Co zyskujesz, studiując media kreatywne na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW?

 • Zajęcia prowadzą eksperci pracujący przy najlepszych polskich grach wideo i mobilnych, dzięki czemu zdobytą wiedzę wykorzystasz w praktyce już w trakcie studiów.
 • Podczas studiów nauczysz się pracy z silnikami do tworzenia gier i poznasz specjalistyczne oprogramowanie graficzne (Unreal Developer Kit, Unity, pakiet Autodesk i Adobe) oraz tajniki level designu. 

 • Zajęcia odbywają się w studiu telewizyjnym, pracowniach multimedialnych, komputerowych i fotograficznych oraz w specjalistycznej pracowni motion capture i laboratorium dźwięku. 

 • Podczas nauki poznasz od podstaw prace graficzne i animacyjne związane z branżą gier oraz branżą filmową. 

 • Poznasz wszystkie etapy procesu tworzenia gry, począwszy od prac koncepcyjnych i prototypowania, a skończywszy na aspektach dystrybucji i marketingu. 
 • Po ćwiczeniach i warsztatach będziesz w stanie stworzyć swoją własną grę, animację, projekt graficzny. 

 • Podczas zajęć przygotowujemy studentów do pracy w branży mediów kreatywnych, odwzorowując faktyczne warunki ich funkcjonowania. Dzięki temu wielu naszych studentów zaczyna pracę już w trakcie studiów. 

Dodatkowe atuty kierunku: 

 • W trakcie studiów obowiązuje sześciomiesięczna praktyka zawodowa. Po każdym roku studiów czekają Cię miesięczne praktyki zawodowe (w sumie trzy). Studenci realizują praktyki w wielu renomowanych firmach, w tym u naszych partnerów.
 • Wybrani studenci mogą również spędzić jeden semestr w Centre for Digital media w Vancouver, w Kanadzie. Centrum jest wspólnym przedsięwzięciem największych uczelni w Vancouver (Simon Fraser University, University of British Columbia, British Columbia Institute of Technology), prowadzi studia z zakresu mediów interaktywnych przy użyciu unikalnych metod dydaktycznych (inkubacja projektów start-upowych, praca nad projektami zleconymi przez m.in. takie firmy, jak Nintendo, Electronic Arts, Sega). 
 • Wielu studentów już dziś pracuje w branży kreatywnej i chętnie wspiera młodszych kolegów, działając w kołach naukowych i studenckich projektach. Praktyki pozwalają usystematyzować wiedzę i czerpać dodatkowe korzyści z pracy z wykwalifikowanymi specjalistami.
 • Przyłożyliśmy wagę do tego, aby w programie studiów znalazły się wszystkie potrzebne zajęcia teoretyczne i warsztaty praktyczne, związane zarówno z przygotowaniem technologicznym i informatycznym, jak również z zakresu designu i przemysłów kreatywnych.
 • Podczas zajęć przygotowujemy studentów do pracy w branży mediów kreatywnych,  odwzorowując faktyczne warunki ich funkcjonowania. 

Dowiedz się, jak wyglądają studia na kierunku media kreatywne: projektowanie gier i animacji 3D.

Managerowie kierunku o studiowaniu projektowania gier, animacji 3d i efektów specjalnych.

Dziś wiele osób chce pracować przy produkcji gier wideo, filmów czy animacji lub tworzyć własne projekty filmowe i graficzne. Naszym studentom zapewniamy możliwość nauki pod okiem ekspertów, którzy na co dzień pracują w branżach kreatywnych, często przy dużych projektach i przedsięwzięciach. Dzięki temu każdy zdobędzie praktyczne umiejętności, pozna tajniki designerskiego sposobu myślenia i dowie się, jak i gdzie stawiać pierwsze kroki w branży. Od pierwszych zajęć stawiamy na pracę w systemie projektowym, pokazując, jak naprawdę wygląda tworzenie gier, filmów i animacji. Uczymy i obalamy mity, ponieważ zależy nam, by nasi absolwenci byli jak najlepiej przygotowani do tworzenia samodzielnych projektów kreatywnych.
 

dr Adam Flamma

Menedżer kierunku Media Kreatywne: game design, animacja i efekty specjalne

Media kreatywne: projektowanie gier i animacji to szansa na zdobycie wykształcenia magisterskiego o praktycznym charakterze. Dają możliwość uczenia się od pracowników największych wrocławskich producentów gier, a także doświadczonych animatorów. Wybór między specjalizacjami game design oraz animacja 3D pozwoli aż przez 3 semestry studiów zgłębiać przede wszystkim tajniki tworzenia gier oraz projektowania animacji. Grupy ćwiczeniowe na specjalizacjach są wyznaczane z uwzględnieniem umiejętności studentów kierunków, które wcześniej skończyli, aby efektywnie rozwijać każdego, niezależnie od wcześniejszych doświadczeń.

dr Szymon Makuch

Menedżer kierunku Media Kreatywne: game design, animacja i efekty specjalne

Zobacz specjalności na tym kierunku

Specjalności:
Animacja i efekty specjalne dla filmu i gier
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Od marca
od 706 zł 740 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 673 zł
Animation & Visual Effects - studia anglojęzyczne
Stacjonarne Hybrydowe Angielski Od marca
od 1400 zł
Game design
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Od marca
od 706 zł 740 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 673 zł

Wykładowcy

dr Adam Flamma

Menedżer kierunku Media Kreatywne: game design, animacja i efekty specjalne. Badacz gier wideo, od dekady zajmujący się popularyzacją wiedzy na temat gier. Szkoleniowiec z zakresu wykorzystywania gier w przestrzeni publicznej; prezes Stowarzyszenia Badania i Rozwoju Gier GameUP. Specjalista...

dr Szymon Makuch

Menedżer kierunku Media kreatywne: projektowanie gier i animacji, opiekun Koła Naukowego Plum9. Z wykształcenia filolog i administratywista. Wiceprezes Stowarzyszenie Badaczy Popkultury i Edukacji Popkulturowej „Trickster”, członek Stowarzyszenia Badania i Rozwoju Gier „GameUP” oraz...

Poznaj innych wykładowców

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.

Gwarantowane czesne stałe

W tym systemie płatności masz pewność, że wysokość czesnego przez cały okres studiów będzie taka sama. Pamiętaj, że jeśli zapisujesz się wcześniej i korzystasz z promocji w czesnym, to przysługującą Ci zniżkę rozliczamy w I roku studiów, więc czesne będzie wtedy niższe, niż na roku II i III

Hand icon

Zainteresował Cię kierunek?
Zrób kolejny krok i zacznij studia na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW we Wrocławiu.

Zapisz się online
Pobierz stronę do PDF