Co zyskujesz, studiując Media Kreatywne na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW?

  • Zajęcia prowadzą eksperci pracujący przy najlepszych polskich grach wideo i mobilnych, dzięki czemu zdobytą wiedzę wykorzystasz w praktyce już w trakcie studiów.
  • Podczas studiów nauczysz się pracy z silnikami do tworzenia gier i poznasz specjalistyczne oprogramowanie graficzne (Unreal Developer Kit, Unity, pakiet Autodesk i Adobe) oraz tajniki level designu. 

  • Zajęcia odbywają się w studiu telewizyjnym, pracowniach multimedialnych, komputerowych i fotograficznych oraz w specjalistycznej pracowni motion capture i laboratorium dźwięku. 

  • Poznasz wszystkie etapy procesu tworzenia gry, począwszy od prac koncepcyjnych i prototypowania, a skończywszy na aspektach dystrybucji i marketingu. 
  • Po ćwiczeniach i warsztatach będziesz w stanie stworzyć swoją własną grę, animację, projekt graficzny. 

Dodatkowe atuty kierunku: 

  • W trakcie studiów obowiązuje sześciomiesięczna praktyka zawodowa. Po każdym roku studiów czekają Cię miesięczne praktyki zawodowe (w sumie trzy). Studenci realizują praktyki w wielu renomowanych firmach, w tym u naszych partnerów.
  • Wybrani studenci mogą również spędzić jeden semestr w Centre for Digital media w Vancouver, w Kanadzie. Centrum jest wspólnym przedsięwzięciem największych uczelni w Vancouver (Simon Fraser University, University of British Columbia, British Columbia Institute of Technology), prowadzi studia z zakresu mediów interaktywnych przy użyciu unikalnych metod dydaktycznych (inkubacja projektów start-upowych, praca nad projektami zleconymi przez m.in. takie firmy, jak Nintendo, Electronic Arts, Sega). 
  • Wielu studentów już dziś pracuje w branży kreatywnej i chętnie wspiera młodszych kolegów, działając w kołach naukowych i studenckich projektach. Praktyki pozwalają usystematyzować wiedzę i czerpać dodatkowe korzyści z pracy z wykwalifikowanymi specjalistami.
  • Przyłożyliśmy wagę do tego, aby w programie studiów znalazły się wszystkie potrzebne zajęcia teoretyczne i warsztaty praktyczne, związane zarówno z przygotowaniem technologicznym i informatycznym, jak również z zakresu designu i przemysłów kreatywnych.

Dowiedz się, jak wyglądają studia na kierunku media kreatywne: projektowanie gier i animacji 3D.

Sprawdź jak wyglądają zajęcia na Mediach Kreatywnych!

Nie czekaj, załóż Konto Kandydata i zapisz się online na studia.

do 31 lipca
czesne już od
460
393
miesięcznie

Zapisując się do 31 lipca zyskujesz:
●   800 zł dzięki zniżce w czesnym, która rozliczana jest na pierwszym roku studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego, 
●    dodatkowo zwolniony jesteś z opłaty wpisowej.

 

 

 

 

 

 

Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 393 zł

Jeśli jesteś naszym absolwentem, zyskasz jeszcze więcej:

●    Twoja zniżka w czesnym wyniesie 1200 zł i będzie również rozliczana na pierwszym roku studiów, obniżając proporcjonalnie każdą kolejną opłatę czesnego,
●    dodatkowo zwolniony jesteś z opłaty wpisowej.


 

Od najmłodszych lat gry wideo były moją pasją. Pamiętam, jak na wiele godzin zanurzałem się w ich fascynujące światy, które oferowały przeróżne przygody. Zamiast jednak traktować je jedynie jako rozrywkę, zawsze zastanawiałem się, jak zostały stworzone. Ciekawiło mnie to, co sprawia, że dana gra jest tak wciągająca? Jak powstają te złożone i angażujące systemy i mechaniki rozgrywki? Analizowałem każdy detal, badałem każdy element by poznać ten wirtualny świat.

 

Jeśli ty także zadajesz sobie takie lub podobne pytania, to kierunek Media Kreatywne, jest właśnie dla ciebie. To tutaj będziesz mieć okazję nauczyć się tego, co kiedyś mogło wydawać się tylko marzeniem. Biorąc udział w naszych zajęciach, odkryjesz tajemnice tworzenia gier i animacji czy efektów specjalnych. Dowiesz się, jak projektować światy pełne magii i przygody, jak ożywiać postacie i jak tworzyć zapierające dech w piersiach efekty specjalne. Jeśli jednak projektowanie gier, to nie do końca twoja działka, to na naszym kierunku stawiamy także duży nacisk na aspekty groznawcze takie jak analiza gier wideo, przystosowywanie mechanik czy interpretacja oraz budowanie kompleksowych narracje. 

 

Studiowanie u nas to nie tylko nauka technicznych umiejętności, ale również zgłębianie sztuki tworzenia wirtualnych światów. To miejsce, gdzie Twoje dziecięce marzenia mogą stać się rzeczywistością, a pasja może przerodzić się w zawód. 

