Dolnośląska Szkoła Wyższa po raz kolejny bierze udział w Dolnośląskim Festiwalu Nauki

 

Dolnośląski Festiwal Nauki jest imprezą popularnonaukową organizowaną co roku we wrześniu (edycja stacjonarna) i październiku (sesje wyjazdowe w Legnicy, Zgorzelcu, Lubinie, Dzierżoniowie, Głogowie, Jeleniej Górze, Wałbrzychu, Ząbkowicach Śląskich oraz Bystrzycy Kłodzkiej) przez wyższe uczelnie Wrocławia, instytuty Polskiej Akademii Nauk oraz środowiska pozauczelniane. Jest adresowany do wszystkich interesujących się nauką, kulturą, sztuką, ciekawymi zjawiskami otaczającego nas świata. W tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną Festiwal odbędzie się online

 

Zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniach przygotowanych przez DSW:

 

18 września, godz. 10:00  projekt KOLAŻ 

 

Prowadzący: dr Anita Szprych, dr hab. Maria Reut, prof DSW

 

Dla kogo? Brak ograniczeń wiekowych

 

Wirtualna przestrzeń, czyli znaczna część naszego realnego życia, to niekończący się kolaż obrazów, tekstów, słów, które - wyrwane z kontekstu - zaczynają nabierać nowych znaczeń. Przestrzeń  ta nadaje nowe znaczenia zarówno owym obrazom i tekstom, jak i ich związkom. Projekt KOLAŻ to spotkanie ze sztuką (oraz humanistyką i interpretacją), podczas którego motywem przewodnim będzie technika kolażu w różnych jej odsłonach i kontekstach: fotokolażu,  form przestrzennych, obrazów w ruchu, muzyki. Podczas spotkania można  będzie też zapoznać się  z wybranymi technikami artystycznymi  i wykonać własne prace. Prace można oglądać TUTAJ.

 

 

 

19 września, godz. 15:00  Dlaczego warto być programistą na urządzenia Apple?  -  obowiązują zapisy!

 

Prowadzący: Stanisław Lota

 

Dla kogo? Uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej

 

Podczas spotkania omówione zostanie programowanie na urządzenia Apple oraz odbędzie się dyskusja dotycząca perspektyw zawodowych związanych z branżą.

 

23 września, godz. 10:00  Pokolenie show-off. Młodość pod presją znaczenia - obowiązują zapisy!

 

Prowadzący: dr Małgorzata Mikołajczak - Woźniak

 

Dla kogo? Uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej

 

Nie możesz być nikim słyszą wciąż z mediów młodzi – w sensie: nudnym, nieobecnym, cichym, schowanym, pominiętym, niewidocznym. Musisz być zawsze online, gotowy na dobrą zabawę, nowe wyzwania, w stałym kontakcie, żeby nic cię nie ominęło. „Wyemituj siebie”- namawia Youtube, „pokaż wszystko” – kuszą Facebook i Instagram. Wykład traktuje o gorączkowych dążeniach i zabiegach współczesnych nastolatków, by „dać się zauważyć”. O kulturowo i medialnie podsycanym w nich pragnieniu, czy wręcz presji, żeby dawać o sobie znać wszelkimi sposobami, byle tylko jakoś zaistnieć – nie ważne jak i czym.  Czy jednak wszystko jest na sprzedaż i czy wszystko należy wymieniać na uwagę…?

 

23 września, godz. 10:00  Tworzenie precyzyjnych trójwymiarowych wizualizacji na podstawie zdjęć z drona - obowiązują zapisy!

 

Prowadzący: prof. dr hab. inż. Edward Osada

 

Dla kogo? Uczniowie szkoły ponadgimnazjalnej

 

Zajęcia mają charakter laboratorium pokazowego, w którym na podstawie dostępnych zdjęć stereo wykonanych z drona oraz kilku fotopunktów pomierzonych za pomocą odbiornika satelitarnego GPS, przedstawiona jest technologia fotogrametrycznego tworzenia precyzyjnego trójwymiarowego model terenu wraz z zabudową.

Czytaj więcej