Grupa psychologów i studentów z Dolnośląskiej Szkoły Wyższej przygotowała arkusze informacyjne w ramach akcji „Rodzina w czasie koronawirusa” na potrzeby Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Miliczu.

Przedstawiają one przydatne informacje i strategie, które mogą pomóc w radzeniu sobie z trudną sytuacją wywołaną pandemią koronawirusa. Są one skierowane m.in. do rodzin oraz do seniorów, zawierają także także garść informacji dla pacjentów onkologicznych.  Poza tym przygotowano też ulotkę, która wspiera propagowanie pomocy osobom objętym kwarantanną, a także jak dbać o maseczki wielokrotnego użytku.

Ulotki i grafiki zawierają m.in. porady - jak rozmawiać z dzieckiem o koronawirusie, jak utrzymywać kondycję fizyczną i psychiczną pozostając w domu oraz wskazówki dla seniorów. Arkusze informacyjne zostały opublikowane na stronach PCPR w Miliczu,  rozdystrybuowane do rodzin, a także przekazane do Szkoły Podstawowej w Szewcach oraz do Schroniska św. Brata Alberta we Wrocławiu.