Opis kierunku:
Sprawnie działająca administracja stanowi podstawę funkcjonowania organów państwa oraz pozwala na realizację stawianych przed nimi celów. Organy administracji, dla prawidłowego funkcjonowania, wymagają natomiast skutecznego, efektywnego i nowoczesnego zarządzania. Sprawny system administracyjno – zarządczy to także element dobrze działającego przedsiębiorstwa.
Celem studiów jest nabycie lub pogłębienie posiadanej już przez słuchaczy wiedzy prawniczej, umiejętności interpersonalnych oraz kompetencji organizacyjnych i zarządczych, niezbędnych pracownikom zatrudnionym na stanowiskach średniego i wyższego szczebla w strukturach administracji publicznej, a także pracujących w przedsiębiorstwach, będących spółkami prawa handlowego lub w organizacjach pozarządowych.
Uczestnicy kursu będą mieli okazję na spotkanie z praktykami, którzy na co dzień mają okazję współpracować z organami administracji i przedsiębiorcami, prowadzić ich obsługę prawną lub brać udział we wspólnych projektach. Będzie to okazja do uzyskania praktycznej wiedzy i doświadczenia, opartych na rzeczywistych problemach, z jakimi wykładowcy stykają się w swojej codziennej pracy. Poprzednie edycje studiów pokazały, że są to najbardziej wartościowe treści, cieszące się dużym zainteresowaniem wśród słuchaczy.

Dla kogo ten kierunek?
- dla osób pełniących lub zamierzających pełnić funkcje kierownicze w strukturach administracji rządowej i samorządowej,
- dla osób zatrudnionych lub szukających zatrudnienia na stanowiskach menadżerskich w przedsiębiorstwach lub organizacjach pozarządowych,
- dla pracowników średniego i wyższego szczebla organów administracji, spółek prawa handlowego i organizacji pozarządowych.

Co zyskujesz?
- pogłębisz posiadaną wiedzę prawniczą, niezbędną do sprawnego zarządzania jednostką organizacyjną lub zespołem w ramach struktur administracji publicznej czy przedsiębiorstwa z sektora prywatnego
- zdobędziesz najważniejsze dla kierownika zespołu oraz pracownika administracji kompetencje miękkie i umiejętności interpersonalne
- zdobędziesz kluczową wiedzę z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi
- nabędziesz umiejętności organizacyjne niezbędne przy pełnieniu funkcji zarządczych w ramach struktur administracji lub na stanowiskach menadżerskich w przedsiębiorstwach prywatnych
- uzyskasz możliwość praktycznej weryfikacji nabytych wiadomości teoretycznych poprzez analizę studiów przypadków
Studia idealne dla Ciebie!
Nie wiesz, na który kierunek się zdecydować? Skontaktuj się z Biurem Rekrutacji Studiów Podyplomowych: sp@dsw.edu.pl
Bezpłatne szkolenia
Dlaczego jeszcze warto wybrać studia podyplomowe w DSW? Ponieważ każdy uczestnik studiów ma możliwość bezpłatnie wziąć udział w aż 4 dodatkowych szkoleniach! Odbędą się one w trakcie jednego weekendu i nie będą ze sobą kolidować godzinowo. Po ukończeniu szkolenia otrzymasz zaświadczenie potwierdzające udział.
Sposób realizacji studiów podyplomowych
W Dolnośląskiej Szkole Wyższej studia podyplomowe na kierunku Administracja - prawo, zarządzanie i organizacją realizowane są:
- hybrydowo - zajęcia na tym kierunku prowadzone są częściowo online, a częściowo w salach wykładowych. Jako praktycy doskonale wiemy, że nie wszystkie treści, a przede wszystkim umiejętności, można przekazać tylko poprzez naukę online. Warsztaty i spotkania, których nie możemy przeprowadzić online, ponieważ utracą swoją wartość edukacyjną, będą przeprowadzone w salach DSW, gdy tylko pozwoli na to sytuacja.

Na dzisiejszym rynku pracy liczą się przede wszystkim wiedza, kompetencje i doświadczenie. To właśnie z tym założeniem stworzony został kierunek studiów podyplomowych: Administracja - prawo, zarządzanie i organizacja. Celem studiów jest nabycie i pogłębienie posiadanej już przez słuchaczy wiedzy prawnej, umiejętności interpersonalnych oraz kompetencji organizacyjnych i zarządczych, niezbędnych podczas pracy w strukturach administracji publicznej. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych praktyków - adwokatów, radców prawnych oraz menadżerów i specjalistów z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. Podczas kursu, słuchacze mają możliwość zastosowania wiedzy w praktyce oraz weryfikacji nabytych kompetencji na gruncie prezentowanych studiów przypadków i analizy stanów faktycznych. Kontakt z doświadczonymi przedstawicielami branży, pozwala natomiast na stworzenie płaszczyzny do dyskusji, wymiany poglądów oraz konfrontacji założeń teoretycznych z przyjętymi rozwiązaniami praktycznymi. Kolejna już edycja studiów powstała z myślą o kształceniu osób pełniących lub zamierzających pełnić funkcje kierownicze, a także pracowników średniego i wyższego szczebla, w strukturach administracji rządowej, samorządowej i organizacjach pozarządowych.
Partnerzy kierunku
Program studiów
Zajęcia odbywają się w formie hybrydowej. Spotkania mają charakter wykładów, ćwiczeń i warsztatów z uwzględnieniem praktycznych studiów przypadków.
Warunkiem ukończenia studiów jest zaliczenie wszystkich zajęć.
- Wstęp do prawoznawstwa – 15 godz.
- Prawo administracyjne – 15 godz.
- Postępowanie administracyjne i sądowoadministracyjne – 18 godz.
- Podstawy prawa cywilnego – 15 godz.
- Prawo finansów publicznych – 15 godz.
- Prawo i fundusze europejskie – 9 godz.
- Ochrona danych osobowych i informacji – 9 godz.
- Praktyki antykorupcyjne i etyka w administracji – 15 godz.
- Zarządzanie zasobami ludzkimi – 15 godz.
- Ochrona własności intelektualnej – 15 godz.
- Teoria zarządzania i organizacji – 12 godz.
- Organizacja pracy biura – 12 godz.
- Umiejętności miękkie i komunikacja interpersonalna – 15 godz.
Wykładowcy
Kontakt
Na Twoje pytania odpowie Biuro Rekrutacji - Studia podyplomowe
pok. nr 14 - parter
Strzegomska 55
53-611 Wrocław
E-mail: sp@dsw.edu.pl
Tel.:
728 971 989; 693 010 162; 539 670 477;
- pn-pt: 08:30-16:00