Co zyskujesz, studiując media kreatywne na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW?

 • Zajęcia prowadzą eksperci pracujący przy najlepszych polskich grach wideo i mobilnych, dzięki czemu zdobytą wiedzę wykorzystasz w praktyce już w trakcie studiów.
 • Podczas studiów nauczysz się pracy z silnikami do tworzenia gier i poznasz specjalistyczne oprogramowanie graficzne (Unreal Developer Kit, Unity, pakiet Autodesk i Adobe) oraz tajniki level designu. 

 • Zajęcia odbywają się w studiu telewizyjnym, pracowniach multimedialnych, komputerowych i fotograficznych oraz w specjalistycznej pracowni motion capture i laboratorium dźwięku. 

 • Podczas nauki poznasz od podstaw prace graficzne i animacyjne związane z branżą gier oraz branżą filmową. 

 • Poznasz wszystkie etapy procesu tworzenia gry, począwszy od prac koncepcyjnych i prototypowania, a skończywszy na aspektach dystrybucji i marketingu. 
 • Po ćwiczeniach i warsztatach będziesz w stanie stworzyć swoją własną grę, animację, projekt graficzny. 

 • Podczas zajęć przygotowujemy studentów do pracy w branży mediów kreatywnych, odwzorowując faktyczne warunki ich funkcjonowania. Dzięki temu wielu naszych studentów zaczyna pracę już w trakcie studiów. 

Dodatkowe atuty kierunku: 

 • W trakcie studiów obowiązuje sześciomiesięczna praktyka zawodowa. Po każdym roku studiów czekają Cię miesięczne praktyki zawodowe (w sumie trzy). Studenci realizują praktyki w wielu renomowanych firmach, w tym u naszych partnerów.
 • Wybrani studenci mogą również spędzić jeden semestr w Centre for Digital media w Vancouver, w Kanadzie. Centrum jest wspólnym przedsięwzięciem największych uczelni w Vancouver (Simon Fraser University, University of British Columbia, British Columbia Institute of Technology), prowadzi studia z zakresu mediów interaktywnych przy użyciu unikalnych metod dydaktycznych (inkubacja projektów start-upowych, praca nad projektami zleconymi przez m.in. takie firmy, jak Nintendo, Electronic Arts, Sega). 
 • Wielu studentów już dziś pracuje w branży kreatywnej i chętnie wspiera młodszych kolegów, działając w kołach naukowych i studenckich projektach. Praktyki pozwalają usystematyzować wiedzę i czerpać dodatkowe korzyści z pracy z wykwalifikowanymi specjalistami.
 • Przyłożyliśmy wagę do tego, aby w programie studiów znalazły się wszystkie potrzebne zajęcia teoretyczne i warsztaty praktyczne, związane zarówno z przygotowaniem technologicznym i informatycznym, jak również z zakresu designu i przemysłów kreatywnych.
 • Podczas zajęć przygotowujemy studentów do pracy w branży mediów kreatywnych,  odwzorowując faktyczne warunki ich funkcjonowania. 

Poznaj Weronikę, studentkę na kierunku Media kreatywne: game design, animacja, efekty specjalne na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW.

Posłuchaj, co ma do powiedzenia dr Adam Flama, menedżer kierunku Media kreatywne oraz dr Szymon Makuch, wykładowca na kierunku Media kreatywne.

Nie czekaj, załóż Konto Kandydata i zapisz się online na studia.

do 16 października
czesne już od
450 zł
383 zł
miesięcznie

Zapisując się do 16 października zyskujesz:
●   800 zł dzięki zniżce w czesnym, która rozliczana jest na pierwszym roku studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego, 
●    dodatkowo zwolniony jesteś z opłaty wpisowej.

 

   

   

   

   

   

  Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 383 zł

  Jeśli jesteś naszym absolwentem, zyskasz jeszcze więcej:

  ●    Twoja zniżka w czesnym wyniesie 900 zł i będzie również rozliczana na pierwszym roku studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego,
  ●    dodatkowo zwolniony jesteś z opłaty wpisowej.


   

  Dziś wiele osób chce pracować przy produkcji gier wideo, filmów czy animacji lub tworzyć własne projekty filmowe i graficzne. Naszym studentom zapewniamy możliwość nauki pod okiem ekspertów, którzy na co dzień pracują w branżach kreatywnych, często przy dużych projektach i przedsięwzięciach. Dzięki temu każdy zdobędzie praktyczne umiejętności, pozna tajniki designerskiego sposobu myślenia i dowie się, jak i gdzie stawiać pierwsze kroki w branży. Od pierwszych zajęć stawiamy na pracę w systemie projektowym, pokazując, jak naprawdę wygląda tworzenie gier, filmów i animacji. Uczymy i obalamy mity, ponieważ zależy nam, by nasi absolwenci byli jak najlepiej przygotowani do tworzenia samodzielnych projektów kreatywnych.
   

  dr Adam Flamma

  Menedżer kierunku Media Kreatywne: game design, animacja i efekty specjalne

  Media kreatywne: projektowanie gier i animacji to szansa na zdobycie wykształcenia magisterskiego o praktycznym charakterze. Dają możliwość uczenia się od pracowników największych wrocławskich producentów gier, a także doświadczonych animatorów. Wybór między specjalizacjami game design oraz animacja 3D pozwoli aż przez 3 semestry studiów zgłębiać przede wszystkim tajniki tworzenia gier oraz projektowania animacji. Grupy ćwiczeniowe na specjalizacjach są wyznaczane z uwzględnieniem umiejętności studentów kierunków, które wcześniej skończyli, aby efektywnie rozwijać każdego, niezależnie od wcześniejszych doświadczeń.

  dr Szymon Makuch

  Menedżer kierunku Media Kreatywne: game design, animacja i efekty specjalne

  Zobacz specjalności na tym kierunku

  Specjalności:
  Animacja i efekty specjalne dla filmu i gier
  Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe
  od 673 zł 740 zł
  Animation & Visual Effects - studia anglojęzyczne
  Stacjonarne Hybrydowe Angielski
  od 1400 zł
  Game design
  Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe
  od 673 zł 740 zł

  Wykładowcy

  dr Adam Flamma

  Menedżer kierunku Media Kreatywne: game design, animacja i efekty specjalne. Badacz gier wideo, od dekady zajmujący się popularyzacją wiedzy na temat gier. Szkoleniowiec z zakresu wykorzystywania gier w przestrzeni publicznej; prezes Stowarzyszenia Badania i Rozwoju Gier GameUP. Specjalista...

  dr Szymon Makuch

  Menedżer kierunku Media kreatywne: projektowanie gier i animacji, opiekun Koła Naukowego Plum9. Z wykształcenia filolog i administratywista. Wiceprezes Stowarzyszenie Badaczy Popkultury i Edukacji Popkulturowej „Trickster”, członek Stowarzyszenia Badania i Rozwoju Gier „GameUP” oraz...

  Poznaj innych wykładowców

  Partnerzy kierunku

  Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.
  Hand icon

  Zainteresował Cię kierunek?
  Zrób kolejny krok i zacznij studia na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW we Wrocławiu.

  Zapisz się online
  Pobierz stronę do PDF