Co zyskujesz, studiując media kreatywne w DSW?

• Zajęcia prowadzą eksperci pracujący przy najlepszych polskich grach wideo i mobilnych, dzięki czemu zdobytą wiedzę wykorzystasz w praktyce już w trakcie studiów.
  • Nauczysz się pracy z silnikami do tworzenia gier i poznasz specjalistyczne oprogramowanie graficzne.

• Zajęcia odbywają się w studio telewizyjnym, pracowniach multimedialnych, komputerowych i fotograficznych oraz w specjalistycznej pracowni motion capture i laboratorium dźwięku.
  • Będziesz w stanie stworzyć swoją własną grę, animację, projekt.

Dodatkowe atuty kierunku:

• Dajemy Ci możliwość odbycia praktyk w renomowanych firmach z branży pod okiem naszych partnerów. Z nami masz możliwość odbycia praktyk w takich firmach, jak: Dash Dot Creations, Juice, Picadilla, Tequila Games, Ten Square Games, Techland.
  • Przyłożyliśmy wagę do tego, aby w programie studiów znalazły się wszystkie potrzebne zajęcia teoretyczne i warsztaty praktyczne, związane zarówno z przygotowaniem technologicznym i informatycznym, jak również z zakresu designu i przemysłów kreatywnych.
  • Wybrani studenci mogą również spędzić jeden semestr w Centre for Digital Media w Vancouver, w Kanadzie. Centrum jest wspólnym przedsięwzięciem największych uczelni w Vancouver (Simon Fraser Univeristy, University of British Columbia, British Columbia Institute of Technology), prowadzi studia z zakresu mediów interaktywnych przy użyciu unikalnych metod dydaktycznych (inkubacja projektów start-upowych, praca nad projektami zleconymi przez m.in. takie firmy, jak Nintendo, Electronic Arts, Sega).
  • Zajęcia prowadzą eksperci pracujący przy najlepszych polskich grach wideo i mobilnych.
  • Podczas zajęć przygotowujemy studentów do pracy w branży mediów kreatywnych,  odwzorowując faktyczne warunki ich funkcjonowania. Dzięki temu wielu naszych studentów pracuje w tej branży już w trakcie studiów.
  • Nasze specjalności tworzyliśmy jako pierwsi, dbając o ich unikalny charakter i inspirując wiele uczelni państwowych i prywatnych do tworzenia podobnych, ciekawych specjalizacji.

Posłuchaj, co ma do powiedzenia dr Adam Flama, dyrektor programowy kierunku Media kreatywne oraz dr Szymon Makuch wykładowca na kierunku Media Kreatywne.

Dziś wiele osób chce pracować przy produkcji gier wideo, filmów czy animacji lub tworzyć własne projekty filmowe i graficzne. Naszym studentom zapewniamy możliwość nauki pod okiem ekspertów, którzy na co dzień pracują w branżach kreatywnych, często przy dużych projektach i przedsięwzięciach. Dzięki temu każdy zdobędzie praktyczne umiejętności, pozna tajniki designerskiego sposobu myślenia i dowie się, jak i gdzie stawiać pierwsze kroki w branży. Od pierwszych zajęć stawiamy na pracę w systemie projektowym, pokazując, jak naprawdę wygląda tworzenie gier, filmów i animacji. Uczymy i obalamy mity, ponieważ zależy nam, by nasi absolwenci byli jak najlepiej przygotowani do tworzenia samodzielnych projektów kreatywnych.

dr Adam Flamma

Dyrektor programowy kierunku

Zobacz specjalności na tym kierunku

Specjalności:
od 1000 zł
od 590 zł
Game design
Niestacjonarne Stacjonarne
od 590 zł

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.
Hand icon

Zainteresował Cię kierunek?
Zrób kolejny krok i zacznij studia w Dolnośląskiej Szkole Wyższej.

Zapisz się online
Pobierz stronę do PDF