Opis kierunku:

Data Science w najprostszym ujęciu jest nauką o gromadzeniu i eksploracji danych. Jednak przekład tego terminu na język polski nie oddaje całej złożoności tej dziedziny. Powszechny dostęp do komputerów  i Internetu sprawił, iż żyjemy w czasach datyfikacji (ang. Datafication). Zjawisko to dotyka praktycznie każdej dziedzin życia. Stale wzrasta ilość danych składowanych w sektorze finansowym, handlu, medycynie, administracji publicznej, transporcie czy sferze mediów społecznościowych. Ten trend sprawił, iż powstała nowa, interdyscyplinarna dziedzina zwana Data Science.

Studia podyplomowe w dziedzinie Data Science są adresowane do osób odznaczających się dociekliwością i skrupulatnością. Idealny kandydat posiada umiejętności interpersonalne oraz cechy lidera. Walory te łączy z zainteresowaniem nowymi technologiami informatycznymi.

Dla kogo ten kierunek?

 • Dla absolwentów kierunków ścisłych studiów pierwszego stopnia (licencjackich, inżynierskich) oraz magisterskich, którzy pragną uzupełnić wiadomości zdobyte na studiach o wiedzę praktyczną i umiejętności pozwalające rozpocząć karierę jako Data Scientist.
 • Dla osób, które pragną zapoznać się z metodami analizy danych, poznać podstawy programowania oraz narzędzia analityczne stosowane w data science.

 

Co zyskujesz?

 • Nauczysz się programować w języku Python.
 • Nauczysz się wykorzystywać moduły obliczeniowe R i NumPy.
 • Poznasz podstawy języka SQL.
 • Poznasz tajniki Business Intelligence i BigData.
 • Zdobędziesz pierwsze doświadczenie w wykorzystaniu Machine learning i deep neural network.
 • Zdobędziesz atrakcyjny zawód.

Studia idealne dla Ciebie!

Nie wiesz, na który kierunek się zdecydować? Skontaktuj się z Działem Studiów Podyplomowychsp@dsw.edu.pl

Bezpłatne szkolenia

Dlaczego jeszcze warto wybrać studia podyplomowe na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW? Ponieważ każdy uczestnik studiów ma możliwość bezpłatnie wziąć udział w aż 4 dodatkowych szkoleniach! Odbędą się one w trakcie jednego weekendu i nie będą ze sobą kolidować godzinowo. Po ukończeniu szkolenia otrzymasz certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu. Więcej informacji o szkoleniach pod linkiem.

Formuły studiów podyplomowych

Studia podyplomowe na tym kierunku realizowane są:

 • Online synchronicznie  - studia na tym kierunku prowadzone są zawsze w formule online. Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz, dzięki zajęciom realizowanym na platformie MS Teams. Z wykładowcami i kolegami z grupy kontaktujesz się przez Internet, w czasie rzeczywistym (synchronicznie). W zajęciach uczestniczysz w weekendy, zgodnie z ustalonym harmonogramem, łącząc się z miejsca, w którym aktualnie przebywasz.

Program studiów

Zajęcia prowadzone są przez dwa semestry – online (zdalnie). Zajęcia online odbywają się przy użyciu platformy MS Teams. Prowadzone są w formie warsztatowej, a realizowane metodami aktywizującymi (takimi jak ćwiczenia, symulacje, gry, treningi).

 

Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych i otrzymania świadectwa jest udział w zajęciach objętych programem studiów oraz przygotowanie pracy zaliczeniowej.

Liczba miesięcy nauki: 10
Liczba godzin: 234
Liczba zjazdów: 15
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów
Hand icon

Zainteresował Cię kierunek?
Zrób kolejny krok i zacznij studia na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW we Wrocławiu.

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - Studia podyplomowe

Uwaga! W dniu 2 maja Biuro Rekrutacji jest nieczynne.

pok. nr 14 - parter
Strzegomska 55
53-611 Wrocław

E-mail: sp@dsw.edu.pl
Tel.: 539 670 452; 539 670 477;
Infolinia: 71 757 28 63

Godziny otwarcia:
 • pn: 09:00 - 16:00
 • wt-pt: 08:30 - 16:00
Pobierz stronę do PDF