjonalnej rozmowie kwalifikacyjnej. Przewidywane obszary do przepracowania:

 • Jak zaplanować swoją przyszłość zawodową?
 • Jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej? 
 • Warsztat komponowania CV.

 

 

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 228
Liczba zjazdów: 12
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

mgr inż. Stanisław Lota

Absolwent Politechniki Wrocławskiej. Magister inżynier informatyk w specjalizacji Systemy i Sieci Komputerowe. Pracownik naukowo-dydaktyczny na stanowisku asystenta Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, właściciel firmy informatycznej Devillecloud, certyfikowany instruktor Akademii Cisco CCNA i...

dr Małgorzata Pietras-Szewczyk

Absolwentka studiów doktoranckich ochrony środowiska Uniwersytetu Wrocławskiego. Doktor Nauk o Ziemi w dyscyplinie Geografia. Inicjatorka i główna realizatorka projektu utworzenia studiów z zakresu informatyki w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Ukończone studia podyplomowe z zakresu...

Malwina Krupa

IT Project Manager w Unity Group. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego kierunków filologia hiszpańska oraz Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Ukończyła także kierunek psychologia na  Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Warszawie. Poliglotka i doświadczona managerka.

Prof. dr hab. Grzegorz Kosior

Wykładowca Dolnośląskiej Szkoły Wyższej. Autor licznych publikacji naukowych z zakresu bioinforamtyki. Prócz nauki pasjonat rozwoju gier komputerowych. 

mgr inż. Łukasz Zapał

Doświadczony inżynier oprogramowania, Line Manager w firmie NOKIA. Absolwent Politechniki Wrocławskiej kierunek informatyka i zarządzanie.

Anna Lisowska

Z zawodu i z pasji jest HRowcem. Od 2009 roku jest związana z branżą IT. W swojej pracy zajmuje się tą ludzką stroną biznesu. Do jej codziennych zadań należała do tej pory realizacja projektów dotyczących m.in. rekrutacji, employer brandingu, onboardingu, szkoleń, rozwoju...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Zainteresował Cię kierunek?
Zrób kolejny krok i zacznij studia w Dolnośląskiej Szkole Wyższej.

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - Studia podyplomowe

pok. nr 14 - parter
Strzegomska 55
53-611 Wrocław

E-mail: sp@dsw.edu.pl
Tel.: 539 670 477; 539 670 452; 693 010 162
Infolinia: 71 757 28 63

Godziny otwarcia:
 • pn-wt: 08:30-16:00
 • śr: 08:30-18:00
 • cz-pt: 08:30-16:00
Pobierz stronę do PDF