W minioną niedzielę, 14 maja, na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW odbyła się uroczystość inauguracyjna projektu ,,Linia wsparcia" uruchamianego przez Fundację Onkologiczną La vie La vie,  który realizowany będzie przez studentów i studentki ostatnich roczników psychologii.


Na wydarzenie złożyło się kilka inicjatyw:

  • projekcja filmu: ,,Psychoonkologia DSW - Początek", zrealizowanego przez studentów Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW,
  • dyskusja panelowa pt. ,,Psyche i Soma - holistyczne ujęcie opieki nad chorującymi onkologicznie i ich rodzinami" z udziałem ekspertów z Fundacji La Vie La Vie , DCOPiH, oraz z Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW,
  • umożliwienie dostępu do wykonania bezpłatnego badania cytologicznego w mobilnym gabinecie położniczym Cytobus.

Projekt objęło patronatem Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii. Gospodarzami wydarzenia są: sekcja "Psychoonkologia" Koła Naukowego FLOW oraz Fundacja Onkologiczna ,,La Vie La Vie".


- W projekcie „Linia wsparcia”, uruchamianym dla pacjentów onkologicznych i ich rodzin, nasi studenci będą zdobywać nowe kompetencje i rozwijać swoje umiejętności w pracy z człowiekiem w kryzysie  – mówi Katarzyna Nowacka, studentka 4. roku psychologii na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW, członkini Koła Naukowego „Flow” oraz inicjatorka działającej w jego ramach sekcji „Psychoonkologia”.


Wydarzenie odbyło się 14.05.2023 w ramach cyklu Week4Work.

Czytaj więcej