Koło naukowe Twórców Gier i Aplikacji "Hello IT" zaprasza na druga edycję wydarzenia online "Hello GameJam", na które ponownie zaproszeni są entuzjaści gier i ich projektowania. Odbywa się ono w dniach 23.04.2023 - 30.04.2023.

Link do wydarzenia

Game jam ponownie odbywa się online i rozpoczął się 23.04, o godzinie 18:00.  Będzie trwać tym razem 7 dni, czyli do 30.04, godziny 23:59. Wydarzenie rozpoczęło się od spotkania na serwerze Discord, gdzie został przedstawiony główny temat gier (LUSTRO) oraz tematy poboczne, z których należy wybrać dodatkowe dwa (WARTOWNIK, KAWA, CYRK, WALIZKA, KOPALNIA). Drużyny mogą być zgłaszane aż do dnia zakończenia imprezy.
Po północy dnia 30.04 zostanie zamknięta możliwość wrzucania gotowych projektów gier na platformę itch.io. Następnie rozpocznie się glosowanie, w którym weźmie udział jury składające się z 5 osób, oraz głosowanie społeczności, czyli uczestników game jamu. Gry będą oceniane według podanych na serwerze wydarzenia kryteriów.

Zwycięzcy zostaną nagrodzeni kartami podarunkowymi Steam o wartości zależnej od zajętego miejsca, gadżetami przygotowanymi przez Techland, Uniwersytet Dolnośląski DSW oraz koło naukowe, a także voucherami na przyszłe gry studia Dream Eater Interactive.

Wydarzeniu ponownie towarzyszy zbiórka, w tym roku organizowana we współpracy z wrocławskim oddziałem Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Jej celem jest uzbieranie środków na leczenia Misia – psa po przejściach, pilnie potrzebującego pomocy medycznej.

Link do zbiórki

„Tak jak w tamtym roku nasz event jest świetnym miejscem na sprawdzenie swoich zdolności, nawiązanie nowych relacji oraz dobrą zabawę. Limit czasu i wyścig z uciekającymi minutami oraz towarzyszące im próby stworzenia czegoś unikalnego i niezwykłego w ramach określonych tematów, to kwintesencja tego, czym jest game jam. Zapraszamy programistów, grafików, game designerów oraz dźwiękowców na podjęcie wyzwania i sprawdzenia się w jego ramach” – mówią organizatorzy wydarzenia z Hello IT.

„Pragniemy, aby to wydarzenia stało się częścią społeczności, skoncentrowanej wokół naszej uczelni, ale także i wokół społeczności growej. Coś niezapomnianego, do czego chce się wracać. Oczywiście również chcemy wciąż łączyć przyjemne z pożytecznym i kontynuujemy organizacje zbiórek charytatywnych równolegle do wydarzenia, aby pomóc zwierzakom w potrzebie” – dodają.

Sponsorami wydarzenia są:

• Madnetic Games: polska firma produkująca gry komputerowe. Twórcy „WW2 Rebuilder”, Mythos: Build & Survive” oraz „Photography Simulator”.
  • Dream Eater Interactive - polska firma tworząca gry indie na telefon, PC oraz inne platformy. Założona przez członków koła naukowego Hello IT - Jakuba Flaczyka oraz Beniamina Kozyrę.
  • Uniwersytet Dolnośląski DSW: prywatny uniwersytet we Wrocławiu oferujący 23 kierunki i 93 specjalności studiów licencjackich, magisterskich i inżynierskich oraz ponad 100 kierunków studiów podyplomowych. Od 17 lat numer 1 na Dolnym Śląsku wśród uczelni niepublicznych, wg Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy.
  • Techland: polska firma zajmująca się tworzeniem oraz wydawaniem gier komputerowych. Twórcy serii „Call of Juarez”, „Dead Island”, „Dying Light”. Zdobywcy złotego medalu na Cannes Lions International Festival of Creativity za grę „Dead Island”.
  • Virtual City: Salon VR oraz Sim Racing z najnowszymi technologiami motion.
  • Devillecloud – firma informatyczna oferująca bezserwerowe strony internetowe, aplikacje mobilne i chmurowe oraz profesjonalne szkolenia informatyczne. Założona w 2018 r. przez Stanisława Lotę – opiekuna koła naukowego Hello IT.

Do jury należą:

• Ilya Semikolennykh - wykładowca na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW, pracował w Techlandzie jako programista systemu fabularnego do Dying Light 2, obecnie Senior Story Tech Programmer w CD Project Red. Lubi motocykle, kiedyś widziano go w Night City.
  • Piotr „Quasi” Mistygacz - Twórca gier  z ponad 16-letnim doświadczeniem. Współtworzył gry z serii Call of Juarez, Dead Island czy Dying Light. Obecnie jako Technical Lead Level Designer kontynuuje prace nad Dying Light 2. Współorganizator i prowadzący spotkania wrocławskiego Game Devu.
  • Jakub Flaczyk - CEO, programista narzędzi i AI w Dream Eater Interactive, programista narzędzi i aplikacji XR w Giant Lazer, współzałożyciel KN Hello IT
  • Szymon Makuch - Wykładowca oraz opiekun kierunku Media kreatywne: game design, animacja 3D i efekty specjalne w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Współautor G2A Academy: Video games in education – szkolenia przedstawiającego zalety wykorzystywania gier w nauczaniu. Bramkarz Reprezentacji Polskich Pisarzy w Piłce Nożnej oraz miłośnik yerby.
  • Maciej Celmer - Wykładowca w Uniwersytecie Dolnośląskim DSW Wrocław, programista AI w CD Project RED.