Serdecznie zapraszamy studentów Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW we Wrocławiu do udziału w kolejnej edycji Programu Buddy!

Na czym polega Program Buddy?
Dla przyjeżdżającego studenta zagranicznego przypisany jest jeden student Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW we Wrocławiu. Jego/jej zadaniem jest pomoc przy załatwieniu formalności na wydziale macierzystym (np. kontakt z dziekanatem) oraz zadbanie o doinformowanie go w różnych kwestiach związanych z przyjazdem na uczelnię. Ponadto, Buddy wprowadza w życie studenckie, korzystając z własnego doświadczenia bycia studentem. Może być pomocny w szczególności na początku pobytu studenta zagranicznego – gdy może się on czuć nieco zagubiony w nowej rzeczywistości. Zachęcamy również, aby pomagać w integrowaniu się studenta przyjeżdżającego z całą społecznością Uniwersytetu DSW, jak również w pokazaniu mu piękna Wrocławia i naszego regionu. Zadania w ramach opieki realizowane są na zasadzie dobrowolności i w ramach indywidualnych możliwości.

Co zyskuję?
Każdy Buddy ma szansę na poznanie wielu ciekawych osób ze środowiska międzynarodowego, może obcować z inną kulturą i obyczajami, a także nauczyć się czegoś nowego o innych narodowościach. Ponadto, dzięki nawiązanym znajomościom można wzbogacić się o wiele nowych doświadczeń, a także wspólnie podróżować i się rozwijać. Mają one również realny wpływ na rozwój kompetencji językowych. Co więcej, Buddy zyskuje praktyczne doświadczenie poparte certyfikatem oraz możliwość zamieszczenia informacji o udziale w programie w suplemencie do dyplomu.
Dodatkowo Buddy wraz z podopiecznym otrzymują propozycje spędzenia wolnego czasu w celu przybliżenia oferty kulturalnej Wrocławia, poznania miejsc o szczególnym znaczeniu dla historii i kultury Dolnego Śląska. Pakiet wejściówek dla jednej osoby, opiewa na kwotę 300 zł.

Kiedy realizowany będzie Program?

• Druga edycja programu rozpoczyna się w semestrze zimowym roku 2023/2024.
  • Nabór do programu odbywa się w trybie ciągłym.

Gdzie realizowany będzie Program?

• Program będzie realizowany stacjonarnie na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW we Wrocławiu oraz zdalnie (przy użyciu platformy MSTeams).

Kto może zgłosić się do udziału w Programie?

• Studenci Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW we Wrocławiu.

Jak mogę się zgłosić?

Co mam zrobić, jeśli mam dodatkowe pytania?

• Napisz na adres e-mail:

- dla podopiecznych ukraińskichinfoua@dsw.edu.pl
- dla podopiecznych anglojęzycznychadmission@dsw.edu.pl
- dla Opiekunów - Buddybiuro.projektow@dsw.edu.pl

Do pobrania:

Prosimy o przemyślane zgłoszenia, a w sytuacji rezygnacji o przekazanie informacji do Biura Projektów na wskazany adres e-mail: biuro.projektow@dsw.edu.pl

Program Buddy finansowany jest przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w ramach Welcome to Poland (2022), projekt pt. „Wzmacnianie internacjonalizacji studenta i edukacji”