Serdecznie zapraszamy na

 

seminarium „Edukacyjny Czwartek" w ramach Week4Work


Tytuł spotkania:

Fiński model edukacji w doświadczeniach szkół NAVIGO

 

Data i miejsce:

1 grudnia 2022, czwartek, godz. 17.00, ul. Wagonowa 1 + stream online

 

Link do zapisów

 

Seminarium będzie dotyczyło fińskiego modelu edukacji w polskim systemie oświatowym. Do udziału zaprosiliśmy praktyków – nauczycielki zafascynowane tym modelem i adaptujące go na naszym gruncie. Dowiemy się, jakie w tym zakresie są doświadczenia szkół NAVIGO działających we Wrocławiu, Poznaniu i Warszawie, jakie są główne filary ich pracy, jakie są wyzwania, jak w tym modelu odnajdują się uczniowie i rodzice. Zapraszamy również do dyskusji.

 

Prelegentki:

 

Aleksandra Mikulska 
dyrektorka Autorskiej Szkoły Podstawowej NAVIGO Wrocław. Nauczycielka  języka polskiego z  25-letnim stażem. Przez  13 lat dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 8 we Wrocławiu (z klasami integracyjnymi). Absolwentka Studiów Podyplomowych Liderów Oświaty. Ekspertka i trenerka Centrum Edukacji Obywatelskiej prowadząca warsztaty z nauczycielami i dyrektorami. Ekspertka i trenerka w licznych programach edukacyjnych m.in. Aktywna Edukacja, Cyfrowobezpieczni, Przywództwo Edukacyjne, Akademia Liderów Oświaty, Szkoła dla Innowatora. Trenerka międzynarodowego programu kształcącego kreatywność i współpracę w grupie – Odyseja Umysłu. 

 


 

Karolina Kosak
Wicedyrektorka w Autorskiej Szkole Podstawowej NAVIGO Wrocław. Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Trenerka międzynarodowych programów kształcących kreatywność i współpracę w grupie – Odyseja Umysłu i Destination Imagination. Liderka i współtwórczyni scenariuszy zajęć w programie rozwijającym twórcze myślenie u dzieci „Lekcje Twórczości – Twórcze Rozwiązywanie Problemów”.

 


Z racji ograniczeń ilości miejsc w sali o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Dla uczestników online nie obowiązuje limit miejsc.

Jeśli chcesz otrzymać zaświadczenie o udziale, prosimy o zaznaczenie tego w formularzu zapisu.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Organizatorki: dr Agnieszka Zembrzuska, prof. DSW; dr Karolina Reinhard
 

Czytaj więcej