Serdecznie zapraszamy na darmowy webinar z

dr Barbarą Pawełko-Czajką

Luka płacowa pomiędzy kobietami a mężczyznami czyli różnice w zarobkach w świetle prawa

 

07.12.2022

18:00

 

Aby uzyskać bezpłatny dostęp wypełnij formularz

Link do zapisów

 

 

Opis webinaru:

Pod pojęciem gender gap rozumie się różnice w postrzeganiu i traktowaniu kobiet i mężczyzn. Może mieć ono miejsce na różnych płaszczyznach. Szczególnym przykładem jest gender pay gap (luka płacowa) oznaczający zróżnicowanie wynagrodzenia ze względu na płeć. Luka płacowa pomiędzy kobietami a mężczyznami nie maleje co wynika m.in. z Global Gender Gap Report. O tym jak jest a jak powinno być porozmawiamy podczas webinaru.
Podczas spotkania omówiony zostanie problem luki płacowej w kontekście aktualnych regulacji kodeksu pracy oraz kierunków zmian jakie wiążą się z projektem dyrektywy unijnej ws. przejrzystości wynagrodzeń. 

 


dr Barbara Pawełko-Czajka - doświadczona wykładowczyni akademicka, konsultantka i trenerka.  Właścicielka firmy szkoleniowo-doradczej Positivity Consulting.  Prowadzi liczne szkolenia i wykłady na uczelniach wyższych z zakresu m.in. prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Doktor nauk prawnych. Wykładowczyni Dolnośląskiej Szkoły Wyższej oraz Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Stale współpracuje m. in. ze Stowarzyszeniem Księgowych w Polsce, Bankowym Ośrodkiem Doradztwa i Edukacji, Międzynarodową Szkołą Bankowości i Finansów oraz wieloma wiodącymi firmami szkoleniowymi.

Czytaj więcej