Zapraszamy serdecznie na wystawę przygotowaną przez naszych studentów!
- Noc Muzeów 2025
- Galeria55 - Uniwersytet Dolnośląski DSW
- Wystawa Plakat filmowy – odnowa
Na wystawie prezentowane są prace studentów kierunku Media, design i marketing wizerunkowy. Zadaniem studentów było opracowanie graficzne, w nowej konwencji, plakatu do wybranego filmu. Inspiracją do stworzenia plakatu była typografia ekspresyjna. Prace przedstawiają różnorodne, twórcze podejście do tematu. Widzimy oto zarówno minimalistyczne realizacje, jak i złożone, eklektyczne obrazy; obok czarno-białych, czy w odcieniach szarości, znajdujemy prace w pełnym kolorze. Te wizualne opowieści ukazują wielorakość interpretacji wybranych przez studentów dzieł filmowych. Są tu klasyki polskiego i światowego kina, komedie, filmy animowane, fantastyczne opowieści, romanse, dramaty.
Noc Muzeów- święto i codzienność sztuki
Uniwersytet Dolnośląski DSW każdego roku uczestniczy w tym ważnym europejskim przedsięwzięciu kulturalnym. Warto zauważyć istotne, dokonujące się, przemiany w rozumieniu tego artystycznego spotkania i w rozumieniu roli i miejsca sztuki w codzienności. Kiedy pierwszy raz organizowaliśmy Noc Muzeów w DSW, to pytano nas niekiedy: dlaczego? Przecież uczelnia nie jest muzeum. Ale już następna edycja Nocy była czymś oczywistym. To ważna przemiana edukacyjna.
Jednym z głównych motywów artystycznych, edukacyjnych, społecznych działań w ramach kolejnych Nocy Muzeów był temat relacji między słowem i obrazem. Szczególnie wyraźnie było to przedstawione podczas wystawy SŁOWO - OBRAZ - POMIĘDZY, prezentującej kolaże cyfrowe, obrazujące inspirację i korespondencję z wybranymi tekstami wrocławskiego poety Jarosława Woźniczki.
Nawet w czasie pandemii, dzięki współczesnej technologii, mogliśmy spotkać się na niekonwencjonalnym (słowno-obrazowym) spektaklu arteterapeutycznym.
Tegoroczna wystawa Plakat filmowy – odnowa tę relację między słowem i obrazem przedstawia w jeszcze innym, interesującym ujęciu.
Spotkaniom w Galerii 55 zawsze towarzyszą prelekcje oraz dyskusje z autorami prac, a także z publicznością. Właśnie ten przewodni temat - inspiracji i związków między sztuką słowa i sztuką obrazu stanowi punkt wyjścia do rozmowy. Prowadzi do podjęcia ogólniejszych (w zależności od zainteresowań uczestników) zagadnień, szczególnie kwestii poznawczego statusu sztuki (zwłaszcza sztuki współczesnej) oraz kulturowej roli sztuki i wiedzy o sztuce. Zakładamy bowiem, że - zwłaszcza w kształceniu akademickim i szczególnie w czasach istotnych przemian społecznych - dyskurs sztuki może istotnie uwrażliwiać i wspomagać rozumienie świata.
Michał Chabielski
Maria Reut
Anita Szprych
UCZESTNICY WYSTAWY
- Myroslava Liash
- Veronika Kadekina
- Maja Forbotko
- Kinga Biurkowska
- Jacek Gościński
- Emilia Forester
- Anastasia Karas
- Agata Furmanowicz
- Michał Nizio
- Martyna Socha
- Marcjanna Witkowska
- Marcel Mierzwinski
- Magdalena Weszka
- Kseniya Shapavalav
- Kornelia Wasilewska
- Klaudia Romanowska
- Jagoda Piekarska
- Izabela Pietrus
- Daria Matyja
- Amelia Szpakowska
- Amelia Powąska
- Aleksandra Vadanosava
- Zuzanna Marczyk
- Wiktoria Sadowska
- Nikola Ciupińska
- Miłosz Nowak
- Magdalena Serafin
- Magdalena Szczecińska
- Katarzyna Nowak
- Kacper Nowak
- Julia Pawlik
- Andrzej 53122
- Wiktoria Kotłowska
- Bartłomiej Kęsy
- Wiktor Berestecki
- Sandra Gontarz
- Piotr Lesik
- Kornelia Fiodor
- Ewa Koneczna
- Gabriela Istok
- Aleksandra Duszyńska
- Nikola Chartniak
- Bartłomiej Kęsy
- Gabriela Istok
- Oliwia Kurowska