Opis kierunku:

Arteterapia to studia przygotowujące merytorycznie do pracy w placówkach specjalnych, które zajmują się rozmaitymi zaburzeniami – niepełnosprawnością, w ośrodkach dziennego pobytu, warsztatach terapii zajęciowej, domach pomocy społecznej, szkolnych świetlicach terapeutycznych, hospicjach, poradniach leczenia bólu. Słuchacz nabywa wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne z zakresu arteterapii jako dziedziny nauki, która spełnia w praktyce arteterapeutycznej funkcje: stymulującą, rozwijającą, regulującą, korekcyjną i terapeutyczną.

 

Dla kogo ten kierunek?

 • Dla wszystkich osób, które ukończyły studia I lub II stopnia, posiadających tytuł licencjata lub magistra.
 • Dla osób zainteresowanych problematyką sztuki i jej miejscu w życiu człowieka.

 

Co zyskujesz?

 • Zdobędziesz wiedzę i umiejętności praktyczne w obszarze arteterapii: muzykoterapii, choreoterapii, biblioterapii, plastykoterapii oraz dramy i działań teatralnych.
 • Poznasz metody i techniki arteterapii i zastosujesz je w pracy z osobami zdrowymi i dysfunkcyjnymi.
 • Będziesz przygotowany do prowadzenia zajęć terapeutycznych z zakresu arteterapii z dziećmi, młodzieżą, osobami dorosłymi i starszymi.
 • Będziesz mógł podjąć działania artystyczne, rozwijające Twój potencjał.
 • Spotkasz praktyków z wieloletnim doświadczeniem oraz cenionych badaczy z bogatym dorobkiem naukowym.
 • Odbędziesz praktyki, dzięki którym zapoznasz się ze specyfiką arteterapii stosowaną w różnych placówkach.
 • Będziesz miał okazję obserwować arteterapeutów podczas ich pracy z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi, co wyposaży Cię w nowe, ciekawe doświadczenia i wiedzę.

 

Studia idealne dla Ciebie!

Nie wiesz, na jaki kierunek się zdecydować?

Zapoznaj się z  Informatorem Studiów Podyplomowych.

Bezpłatne szkolenia

Dlaczego jeszcze warto wybrać studia podyplomowe w DSW? Ponieważ każdy uczestnik studiów ma możliwość bezpłatnie wziąć udział w aż 4 dodatkowych szkoleniach! Odbędą się one w trakcie jednego weekendu i nie będą ze sobą kolidować godzinowo. Po ukończeniu szkolenia otrzymasz zaświadczenie potwierdzające udział.

 

Tematy szkoleń:
1. Savoir-vivre w miejscu pracy.
2. Budowanie kultury informacji zwrotnej.
3. Podróż bohatera. Wyznaczanie celów osobistych i zawodowych metodą coachingową.
4. Współpraca międzypokoleniowa. Jak ze sobą rozmawiać, czego oczekiwać, jak się uzupełniać.

Formuły studiów podyplomowych

W Dolnośląskiej Szkole Wyższej studia podyplomowe wyróżniamy trzy rodzaje kierunków ze względu na formułę ich realizacji:
 
 1.  Kierunki niestacjonarne realizowana w salach wykładowych - zajęcia na tym kierunku realizowane są w salach wykładowych, podczas weekendów. W trakcie zjazdów spotkasz się z wykładowcą oraz pozostałymi uczestnikami w murach uczelni. W przypadku decyzji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego o braku możliwości prowadzenia zajęć stacjonarnych na wszystkich uczelniach, jesteśmy przygotowani, by zajęcia dydaktyczne prowadzić w formule zdalnej.  
 2. Kierunki realizowane online synchronicznie  - studia na tym kierunku prowadzone są zawsze w formule online, bez względu na sytuację pandemiczną.  Nową wiedzę i umiejętności zdobywasz, dzięki zajęciom realizowanym na platformie MS Teams. Z wykładowcami i kolegami z grupy kontaktujesz się przez Internet, w czasie rzeczywistym (synchronicznie). W zajęciach uczestniczysz w weekendy, zgodnie z ustalonym harmonogramem, łącząc się z miejsca, w którym aktualnie przebywasz.  
 3. Kierunki realizowane hybrydowo - zajęcia na tym kierunku prowadzone są częściowo online, a częściowo w salach wykładowych. Jako praktycy doskonale wiemy, że nie wszystkie treści, a przede wszystkim umiejętności, można przekazać tylko poprzez naukę online. Warsztaty i spotkania, których nie możemy przeprowadzić online, ponieważ utracą swoją wartość edukacyjną, będą przeprowadzone w salach DSW, gdy tylko pozwoli na to sytuacja.

Nie czekaj, wypełnij formularz i zgłoś się już dziś

do 30 września
studia
700 zł
taniej

Zapisując się do 30 września, zyskujesz 700 zł, dzięki:

 • 300 zł zniżki w czesnym odliczanej na pierwszym roku studiów
 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej.

 

Jeśli jesteś absolwentem DSW, zyskujesz więcej - 900 zł:

 • 500 zł zniżki w czesnym 
 • 400 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej.
   

 

Program studiów

Zajęcia prowadzone są przez dwa semestry – online (zdalnie) lub w formule hybrydowej, w zależności od panującej sytuacji epidemiologicznej. Zajęcia online odbywają się przy użyciu platformy MS Teams. Prowadzone są w formie warsztatowej, a realizowane metodami aktywizującymi (takimi...

Liczba miesięcy nauki: 9
Liczba godzin: 272 + 66 godz. praktyk
Liczba zjazdów: 11
Liczba semestrów: 2
Zobacz program studiów

Wykładowcy

dr Agnieszka Szymajda
dr Agnieszka Szymajda

Artystka muzyk,  flecistka, muzykoterapeutka, adiunkt w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu. Przewodnicząca Zarządu Głównego Stowarzyszenia Muzykoterapeutów Polskich oraz przedstawicielka Polski w Europejskiej Federacji Muzykoterapii (EMTC). Posiada wieloletnie doświadczenie...

Poznaj innych wykładowców
Hand icon

Zainteresował Cię kierunek?
Zrób kolejny krok i zacznij studia w Dolnośląskiej Szkole Wyższej.

Zapisz się online

Kontakt

Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - Studia podyplomowe

pok. nr 14 - parter
Strzegomska 55
53-611 Wrocław

E-mail: sp@dsw.edu.pl
Tel.: 539 670 477; 539 670 452; 693 010 162
Infolinia: 71 757 28 63

Godziny otwarcia:
 • pn-pt: 08:30-16:00
 • so: 10:00-14:00
Pobierz stronę do PDF