Co zyskujesz, studiując logistykę?

 • Wybierając logistykę na DSW weźmiesz udział w zajęciach praktycznych odbywających się w laboratoriach, m.in.: RFID, lean management, pracowniach komputerowych, wyposażonych w profesjonalne oprogramowania.
 • Nauczysz się planować, organizować, kontrolować i optymalizować procesy logistyczne.
 • W czasie studiów zdobędziesz przydatne umiejętności niezbędne w pracy potwierdzając je certyfikatami kompetencji. 

Cechy kierunku:

 • Zajęcia praktyczne prowadzone przez praktyków
 • Specjalistyczne laboratoria i oprogramowanie
 • Program studiów planowany wspólnie ze środowiskiem biznesowym
 • Szkolenia 
 • Liczne wizyty studyjne

Kluczowe cechy kierunku:

 • Praktyczna nauka zawodu
 • Wykładowcy ze świata biznesu
 • Częste wizyty studyjne
 • Dostęp do nowoczesnych narzędzi i certyfikowanych szkoleń to to, co wyróżnia logistykę na DSW

Chcesz zdobyć wiedzę i doświadczenie z logistyki? Sprawdź, co mogą dać Ci studia licencjackie na tym kierunku na naszym uniwersytecie. Posłuchaj dr Alicji Barcik, menedżer kierunku logistyka na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW.

Praktyczność
Laboratorium Lean oraz RFID
Specjalistyczne oprogramowanie
Interdyscyplinarność

Na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW stawiamy na praktykę. Już na pierwszym semestrze będzie możliwość odbycia spotkań studyjnych w firmach logistycznych, spedycyjnych, a także produkcyjnych. Dzięki pracy w logistyce zyskujemy możliwość znalezienia dobrze płatnej i ciekawej pracy. Dodatkowo wykształcenie w tym zakresie umożliwia wybór wielu różnych stanowisk. Na naszym uniwersytecie logistykę studiować w ramach 3,5-letnich studiów inżynierskich, wybierając jedną z dwóch specjalności: logistyka międzynarodowa i logistyka produkcji. 

Logistyk to profesja, która od kilku lat należy do tzw. zawodów deficytowych w Polsce. Według danych raportu ManPower Group “Niedobór talentów” najbardziej pożądaną grupą w 2021 roku byli właśnie pracownicy obszaru logistyki. Z kolei raportu Hays wynika, że aż 97% firm z szeroko pojętej branży logistycznej (w tym spedycyjnej) planuje dalszą rekrutację, a 78% przedsiębiorstw spodziewa się związanych z tym procesem trudności.Ogólnopolski Barometr zawodów 2022 wskazuje na wysoki popyt na logistyków i spedytorów w 14 województwach (oprócz dwóch, gdzie zapotrzebowanie w tych zawodach jest stale wysokie). Są regiony, w których praca logistyka jest dostępna od ręki.Według publikowanych na pl.jooble.org ofert pracy, stanowiska, które wciąż pozostają trudne do obsadzenia to m.in. : magazynier, operator wózka, inżynier, kierownik, ekspert ds. logistyki. technik, kierowca. W związku z ciągłym oraz dynamicznym rozwojem branży, należy zakładać że zapotrzebowanie w tym obszarze zatrudnienia będzie rosnąć. Zgodnie z raportem firmy Manpower oraz Łukasiewicz – Instytut Logistyki i Magazynowania (obecnie Łukasiewicz - Poznański Instytut Technologiczny) pt. Logistyka w Polsce (2021 r.) w 53% podmiotach notuje się brak wystarczającej liczby pracowników o kompetencjach twardych, a dwie na trzy firmy zamierzają wprowadzić dodatkowe szkolenia, podnoszące kompetencje aktualnej kadry, co pokazuje, że kształcenie się w obszarze logistyki jest dobrą decyzją. 


Obecnie, do zatrudnienia w branży logistycznej niezbędne jest kierunkowe wykształcenie i specjalizacja w konkretnej dziedzinie. Osoby spełniające te wymogi bez problemu odnajdą się na rynku pracy. Mogą też liczyć na atrakcyjne wynagrodzenie. Studia na kierunku logistyka są odpowiedzią na potrzeby pracodawców i zwiększają szansę na zatrudnienie w ciekawej, rozwijającej się branży. 

dr Alicja Barcik

Menedżerka kierunku logistyka

Czego się nauczysz?

Na studiach przede wszystkim nauczysz się planować, organizować i kontrolować procesy i systemy logistyczne
Poznasz zaawansowane technologie informatyczne, automatykę, robotykę oraz inne innowacyjne rozwiązania technologiczne w celu usprawnienia procesów logistycznych, zwiększenia efektywności i redukcji kosztów logistycznych
Zdobędziesz wiedzę i kompetencje w zakresie zarządzania jakością, optymalizacji procesów oraz zarządzania projektami logistycznymi przy zachowaniu aspektów zrównoważonego rozwoju

Zobacz specjalności na tym kierunku

Specjalności:
Logistyka międzynarodowa
Niestacjonarne Stacjonarne Studia inżynierskie
od 450 zł 517 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 450 zł
Logistyka produkcji
Niestacjonarne Stacjonarne Studia inżynierskie
od 450 zł 517 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 450 zł
Logistyka przedsiębiorstwa
Niestacjonarne Stacjonarne Studia inżynierskie Nowość
od 450 zł 517 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 450 zł

Program studiów

 • Automatyzacja i robotyzacja w logistyce
 • Comarch XL
 • Gra logistyczna
 • Laboratorium RFID
 • Projektowanie procesów logistycznych
 • Zarządzanie łańcuchem logistycznym
   
Zobacz program studiów

Wykładowcy

dr Alicja Barcik

Doktor nauk społecznych w dyscyplinie: nauki o zarządzaniu i jakości. Wykładowczyni akademicka i trenerka. Posiada  praktyczne doświadczenie w prowadzeniu szkoleń, kursów zawodowych oraz dydaktyki akademickiej. Praktyk biznesu, specjalista z zakresu logistyki, która zdobywała swoje...

Poznaj innych wykładowców

Partnerzy kierunku

Współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu na bieżąco dostosowujemy program nauczania do wymagań danej branży.
Hand icon

Zainteresował Cię kierunek?
Zrób kolejny krok i zacznij studia na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW we Wrocławiu.

Zapisz się online
Pobierz stronę do PDF