Czego się nauczysz wybierając tą specjalność?

• Czego się nauczysz, wybierając tę specjalność?
  • Społeczno-ekonomicznych, politycznych i prawnych mechanizmów zarządzania sprawami publicznymi.
  • Metod zarządzania w administracji.
  • Przygotowywania dokumentów organizujących pracę urzędów administracji.
  • Wykorzystywania metod i technik selekcji pracowników.
  • Skutecznego motywowania pracowników.
  • Systemów ocen pracowniczych.
  • Organizowania pracy własnej i zespołu.
  • Aktywnego uczestniczenia w tworzeniu i racjonalizowaniu procesów administracyjnych i zarządczych w niemal każdej instytucji.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć?

• W czasie nauki nasi studenci zyskują merytoryczną i praktyczną wiedzę o nowych  rozwiązaniach i usługach, które pojawiają się w strukturach organizacyjnych administracji samorządowej i rządowej. Obszar ten jest niezwykle dynamiczny i generuje dużą ilość zmian, warto więc wyrobić w sobie nawyk nieustannego sprawdzania i „trzymania ręki na pulsie”.

Praca dla Ciebie:

• Pracownik w strukturach administracji publicznej różnego szczebla i rodzaju (centralnej i terenowej, rządowej i samorządowej, zespolonej i niezespolonej), organizacjach. Pozarządowych i pożytku publicznego, działach personalnych w przedsiębiorstwach.
  • Pracownik organizacji pozarządowych.
  • Pracownik działu HR.
  • Pracownik administracyjny w biurach rachunkowych lub biurach podatkowych, kancelariach.
  • Pracownik administracyjny w organizacjach pozarządowych i firmach prywatnych.

• Organizacja urzędów administracji publicznej
  • Systemy oceny i motywowania pracowników
  • Innowacyjny marketing i społeczna odpowiedzialność administracji publicznej
  • Komunikacja z otoczeniem i Public Relations
  • Odpowiedzialność i rozliczalność funkcjonariusza publicznego
  • Informacja publiczna
  • Sztuka prezentacji i wystąpień publicznych
Zobacz program studiów
Hand icon

Zainteresowała Cię specjalność?
Zrób kolejny krok i zacznij studia na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW we Wrocławiu.

Zapisz się online
Pobierz stronę do PDF