Dołącz do nas i odkryj, jak tworzyć magiczne światy, które będą inspirować kolejne pokolenia graczy. 

mgr Maciej Śledź

Wykładowca na kierunku Media Kreatywne: game design, animacja i efekty specjalne

Jestem wykładowca motion capture na kierunku Media kreatywne na naszej uczelni. Jeśli podobnie jak ja byliście zafascynowani od najmłodszych lat grami komputerowymi, wielokrotnie grając w przeróżne gry, zastanawiałeś się jak ten wirtualny świat został stworzony oraz jak taka praca może wyglądać. Kto oglądał "Toy Story" lub jakieś ich inne produkcje, doskonale wie jak dużo pracy to musiało kosztować grafików. Ja od najmłodszych lat marzyłem o tym, żeby pracować przy produkcji gier i mnie się udało. Natomiast jeżeli chcecie, żeby Wam się udało, ten kierunek jest idealny dla Was, ponieważ my specjalnie przygotowujemy Was do podjęcia pracy w branży game development lub przy animacji. Przekazujemy Wam wiedzę zarówno praktyczną, jak i teorię, którą będziecie jeszcze bardziej rozwijać po to, żeby największe studia w Polsce lub nawet za granicą biły się właśnie o was. 

Michał Chmielewicz

Wykładowca na kierunku Media Kreatywne: game design, animacja i efekty specjalne

Serdecznie polecam studia na kierunku Media Kreatywne. Jest to jedyny taki kierunek w Polsce i jeden z niewielu na świecie łączący kreatywność z praktyką. Uczą tutaj profesjonaliści, którzy pracowali, lub pracują w branży kreatywnej takich jak tworzenie gier czy animacji. Każdego dnia miałem możliwość poszerzenia swojej wiedzy i rozwinięcia umiejętności.

Jan Cierpisz

Student kierunku Media Kreatywne: game design, animacja i efekty specjalne

Jestem na kierunku Media kreatywne, specjalizacja Game Design. Wybrałem ten kierunek, ponieważ zawsze interesowało mnie jak gry powstają od strony zaplecza. Zacząłem od animacji, ponieważ hobbistycznie zajmowałem się tym w domu i stwierdziłem, że to będzie kierunek, w którym chcę iść. Na uczelni poznałem naprawdę zapalonych ludzi, którzy pokazali mi, że game design jest naprawdę świetną zabawą i dla niektórych wyzwaniem, które chcemy pokonywać. Na zajęciach Game Design poznałem zasady tworzenia gier. Jak sprawić, żeby były ciekawe. Najbardziej podobały mi się zajęcia na silniku, gdzie tworzyliśmy poziomy dla naszych przyszłych gier.  

Hubert Stróżyk

Student kierunku Media Kreatywne: game design, animacja i efekty specjalne

Czego się nauczysz?

projektować własną grę i projekty graficzne.
Podczas nauki poznasz od podstaw prace graficzne i animacyjne związane z branżą gier oraz branżą filmową. 
Będziesz przygotowany do pracy w branży mediów kreatywnych,  odwzorowując faktyczne warunki ich funkcjonowania. 

Zobacz specjalności na tym kierunku

Specjalności:
od 1050 zł
od 699 zł 766 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 699 zł
Game design
Stacjonarne Niestacjonarne
od 699 zł 766 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 699 zł

Wykładowcy

Piotr Żukowski

Można powiedzieć, że filmowiec od kołyski. Urodził się 28 grudnia, w osiemdziesiątą rocznicę umownych narodziny kina. Reżyser, operator, producent filmowy i telewizyjny, czasem fotograf. Twórca, producent i dyrektor Festiwalu Filmów Optymistycznych Happy End i Drone Film Festiwal....

Jagoda Piluch

Technical Artist w branży VR i GameDev, wykładowczyni na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW i WSB Merito. W swoim dorobku zawodowo-naukowym realizowała m.in. jako lider ds. rozwoju wirtualnej rzeczywistości wirtualne laboratoria w obszarze zaburzeń sensorycznych osób ze spectrum autyzmu oraz...

Paweł Pietruszewski

Kompozytor, sound designer, producent muzyczny, aranżer, dyrygent, wykładowca DSW oraz Szkoły Muzyki Nowoczesnej, laureat konkursów kompozytorskich.

Prowadzi własną działalność PP MUSIC STUDIO, świadcząc usługi kompozytorskie/producenckie itd. dla wielu podmiotów, wśród...

Maciej Śledź

Jestem badaczem i wykładowcą akademickim na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW. Moją karierę naukową rozpocząłem na studiach socjologicznych, dzięki czemu zbudowałem szeroką wiedzę na temat ilościowych i jakościowych metod badawczych. Moje umiejętności analizy danych rozwijałem w...

Poznaj innych wykładowców

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.
Hand icon

Zainteresował Cię kierunek?
Zrób kolejny krok i zacznij studia na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW we Wrocławiu.

Zapisz się online
Pobierz stronę do PDF