Chcesz zobaczyć jak powstają gry i filmy? Interesuje Cię projektowanie graficzne i animacje? Rysujesz komiksy, nagrywasz filmy lub chciałbyś zacząć to robić? Kochasz świat gier RPG? Chcesz stworzyć własne figurki do gier lub rzeźbę wielkoformatową? Jeśli choć na jedno pytanie odpowiedź brzmi tak, to wydarzenie jest dla Ciebie! Kreatywni dla Kreatywnych. Startujemy 24 maja! Studenci i wykładowcy z kierunku media kreatywne Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW zapraszają na warsztaty, prelekcje i wystawy multimedialne. 

 

Zajęcia dla uczestników przygotowano w kilku strefach:
1. Strefa planszówek i strefa RPG
2. Strefa projektów gamingowych
3. Strefa projektów komiksów
4. Strefa projektów filmowych

 

 

Poniżej szczegółowy opis wydarzenia i atrakcji w strefach. Serdecznie zapraszamy! 

Uwaga! Na niektóre warsztaty obowiązują zapisy (ze względu na ograniczoną liczbę miejsc). Podczas wydarzenia będzie prowadzona relacja foto i wideo. Materiały foto i filmowe z wydarzenia zostaną zaprezentowane na social mediach oraz www uczelni w ramach relacji z eventu. Biorąc udział w wydarzeniu, automatycznie wyrażasz zgodę na opublikowanie swojego wizerunku w social mediach i informacji na www Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW dotyczący tego wydarzenia. 


STREFA PLANSZÓWEK

W tej strefie stworzymy przestrzeń, gdzie studenci będą mogli wspólnie grać w różnego rodzaju planszówki oraz gry bitewne. Od klasycznych gier strategicznych po skomplikowane bitwy ze wsparciem figurek - każdy znajdzie coś dla siebie! Zachęcamy uczestników do przynoszenia swoich ulubionych gier oraz figurek i dzielenia się nimi z innymi. Atmosfera sprzyjająca wspólnemu rywalizowaniu i zabawie jest gwarantowana!


Godzina rozpoczęcia: 10:00-16.00
Miejsce: Strzegomska 55, sala 111 A

Opiekun strefy: Maciej Śledź

STREFA RPG  

W tej części wydarzenia studenci będą mieli okazję tworzyć własne sesje RPG. Wcześniej przygotujemy stanowiska, aby zapewnić im odpowiednią przestrzeń do pełnej kreatywności. Bez względu na to, czy są to początkujący gracze czy doświadczeni mistrzowie gier fabularnych, każdy może znaleźć miejsce dla siebie. Naszym celem jest stworzenie otwartego środowiska, gdzie nasi uczestnicy mogą rozwijać swoje umiejętności narracyjne, podejmować decyzje i razem kreować niezapomniane przygody.

 

Godzina: 10:00-16.00
Miejsce: Strzegomska 55, sala 111 B 
Opiekun strefy: Maciej Śledź 

 

 

Warsztaty Malowania Figurek 🎨

 

Zapraszamy do udziału w warsztatach malowania figurek, gdzie każdy uczestnik będzie miał okazję wejść w świat precyzyjnego i artystycznego malowania modeli. Warsztaty poprowadzi ekspert, który pokaże zarówno podstawy, jak i zaawansowane techniki malowania. To doskonała okazja dla początkujących, którzy chcą nauczyć się podstaw, jak i dla bardziej zaawansowanych hobbystów pragnących doskonalić swoje umiejętności. Uczestnicy dowiedzą się, jak przygotować figurki do malowania, jak dobierać kolory i techniki malarskie, aby uzyskać realistyczne i efektowne rezultaty. Liczba miejsc jest ograniczona, więc zachęcamy do szybkich zapisów, aby zapewnić sobie miejsce na tych wyjątkowych warsztatach. 

