Co zyskujesz, studiując psychologię na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW?

  • Zajęcia prowadzone są przez ekspertów m.in. z dziedziny psychologii społecznej, klinicznej, sądowej oraz zarządzania i biznesu.
  • Dzięki możliwości pracy z ekspertami, zdobytą wiedzę wykorzystasz w praktyce już w trakcie studiów.
  • Będziesz miał możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności na temat badania procesów i mechanizmów rządzących zjawiskami psychicznymi i zachowaniami człowieka.
  • ​​​​​​Poznasz wpływ zjawisk psychicznych na interakcje międzyludzkie oraz interakcję z otoczeniem.
  • Jako przyszły psycholog rozwiniesz umiejętność: słuchania i obserwowania otoczenia, analizowania procesów zachodzących w relacjach międzyludzkich, okazywania empatii oraz nawiązywania kontaktów z innymi, a także diagnozowania problemów i trudności w indywidualnym i społecznym funkcjonowaniu współczesnego człowieka. 

Dodatkowe atuty kierunku: 

  • Jak pokazują badania, psychologia od wielu lat jest jednym z najczęściej wybieranych kierunków studiów. Nic dziwnego, bowiem jest to kierunek, który został zaprojektowany w przemyślany sposób, a zapotrzebowanie na psychologów na rynku pracy stale rośnie. 
  • Zajęcia, seminaria i warsztaty prowadzone są w przyjaznej atmosferze przez specjalistów – praktyków z zastosowaniem nowoczesnych metod i narzędzi.
  • Studenci zdobywają wiedzę teoretyczną, którą uzupełniają zajęciami praktycznymi - biorą udział w symulacjach, analizują przypadki, projektują plany pomocy psychologicznej, realizują projekty badawcze, uczestniczą w laboratoriach komputerowych, poznają narzędzia diagnostyczne i procedury pomocowe bazujące na etycznych standardach zawodu psychologa. 
  • Kierunek psychologia daje szerokie perspektywy zatrudnienia i rozwoju. Absolwenci mogą poszukiwać zatrudnienia zarówno w publicznych, jak i prywatnych ośrodkach i centrach prowadzących oddziaływania psychologiczne. Mają także możliwość prowadzenia własnej praktyki.  

Nie czekaj, załóż Konto Kandydata i zapisz się na studia bez wychodzenia z domu!

do 29 czerwca
czesne już od
420 zł
353 zł
miesięcznie

Zapisując się do 29 czerwca, zyskujesz:
●    800 zł zniżki w czesnym, która rozliczana jest na pierwszym roku studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego
●    dodatkowo zwolniony jesteś z opłaty wpisowej.

 

Jeśli jesteś absolwentem DSW, zyskujesz więcej:

●    1200 zł zniżki w czesnym i będzie również rozliczana na pierwszym roku studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego
●    dodatkowo zwolniony jesteś z opłaty wpisowej.
 

Psychologia jest dziś obecna w niemal wszystkich dziedzinach życia. Studiowanie na tym kierunku umożliwia poznawanie natury człowieka, mechanizmów i motywów kierujących jego psychiką oraz zachowaniem. To kierunek dla osób, które cechuje komunikatywność, otwartość na ludzi, wrażliwość i empatia. Studiowanie psychologii sprzyja pogłębianiu kompetencji niezbędnych do lepszego poznawania i rozumienia siebie oraz innych ludzi. Podczas zajęć studenci rozwijają umiejętność kreatywnego i krytycznego myślenia, analizowania i interpretowania zjawisk psychologicznych, planowania i przeprowadzania interwencji, projektowania i prowadzenia badań naukowych. Wiedza i umiejętności zdobyte na studiach psychologicznych są spójne z wymaganiami współczesnego rynku pracy. Absolwenci psychologii podejmują zatrudnienie nie tylko w obszarze diagnozy i terapii zaburzeń psychicznych, ale także w instytucjach oświatowych i badawczych, firmach sprzedażowych, więziennictwie, reklamie czy nawet transporcie. Perspektywy zawodowe psychologa są właściwie nieograniczone. 

 

Wioletta Klimczak

Menedżer Kierunku Psychologia

Zobacz specjalności na tym kierunku

Specjalności:
Psychologia kliniczna i zdrowia
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe
od 453 zł 520 zł
Psychologia kliniczna z psychoterapią
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe
od 453 zł 520 zł
Psychologia sądowa
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe
od 453 zł 520 zł
Psychologia zarządzania i biznesu
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe
od 453 zł 520 zł
Psychotraumatologia z psychoterapią
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe
od 453 zł 520 zł

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.
Hand icon

Zainteresował Cię kierunek?
Zrób kolejny krok i zacznij studia na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW we Wrocławiu.

Zapisz się online
Pobierz stronę do PDF