Co zyskujesz, studiując media kreatywne w DSW?

  • Zajęcia prowadzą eksperci pracujący przy najlepszych polskich grach wideo i mobilnych, dzięki czemu zdobytą wiedzę wykorzystasz w praktyce już w trakcie studiów.
  • Podczas studiów nauczysz się pracy z silnikami do tworzenia gier i poznasz specjalistyczne oprogramowanie graficzne (Unreal Developer Kit, Unity, pakiet Autodesk i Adobe) oraz tajniki level designu. 

  • Zajęcia odbywają się w studiu telewizyjnym, pracowniach multimedialnych, komputerowych i fotograficznych oraz w specjalistycznej pracowni motion capture i laboratorium dźwięku. 

  • Podczas nauki poznasz od podstaw prace graficzne i animacyjne związane z branżą gier oraz branżą filmową. 

  • Poznasz wszystkie etapy procesu tworzenia gry, począwszy od prac koncepcyjnych i prototypowania, a skończywszy na aspektach dystrybucji i marketingu. 
  • Po ćwiczeniach i warsztatach będziesz w stanie stworzyć swoją własną grę, animację, projekt graficzny. 

  • Podczas zajęć przygotowujemy studentów do pracy w branży mediów kreatywnych, odwzorowując faktyczne warunki ich funkcjonowania. Dzięki temu wielu naszych studentów zaczyna pracę już w trakcie studiów. 

Dodatkowe atuty kierunku: 

  • W trakcie studiów obowiązuje sześciomiesięczna praktyka zawodowa. Po każdym roku studiów czekają Cię miesięczne praktyki zawodowe (w sumie trzy). Studenci realizują praktyki w wielu renomowanych firmach, w tym u naszych partnerów.
  • Wybrani studenci mogą również spędzić jeden semestr w Centre for Digital media w Vancouver, w Kanadzie. Centrum jest wspólnym przedsięwzięciem największych uczelni w Vancouver (Simon Fraser University, University of British Columbia, British Columbia Institute of Technology), prowadzi studia z zakresu mediów interaktywnych przy użyciu unikalnych metod dydaktycznych (inkubacja projektów start-upowych, praca nad projektami zleconymi przez m.in. takie firmy, jak Nintendo, Electronic Arts, Sega). 
  • Wielu studentów już dziś pracuje w branży kreatywnej i chętnie wspiera młodszych kolegów, działając w kołach naukowych i studenckich projektach. Praktyki pozwalają usystematyzować wiedzę i czerpać dodatkowe korzyści z pracy z wykwalifikowanymi specjalistami.
  • Przyłożyliśmy wagę do tego, aby w programie studiów znalazły się wszystkie potrzebne zajęcia teoretyczne i warsztaty praktyczne, związane zarówno z przygotowaniem technologicznym i informatycznym, jak również z zakresu designu i przemysłów kreatywnych.
  • Podczas zajęć przygotowujemy studentów do pracy w branży mediów kreatywnych,  odwzorowując faktyczne warunki ich funkcjonowania. 

Posłuchaj, co ma do powiedzenia dr Adam Flama, menedżer kierunku Media kreatywne oraz dr Szymon Makuch, wykładowca na kierunku Media Kreatywne.

Dziś wiele osób chce pracować przy produkcji gier wideo, filmów czy animacji lub tworzyć własne projekty filmowe i graficzne. Naszym studentom zapewniamy możliwość nauki pod okiem ekspertów, którzy na co dzień pracują w branżach kreatywnych, często przy dużych projektach i przedsięwzięciach. Dzięki temu każdy zdobędzie praktyczne umiejętności, pozna tajniki designerskiego sposobu myślenia i dowie się, jak i gdzie stawiać pierwsze kroki w branży. Od pierwszych zajęć stawiamy na pracę w systemie projektowym, pokazując, jak naprawdę wygląda tworzenie gier, filmów i animacji. Uczymy i obalamy mity, ponieważ zależy nam, by nasi absolwenci byli jak najlepiej przygotowani do tworzenia samodzielnych projektów kreatywnych.
 

dr Adam Flamma

Menedżer kierunku Media Kreatywne: game design, animacja i efekty specjalne

Zobacz specjalności na tym kierunku

Specjalności:
Animacja i efekty specjalne dla filmu i gier
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Rekrutacja zakończona
od 600 zł 650 zł
Animation & Visual Effects - studia anglojęzyczne
Stacjonarne Hybrydowe Angielski Rekrutacja zakończona
od 1010 zł
Game design
Niestacjonarne Stacjonarne Hybrydowe Rekrutacja zakończona
od 600 zł 650 zł

Wykładowcy

dr Adam Flamma

Menedżer kierunku Media Kreatywne: game design, animacja i efekty specjalne. Badacz gier wideo, od dekady zajmujący się popularyzacją wiedzy na temat gier. Szkoleniowiec z zakresu wykorzystywania gier w przestrzeni publicznej; prezes Stowarzyszenia Badania i Rozwoju Gier GameUP. Specjalista...

dr Szymon Makuch

Menedżer kierunku Media kreatywne: projektowanie gier i animacji, opiekun Koła Naukowego Plum9. Z wykształcenia filolog i administratywista. Wiceprezes Stowarzyszenie Badaczy Popkultury i Edukacji Popkulturowej „Trickster”, członek Stowarzyszenia Badania i Rozwoju Gier „GameUP” oraz...

Poznaj innych wykładowców

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.
Pobierz stronę do PDF