 

Uwaga! Na warsztatach obowiązuje limit miejsc (10 osób). Prosimy o zapisywanie się poprzez FORMULARZ. Decyduje kolejność zgłoszeń. Pierwsze 10 osób otrzyma potwierdzenie uczestnictwa w zapisach od opiekuna warsztatów. Wypełnij FORMULARZ 


Godzina rozpoczęcia: 12:00-15.00
Miejsce: Strzegomska 55, sala 504
Opiekun warsztatu: Maciej Śledź

 

 

Drukowanie Figurkowych Przygód 

W tej sekcji chcemy zaprezentować fascynujący proces drukowania figurek. Przygotowaliśmy stację, gdzie nasi studenci będą mogli śledzić krok po kroku, jak wygląda ten technologiczny cud i jakie są efekty końcowe. Dzięki temu będą mieli okazję zapoznać się z najnowszymi technologiami i zainspirować się do tworzenia własnych projektów. Chcemy, aby uczestnicy mogli poczuć się jak prawdziwi twórcy i zobaczyć, jak ich pomysły stają się rzeczywistością.

 

Godzina: 10:00-15.30
Miejsce: Strzegomska 55, hol wejściowy
Prowadzący: Maciej Śledź 

 

STREFA PROJEKTÓW GAMINGOWYCH


Wernisaż Mediów Kreatywnych

Zapraszamy na wernisaż pokazujący prace studentów z Mediów Kreatywnych, którzy pod okiem naszej wykładowczyni Jagody Piluch zrealizowali wyjątkowe prace, które zawisną w Galerii 55 na Strzegomskiej 55. Wernisaż łączy w sobie pasję do gier oraz sztukę w technologicznym ujęciu, tworząc niepowtarzalne doznania dla wszystkich miłośników gamingu. Będzie można się zapoznać z najnowszymi projektami artystów naszej uczelni i przekonać się jakie mamy wyjątkowe talenty wśród nas!


Godzina: 10:00-16.00
Miejsce: Strzegomska 55, Parter - Galeria 55 
Opiekun wernisażu: Jagoda Piluch 

 

Warsztaty EFT dla Kreatywnych 

Jak zastosować kogniwistykę symboliczną w pracy nad projektem w branży rozrywkowej? Pracujesz lub chcesz pracować w branży rozrywkowej (film, muzyka, gaming)?  Rysujesz malujesz, rzeźbisz i chcesz stworzyć autorskie prace z własnych zasobów emocjonalnych? Interesuje Cię projektowanie graficzne? Masz zastój weny i nie potrafisz ruszyć z projektem? Chcesz posiadać więcej inspiracji i rozwinąć potencjał artystyczny? Chcesz zredukować zmęczenie, otworzyć umysł na stan flow i na nowe pomysły?
Jeśli tak, to warsztaty EFT dla Kreatywnych są dla Ciebie!

 

Godzina: 13:00 - 15:00
Miejsce: Strzegomska 55, sala 402
Prowadząca warsztat: Jagoda Piluch

Uwaga! Ilość miejsc ograniczona. Na warsztaty obowiązują zapisy! Wypełnij FORMULARZ 

 

Portfolio review  (konsultacje)

Nieistotne czy macie portfolio na artstation, dribble, behance czy w PDF. Szykujcie je na event KREATYWNI DLA KREATYWNYCH. Mgr Hanna Pachurka wraz z mgr Hubertem Tokarem feedbackiem pomogą rozwinąć Wasze projekty. 


Godzina: 12.00-14.00 
Miejsce: Strzegomska 55, strefa zielona (1 piętro przed salą 111)

Prowadzący: Hanna Pachurka, Hubert Hubert Tokar


Warsztaty Supervising. Zarządzanie projektem CGI, zespołem oraz budowanie efektywnego workflow pracy

Opowiemy o roli supervisora projektu CGI. O odpowiedzialności doświadczeniu i o tym jak znaleźć kompromis pomiędzy czasem a jakością. Jak według nas efektywnie wykorzystać umiejętności ludzi w zespole. O stworzeniu workflow i o tym że trzeba taki stworzyć. Nawiążemy też oczywiście do wykorzystania AI w projektach. Na przykładach projektów które nadzorowaliśmy - pokażemy jasną i ciemną stronę bycia supervisorem. Będą wpadki i momenty wzniosłe. Powiemy też o bardzo istotnej umiejętności - czyli pracy i dogadywaniu się z klientem i producentami i reżyserami.

 

Godzina: 14.00-15.00
Miejsce: Strzegomska 47, s.118. 

prowadzący Łukasz Kubiński i Marcin Muszyński 

 

 

Playtesty i prezentacja growych projektów

W tym miejscu naszego wydarzenia znajdziecie przestrzeń, w której można nie tylko poznać innowacyjne projekty, ale także wziąć udział w testowaniu i ocenie gier. To doskonała okazja do interakcji z twórcami, dzielenia się uwagami i obserwowania, jak młode talenty rozwijają swoje pomysły. Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa i wspólnego odkrywania nowych, kreatywnych światów gier!

