Drodzy Studenci, Drogie Studentki 
 
Centrum Wsparcia i Pomocy Psychologicznej wraz z Towarzystwem Rozwoju Rodziny we Wrocławiu,  zapraszą w dniu 18 kwietnia 2024r. godz. 16.00 – 19.00 na otwarty wykład Marka Lecko „Psychospołeczne aspekty HIV/AIDS w praktyce psychologa i pedagoga”.
Podczas wykładu Marek Lecko  opowie o ponad 20 letnim doświadczeniu pracy w Punktach Konsultacyjno-Diagnostycznych wykonujących anonimowo i bezpłatnie testy w kierunku HIV. Podzieli się praktyczną wiedzą związaną z poradnictwem w zakresie HIV/AIDS oraz omówi specyfikę pracy w tematyce HIV/AIDS.
Dowiesz się również, dlaczego osobiście nie wierzy w HIV/AIDS i dlaczego, mimo wszystko, wiedza na temat HIV/AIDS może być istotna w pracy psychologa.
Przyjdź jeśli masz odwagę…

 

Zapisuje się 
 

Agenda warsztatu:
 

  • Poradnictwo okołotestowe w zakresie HIV/AIDS
  • Osobisty opór w pracy z tematyką HIV/AIDS
  • Postawy względem osób żyjących z HIV i chorych na AIDS
  • Medyczne aspekty HIV/AIDS (profilaktyka poekspozycyjna, zawodowa i pozazawodowa)
  • Zachowania ryzykowne – seks, drugs and … a HIV/AIDS
  • Anonimowe i bezpłatne testy w kierunku HIV

 
Czas trwania wykładu: 3 godziny zegarowe
 
Zasady uczestnictwa: ciekawość poznawcza i chęć szczera
 
Prowadzący wykład:

Marek Lecko – pedagog, trener rozwoju osobistego, specjalista ds. uzależnień, doradca ds. HIV/AIDS, autor i realizator kilkudziesięciu programów profilaktycznych w zakresie profilaktyki HIV/AIDS, profilaktyki uzależnień od substancji psychoaktywnych oraz programów promocji zdrowia, m.in. Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii i Krajowego Centrum ds. AIDS
Twórca sieci Punktów Konsultacyjno-Diagnostycznych na Dolnym Śląsku,
Odznaczony przez Krajowe Centrum ds. AIDS Czerwoną Kokardką – symbolem solidarności z osobami żyjącymi z HIV i chorymi na AIDS
 
Zasady uczestnictwa: udział bezpłatny, obowiązują zapisy
 

 

Zapisuje się 

Czytaj więcej