Z przyjemnością informujemy, że prof. dr hab. Andrzej Kiejna, założyciel Polskiego Towarzystwa Psychogeriatrycznego”, redaktor naczelny pisma „Psychogeriatria Polska”, a od 2016 r. profesor Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu, podczas inauguracji tegorocznych wrocławskich Dni Seniora został wyróżniony honorowym tytułem „Przyjaciel Seniorów”.

Wrocławska Rada Seniorów przyznaje ten tytuł i statuetki „Przyjaciel Seniorów” dla osób lub instytucji, które przez minimum pięć lat prowadzą działalność na rzecz osób starszych, promują inicjatywy związane z działaniami dla tej grupy wiekowej, propagują w społeczeństwie ideę zmiany postrzegania obrazu osób starszych i współpracują z innymi podmiotami na rzecz osób starzejących się i starych. Kapituła wyróżnienia doceniła Pana Profesora za upowszechnianie wiedzy na temat okresu wrocławskiego w biografii Alojzego Alzheimera i za badania naukowe społecznych aspektów choroby Alzheimera.

Dodajmy, że prof. Kiejna w 2016 r. został odznaczony prestiżowym medalem Kraepelin-Alzheimer, nadanym przez Uniwersytet w Monachium.  Warto też przypomnieć, że tytuł i statuetkę „Przyjaciel Seniorów” otrzymali wcześniej pracownicy naukowi naszej Uczelni – Pani dr hab. prof. DSW Maria Straś-Romanowska (2018) i Pan prof. dr hab. Adam A. Zych (2016).