 

Godzina: 10:00 - 16:00
Miejsce: Strzegomska 55, piętro 1 - sala 107
Opiekunowie: Maciej Śledź, Michał Bielecki


STREFA PROJEKTÓW KOMIKSOWYCH 


Warsztat z tworzenia kadrów dynamicznych w komiksie

Tworzysz swój komiks, a może dopiero myślisz, aby zacząć lub chcesz po prostu spróbować sił w nowym medium? Na warsztatach zajmiemy się jednym konkretnym aspektem pracy nad komiksem: planowaniem kadrów i stron tak, aby były one dynamiczne, ale też zrozumiałe i przyjemne dla oka. Na początku prześledzimy case-study wybranych komiksów, opowiemy na temat problemów i dobrych praktyk związanych z konstrukcją narracji i dynamicznych scen, a następnie przejdziemy do ćwiczeń praktycznych 🙂. Czas trwania warsztatów ok. 2 godziny. 


Godzina rozpoczęcia: 10:00-16.00
Miejsce: Strzegomska 55, sala 502

prowadzący Szymon Stoczek, Patryk Szawuła

 

Wystawa multimedialna kadrów z komiksów studentów DSW

Pokaż się światu! Masz swój fragment komiks, który chciałbyś zaprezentować innym, może zdobyć ich feedback? Teraz masz do tego okazję. Zgłoszenia chętnych wraz z pracami do multimedialnej galerii przyjmuję pod adresem: szymon.stoczek@dsw.edu.pl  

 

Godzina rozpoczęcia: 10:00-16.00
Miejsce: Strzegomska 55, s.502

Prowadzący: Szymon Stoczek, Patryk Szawuła

 

STREFA PROJEKTÓW FILMOWYCH i ANIMACJI PRZESTRZENNYCH

 

Etiudy filmowe

Bądźmy dumni z pięknych rzeczy, które tworzymy!!!Studenckie autorskie etiudy filmowe stworzone od koncepcji, ubrane w scenopis, pracę na planie filmowym, aż po montaż, zrealizowane w mniejszych lub większych zespołach filmowych są powodem do dumy dla autorów i godne pokazania publiczności. Różnorodność konwencji, tematów, sposobów realizacji pokazuje wymiary wrażliwości, jaka była inspiracją do projektów. 
Piękne dzieła dla Pięknych Ludzi. 

 

Godzina: 13:00-15.00
Miejsce: Strzegomska 55, s.113 
prowadzący Piotr Para


Warsztaty rzeźbiarskie

Warsztaty z lepienia wielkoformatowych aniołów - od pomysły, poprzez szkielet, formowanie, aż po malowanie. Technika oparta na mieszanych "sztukach walki". W ruch wejdą siatki stalowe, trytki i zaprawa betonowa. Wszystko na wypracowanej autorskiej technice lepienia, rzeźbienia, która od kilku lat rozwija Piotr Żukowski. Każdy będzie mógł spróbować swoich sił szpachelka i świeżą zaprawą.

 

Godzina rozpoczęcia: 10:00-14.00
Miejsce: Strzegomska 55, przed budynkiem 
prowadzący Piotr Żukowski 

 

Motion Design animacje przestrzenne

Zapraszamy na niezwykłe wydarzenie, które przeniesie Cię w zupełnie nowy wymiar rozrywki filmowej! Kreatywni dla Kreatywnych przygotowują  prawdziwą ucztę dla zmysłów, gdzie kino spotyka się z technologią wirtualnej rzeczywistości. Nasze wydarzenie pozwoli ci doświadczyć filmów w sposób, jakiego jeszcze nie zaznałeś. Wejdziesz  do środka akcji, gdzie film ożywa wokół ciebie, obejmując cię z każdej strony. To nie tylko seans kinowy, to podróż w głąb fabuły, gdzie każdy kadr staje się osobistym doświadczeniem. 

 

Godzina rozpoczęcia: 11.00-12.00
Miejsce: Strzegomska 55, s.113

Prowadzący: Jagoda Piluch i Adrian Jackowski 

 

Czytaj więcej