23 września o godzinie 17.00 w Galerii 55 (Strzegomska 55, 1 piętro) odbędzie się finisaż wystawy Jana Pusiarskiego "Onomaria". Więcej informacji o wystawie poniżej.

 

Wystawę od 28 września  będzie można oglądać w Galerii Autorskich Liceów Artystycznych i Akademickich ALA, ul Robotnicza 36-38, Wrocław
Wernisaż 28.09.2023, godzina 12.15.

 


 

Serdecznie zapraszamy  do Galerii 55 (budynek UD DSW, ul. Strzegomska 55, 1 piętro) 


na wystawę prac Jana Pusiarskiego  -  „Onomaria”,

którą można oglądać od 18.07 2023 do 20.09 2023.

 

We Wrześniu planowany jest finisaż wystawy  i spotkanie autorskie. O  jego terminie będziemy informować we wrześniu.

 

Wystawa jest wydarzeniem towarzyszącym publikacji książki „Keðrí Húllӕmur -  Bire úv Øttumir” realizowanej  jako projekt studencki V edycji Akademii Umiejętności i jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój - projekt „Innowacyjna Uczelnia – doskonalenie działalności akademickiej na rzecz zrównoważonego rozwoju Dolnego Śląska”.


Projekt realizowany w ramach działań Koła Naukowego Warsztaty Interpretacji SZTUKATERIA


O książce:
„Wyobraźnia Autora prowadzi nas w nieznane krainy. Jesteśmy zaproszeni do świata, którego jeszcze nie znamy, ale odwiedzamy go. Jest ciekawy, możliwy. Książka zawiera rysunki ze szkicownika Jana Pusiarskiego. Opracował on w szczegółach opis/obraz świata Onomarii. Ta mała książeczka, którą możemy oglądać, przedstawia świat widziany oczyma fikcyjnego przyrodnika – Keðrí. Ilustracje wprowadzają nas w świat życia zwierząt z pięciu kontynentów Onomarii. Ów przyrodnik zdołał zwiedzić te miejsca i przedstawić relacje z bacznych obserwacji natury. Nazwy kontynentów i grup zwierząt to specjalny język; język tylko z tej krainy. To spekulatywna zoologia i - odmienny od znanych - świat zwierząt.Rysunki zwierząt przedstawione zostały z wielką dokładnością. Jest to precyzyjnie skomponowana wizja, oparta na wiedzy z dziedziny anatomii zwierząt. Ta dokładność jest potrzebna, by nadać wiarygodną wizualną formę obrazom fikcyjnego świata i zaprosić widza/uczestnika do wędrówki.” (Reut M., Szprych A.)

 

O autorze:
Jan Pusiarski - student Uniwersytetu Dolnośląskiego DSW, na kierunku Media kreatywne: game design, animacja, efekty specjalne. Z zamiłowania rysownik. Interesuje się obrazami i opisami świata zwierząt i roślin, tym realnymi oraz tymi mniej znanymi: artystycznymi, wyobrażonymi. Zgłębia wiedzę z zakresu biologii, chemii, historii. W sposób twórczy wykorzystuję ją do przedstawienia hipotetycznego uniwersum – świata kreowanego w jego wyobraźni, któremu nadaje wizualną formę w swoich rysunkach.

Czytaj więcej