Zapraszamy do zapoznania się z nowo wydaną monografią dr Agnieszki Janiak pt. „Współczesna schola mortis. Perspektywa kulturowa, komunikacyjna i pedagogiczna”.

Książka o kwestiach ostatecznych: umieraniu, żałobie i wsparciu ośmiela i pokazuje jak nauczyć się towarzyszenia chorym, umierającym i żałobnikom;  czym jest komunikacja sensytywna - jak używać jasnego, empatycznego, wspierającego języka oraz jak dostrzec  w swoich trudnych doświadczeniach cenny zasób edukacyjny, który może pomóc innym.

Autoetnograficzna summa 15 lat pracy autorki w Polsce i Stanach Zjednoczonych  z umierającymi, opłakującymi oraz wspierającymi.
Krzepiąca diagnoza kulturowa, a zarazem przegląd dobrych praktyk, jak wspierać się w obliczu śmierci.

Więcej informacji o książce na stronie wydawnictwa pod linkiem.

Agnieszka Janiak - kulturoznawca i filolog,  adiunkt na Wydziale Studiów Stosowanych Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu; visiting scholar na Stanford University; lecturer  of John Ernest Foundation w Kalifornii.  Zainteresowania badawcze dotyczące tanatoedukacji, komunikacji w sytuacjach trudnych, a także terapeutycznych funkcji pisania są wynikiem doświadczeń życiowych i praktyki społecznej.